بازی Valentino Rossi The Games کمپانی Milestone S.r.l

جزئیات و بررسی ویدیوی بازی Valentino Rossi The Games PS4 کمپانی Milestone S.r.l

یکی از دلایلی که بازی های ویدئویی تا این حد توسط عامه مردم و خصوصا نسل جوان مورد توجه و استقبال واقع شده است، امکان سفر از طریق انجام این بازی ها به دنیاهایی است که در واقعیت امکان آن برای این اشخاص وجود ندارد. برخی از سبک های بازی نظیر بازی های فانتزی و تخیلی علیرغم هیجان بالا و جذابیت انکارناپذیری که دارند موضوع این بحث نخواهند بود. چرا که ماهیتا در دنیای وهم و خیال سپری شده و هیچ شخص حقیقی ای اتفاقات موجود در این بازی ها را در دنیای واقعی تجربه نکرده است.

اما برخی از سبک های بازی هستند که ماجرای آن ها و خط داستانی که دنبال می کنند در دنیای شبیه به دنیای واقعی ما سپری می شود. در چنین بازی هایی است که افراد امکان تجربه هیجانات و اتفاقاتی را پیدا می کنند که در دنیای خارج از دنیای بازی های ویدئویی بنابر دلایل مختلف ممکن است هیچگاه امکان آن را پیدا نکنند. مثال برای این گونه بازی ها بسیار است. به طور مثال یک ماجرای پلیسی را فرض کنید که منجر به تعقیب و گریز با مجرمان شده و شما در نقش قهرمان داستان مجبور به تعقیب آن ها و شاید کشتن این مجرمین شوید.

جزئیات و بررسی ویدیوی بازی Valentino Rossi The Games PS4 کمپانی Milestone S.r.l
جزئیات و بررسی ویدیوی بازی Valentino Rossi The Games PS4 کمپانی Milestone S.r.l

قطعا عواقب چنین اتفاقی در دنیای واقعی (چه پیروز این نبرد باشید و چه بازنده) برای شما بسیار سنگین و غیرقابل تحمل خواهد بود. اما برای تجربه هیجانی از این جنس و در سطحی نزدیک به واقعیت کافی است به سراغ یک بازی در ژانر تیراندازی که دارای کیفیت ساخت بالا و داستانی هوشمندانه باشد بروید. این تنها یک مثال کوچک در این زمینه است و مثال های بی شماری در این خصوص می توان ارائه نمود. یکی از مواردی که شاید مصداق بسیار مناسبی برای این بحث باشد، بازی های ورزشی است.

در این بازی ها شما علاوه بر امکان تجربه تنوع بالایی از ورزش ها در بالاترین سطح آن ها، امکان حضور در قالب تازه های مهم دنیای ورزش را نیز تجربه خواهید کرد و ناخودآگاه به مرور خود را در افتخارات کسب شده توسط او سهیم می دانید. یکی از بازی هایی که دارای این شرایط است بازی ویدئویی Valentino Rossi: The Game است. بازی ویدئویی Valentino Rossi: The Game یک بازی موتورسواری در ژانر مسابقه ای است. این بازی که قرار است در ژوئن ۲۰۱۶ منتشر شود، بازی ویدئویی رسمی مسابقات فصل ۲۰۱۶ موتوجی پی خواهد بود.

این بازی دارای سبک شبیه سازی بوده وهمان گونه که از نام این بازی مشخص است، ستاره این بازی کسی جز Valentino Rossi ستاره بی بدیل ایتالیایی در دنیای موتورسواری حرفه ای نیست. Rossi که متولد ۱۹۷۹ است تاکنون ۹ بار موفق به کسب قهرمانی در مسابقات قهرمانی جهان موتوجی پی شده است و از هر حیث فرد شایسته ای برای انتخاب به عنوان ستاره این بازی ویدئویی بوده است. سابقه ساخت بازی های ویدئویی با موضوع موتورسواری به سال ۱۹۸۷ (بازی ۵۰۰ cc Grand Prix) باز می گردد.

اما نخستین بازی شبیه ساز در این زمینه بازیGP 500 بود که در سال ۱۹۹۹ میلادی منتشر شد. استقبال خوبی که از این سبک بازی به عمل آمد منجر به انتشار ۱۰ بازی ویدئویی با موضوع شبیه سازی موتورسواری در سال های ابتدایی دهه اول قرن حاضر شد. از این ۱۰ بازی ۵ بازی توسط شرکت THQ و برای کامپیوترهای شخصی (PC) و کنسول بازی ایکس باکس و ۵ بازی نیز توسط کمپانی ژاپنی Namco برای کنسول های مختلف پلی استیشن منتشر شد.

