جزئیات و بررسی جایزه ارزشمند بازی Horizon Zero Dawn PS4

جزئیات و بررسی جایزه ارزشمند بازی Horizon Zero Dawn PS4

جزئیات و بررسی جایزه ارزشمند بازی Horizon Zero Dawn PS4

جشنوارۀ سالانۀ Writers Guild of America امسال در بخش بازی های ویدئویی، Horizon Zero: Dawn را به عنوان یکی از نامزدهای برترین بازی ها مد نظر قرار داد. Horizon Zero: Dawn توانست در بخش بهترین دستاورد در زمینه ی بازی، با بازی هایی همچون Dishonored: Death of the Outsider، Futurama: Worlds of Tomorrow و Madden NFL 18: Longshot به رقابت پرداخت.
در نهایت، استودیو گوریلا گیمز (Guerrilla Games) با بازی Horizon: Zero Dawn در صدر بهترین ها قرار گرفت.
کارگردان و نویسنده ی این بازی در مراسم اهدای جوایز، ابراز داشتند که دریافت این جایزه از سوی افرادی که خالق آثار بسیار ارزشمند هستند، برایشان افتخار بسیار بزرگی است و این جایزه را به مادرانشان که اکنون دیگر در دنیا نیستند تا شاهد موفقیتشان باشند، اهدا می کنند.

جزئیات و بررسی جایزه ارزشمند بازی Horizon Zero Dawn PS4
جزئیات و بررسی جایزه ارزشمند بازی Horizon Zero Dawn PS4

آنان علت این کار را روح حاکم بر بازی دانستند: پروتاگونسیتی با محوریت مونث و نشان دادن عشق مادری در بهترین شکل خود! به هر حال Horizon: Zero Dawn با مشخصه هایی همچون گرافیک بالا، توانست استودیو گوریلا گیمز را در جمع برترین ها مطرح کند. وجود قابلیت عکس برداری همزمان، که اخیرا به روز رسانی شده است نیز از جملۀ دیگر مواردی است که در موفقیت بازی، نقش داشته است.
در این به روز رسانی، امکان تغییر حالت چهره و همچنین حالت ایستادن شخصیت ها نیز فراهم شده است و بنابراین می توان عکسی به دلخواه از شخصیت های اصلی بازی تولید نمود. همچنین سازندگان بازی با قرار دادن فیلترهای جدید برای دوربین و همچنین امکان کنترل بهتر دوربین، قابلیت های جدیدی برای بازی فراهم آوردند. حتی در بخش بعدی، به خوبی توانستند از این قابلیت بهره ببرند و با برگزاری مسابقات عکاسی از فیلم، مخاطبان را به چالش عکسبرداری از شخصیت های اصلی فیلم دعوت کردند و با نتایج شگفت انگیزی رو به رو شدند.

ساختHorizon Zero Dawn که عنوان بهترین بازی سال ۲۰۱۷ و همچنین بهترین بازی پلی استیشن ۴ در این سال را به دوش می کشد، از سال ۲۰۱۱ در دستور کار قرار گرفت. سرپرست نویسندگان این بازی جان گونزالز بود و اگرچه در ابتدا قرار بود بازی در سال ۲۰۱۶ منتشر گردد، اما استودیو تصمیم گرفت، با رفع ایرادهای وارده به بازی، آن را در سال ۲۰۱۷ منتشر کند و در نهایت کمپانی سونی با این مسئله موافقت کرد و بار دیگر، برتر بودن خود را در عرصۀ بازی های ویدئویی اثبات کرد.
داستان بازی، یک دنیای آخرالزمانی را روایت می کند که در آن انسان ها در قالب موجوداتی که در قبایل مختلف زندگی می کنند. از جمله دیگر موارد جالب توجه و مهم در داستان بازی دایناسورهای رباتیک است، یعنی تلفیقی از دنیای ما قبل تاریخ و دنیای پیشرفته!
گوریلا گیمز پس از سری Killzone، و پس از یک دهه تلاشی که برای ساخت این مجموعه کرده بود، با موفقیت هر چه تمام تر Horizon Zero Dawn را با پشتیبانی کمپانی سونی به بازار عرضه نمود. Horizon: Zero Dawn در قالب یک بازی اکشن و از منظر سوم شخص روایت می شود.
کمپانی سونی در جریان بازی یک قهرمان نمادین دیگر به دنیا معرفی نمود: آلوی! قهرمان بازی Horizon: Zero Dawn ، در دنیایی آخرالزمانی در نبرد با ربات های عظیم الجثه معرفی گردید.
در گیم پلی بازی، از نمادهای زیادی بهره گرفته شده است که اکثراً از بازی های موفقی همچون Far Cry، The Witcher 3، Middle-Earth: Shadow of Mordor الگوبرداری شده است. در آفرینش دنیای آخرالزمانی در بازی Horizon: Zero Dawn از موتور Decima بهره گرفته شده است و این مسئله نقش بسزایی در منحصر بفرد بودن داستان بازی و متفاوت بودن ساختار آن ایفا کرده است. این موتور از جملۀ پیشرفته ترین موتورهای فنی و از بهترین فرانچایزهای Playstation است. نتیجۀ استفاده از این تکنولوژی، عرضۀ یک بازی بسیار موفق از نظر گیم پلی و ویژگی های فنی بود.
آلوی، الگو گرفته از هانا هوکسترا (بازیگر هلندی) است و از نظر ساخت شخصیت، از ایگریت در بازی تاج و تخت الگوبرداری شده است. جان گونزالز در مورد این شخصیت قهرمان مونث گفته است: در مورد این شخصیت، تنها تمرکز بر فروش نبوده است، بلکه نویسندگان و سازندگان بازی آلوی را با هدف برقراری ارتباط هرچه بیشتر با مخاطبان طراحی کرده اند و از این نظر اطمینان دارند که آلوی، موفق خواهد بود و با استقبال بی نظیری رو به رو خواهد شد.

جزئیات و بررسی جایزه ارزشمند بازی Horizon Zero Dawn PS4
جزئیات و بررسی جایزه ارزشمند بازی Horizon Zero Dawn PS4

علاوه بر شخصیت محبوب اصلی، نحوۀ پرداختن به دشمن در بازی نیز درخور توجه است. خلق دشمن در قالب ربات-های غول پیکر الهام گرفته شده از دایناسورها به نام های Thunderjaw و یا SnapMaw به جذابیت Horizon: Zero Dawn افزوده است و همچنین در موفقیت قهرمان داستان و تعریف قدرت های ماورایی برای او نیز بی تاثیر نبوده است. Horizon: Zero Dawn در سبک بازی های جهان باز (Open World) و به صورت تک نفره اجرا می شود.
از نظر سازندگان بازی و طبق آنچه ابراز داشته اند، تصمیمی مبنی بر ساخت بخش چند نفره یا الحاق این ویژگی به بازی ندارد، چرا که هدف سازندگان، ارائۀ تجربۀ جدید به بازیکنان بوده است. وارد کردن چند نفر دیگر ممکن است به شخصیت آلوی به عنوان قهرمان داستان، ضربه وارد سازد و از طرف دیگر، اگر قرار باشد افراد دیگری تحت عنوان شخصیت غیر اصلی وارد شوند، هیچ بازیکنی دوست ندارد در قالب نقش فرعی در بازی حضور داشته باشد!
بهرحال با توجه به ویژگی های ذکر شده، تجربۀ بهترین بازی سال ۲۰۱۷ در قالب تک نفره برای اکثر مخاطبان خالی از هیجان نخواهد بود.برترین های بازی PS4 را از ما بخواهید.

مرکزخرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + نه =