در ادامه این روند و در سال های ۲۰۰۷ و ۲۰۰۸ دو رخداد مهم در مورد این بازی ها به وقوع پیوست. نخست قرارداد Capcom در سال ۲۰۰۷ با شرکت سرگرمی سونی در راستای انتشار اختصاصی بازی های این رشته برای کنسول پلی استیشن و سپس در سال ۲۰۰۸ از دست دادن حق امتیاز مسابقات موتوجی پی توسط THQ و تبدیل شدن Capcom به یکه تاز این عرصه در این سال ها اتفاق افتاد.

بازخورد نه چندان مناسب و نمره های متوسطی که بازی های منتشر شده توسط این کمپانی کسب کردند سبب شد تا در سال ۲۰۱۲ شرکت Milestone S.r.l. موفق به کسب حق امتیاز مسابقات موتوجی پی شود و از آن سال اکنون به انتشار این بازی بپردازد. آخرین نسخه از این بازی که بازی رسمی فصل ۲۰۱۶ رقابت های موتوجی پی محسوب می شود، Valentino Rossi: The Game نام دارد.

توسعه و انتشار بازی Valentino Rossi: The Game توسط شرکت ایتالیایی انجام شده است. تاسیس این شرکت به سال ۱۹۹۶ میلادی بازگشته و دفتر مرکزی آن در میلان واقع شده است. این شرکت از بدو تاسیس تاکنون به صورت تخصصی در زمینه توسعه و انتشار بازی های ویدئویی با مضمون مسابقه و خصوصاً مسابقات موتورسواری فعالیت نموده است. انتشار این بازی که آخرین مراحل ساخت خود را سپری کرده و به ادعای شرکت سازنده کامل ترین بازی (از نظر ساختار بازی و کیفیت آن) ساخته شده برای مسابقات موتوجی پی است، برای کنسول های پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان و همچنین کامپیوترهای شخصی با سیستم عامل ویندوز انجام خواهد شد.

جزئیات و بررسی ویدیوی بازی Valentino Rossi The Games PS4 کمپانی Milestone S.r.l
جزئیات و بررسی ویدیوی بازی Valentino Rossi The Games PS4 کمپانی Milestone S.r.l

برابر اعلام های انجام شده این بازی جذاب قابلیت بازی به صورت تک نفره و چند نفره را خواهد داشت. این بازی علاوه بر جزئیات اختصاصی جدیدی که به مناسب حضور Valentino Rossi در این بازی به او اختصاص داده شده است، شامل بخش های کلاسیک محبوب علاقه مندان نیز خواهد بود. اخیرا پخش تریلر جدیدی از این بازی سبب شد تا حدودی نحوه بازی و خط داستانی بازی برای علاقه مندان آشکار شود. این تریلرها که عموماً با هدف حفظ اشتیاق و افزایش عطش طرفداران بازی ها منتشر می شوند، عموما حاوی نکات قابل توجهی درخصوص بازی ها نیز هستند.

در این تریلر علاوه بر نمای کلی از گرافیک و کیفیت ساخت بازی شاهد معرفی منوی بازی و حالات مختلف آن هستیم. برای معرفی هریک از این حالات بازی قسمت محدودی از بازی و نمای پیست بازی برای مخاطب به نمایش درآمده است. علاوه بر حالت موتوجی پی که طی آن نماهای مختلف دوربین های نصب شده حین رقابت به نمایش در می آید، حالات رالی (حاوی ماشین های مسابقه ای و نقشه خوانی در پیست)، مسیر مسطح (مسابقات با موتور کراس)، R1M (حالت کلاسیک و پر پیچ و خم بازی)، دریفت (رانندگی سخت با موانع) و غیره نیز در ویدئوی زیبا ارائه شده است.

همان گونه که پیش تر توسط ناشر بازی اعلام شده بود، برای علاقه مندانی که اقدام به پیش خرید یا خرید بازی در روزهای اول انتشار نمایند، تسهیلات و امکانات ویژه ای لحاظ شده است. از جمله این پیشنهادات ویژه که در انتهای تریلر بازی به آن اشاره شده است، امکان تجربه چالش های واقعی ای است که در مسابقات موتوجی پی سال گذشته رخ داده و از جذابیت ویژه ای برخوردار بوده است. حال تنها می توان به انتظار انتشار بازی نشست و دید که عکس العمل منتقدان و صاحب نظران عرصه بازی های ویدئویی نسبت به Valentino Rossi: The Game چه خواهد بود.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفت − 6 =