جزئیات و بررسی جدایی ایمی هنیگ از EA و تاسیس استودیوی مستقل برای خودش

جزئیات و بررسی جدایی ایمی هنیگ از EA و تاسیس استودیوی مستقل برای خودش

جزئیات و بررسی جدایی ایمی هنیگ از EA و تاسیس استودیوی مستقل برای خودش

بی شک ایمی هنیگ جزو یکی از بزرگترین کارگردانان و شناخته شده ترین چهره ها در صنعت بازیهای ویدیویی است که در این زمینه بسیار موفق بوده است. او نویسندگی و کارگردانی نسخه های یک دو و سه مجموعه بازیهای uncharted را برعهده داشت. از او کارهای درخشانی را میتوان نام برد از جمله این بازیها jak and daxter، legacy of kain و uncharted هستند که ایمی هنیگ آنها را کارگردانی کرده است و در کارنامه خود به ثبت رسانیده است.
همچنین ایمی هنیگ سابقه حضور در استودیو ناتی داگ را هم دارد. به عقیده ایمی هنیگ ساخت بازیهای بزرگ بسیار دشوارتر از آن است که به نظر می آید. او درباره دوران crunch می گوید که این دوران برای یک بازیساز بسیار سخت و طاقت فرسا است زیرا در اواخر ساخت یک بازی پلی استیشن ۴ بازیساز مجبور است مدت طولانی را برای به اتمام رسیدن کار صرف کند.

جزئیات و بررسی جدایی ایمی هنیگ از EA و تاسیس استودیوی مستقل برای خودش
جزئیات و بررسی جدایی ایمی هنیگ از EA و تاسیس استودیوی مستقل برای خودش

ایمی هنیگ سابقه حضور ده ساله در استودیو ناتی داگ دارد و به گفته وی بازیهای بزرگ ارزش وقت گذاشتن و فدا کردن خود را دارند زیرا بازیهای بزرگ شگفتی به همراه خود دارند که بعد از اتمام کار وصف ناشدنی است و لذت ساخت یک بازی بزرگ از هر چیزی در زندگی برای من مهمتر است. در پی جریان لغو پروژه بازی star wars استودیوی ویسرال گیمز نیز تعطیل شد و تمام کارکنان این استودیو به دیگر استودیوهای الکترونیک آرتز فراخوانده شدند.
اما حالا چند ماهی است که ایمی هنیگ این کارگردان بزرگ و سرشناس طی کنفرانسی در بارسلونا و در مصاحبه ای که با یوروگیمر داشته است عنوان کرده که می خواهد از استودیو الکترونیک آرتز جدا شود و بصورت مستقل برای خود کار کند او همچنین از طرحها و پروژه های آینده که در سرش دارد صحبت کرده است. ایمی هنیگ اعلام کرده است که از ژانویه سال ۲۰۱۸ تا به الان با استودیو الکترونیک آرتز دیگر هیچ همکاری نداشته است و او در نظر دارد که یک استودیو مستقل برای خود تاسیس کند.
ایمی هنیگ این را هم گفته است که از قبل تر تصمیم به ترک الکترونیک آرتز داشته اما فرصت این را پیدا نمیکرده که این موضوع را مطرح کند و به دنبال تعطیلی استودیو ویسرال گیمز و لغو پروژه های آن این فرصت را پیدا کرده که این قطع همکاری با استودیو الکترونیک آرتز را اعلام کند. او قصد دارد که یک تیم کوچک اما قدرتمند که شامل شش یا هفت نفر و اگر شد حداکثر پانزده نفر باشد تشکیل بدهد و در استودیو جدید خودش مشغول به کار شود.
ایمی هنیگ می خواهد با توجه به علایق و سلایق خود بازیهایی را طراحی کند و بسازد و این به این معنی است که او ایده های ناب و خلاقانه ای برای دنیای بازیها در سر دارد و می خواهد که آنها را عملی کند. ایمی هنیگ قصد دارد که روی پروژه های بازیهای واقعیت مجازی کار کند. برای همین هم با چندتا از شرکتهای واقعیت مجازی نیز صحبتهایی در این زمینه داشته است.
با این حال هنوز کسی از فکرها و ایده های ایمی هنیگ مطلع نیست و کسی نمی داند که این کارگردان خبره می خواهد در چه زمینه ای فعالیت کند و باید منتظر ماند و دید که ایمی هنیگ می خواهد در استودیوی تازه تاسیس خود چه محصولی بسازد و آن را به نمایش کاربران بگذارد البته باتوجه به سابقه فعالیت این کارگردان و کارهایی که از او دیده ایم انتظار می رود که این بار او همه را با بازیهایی که می سازد شگفت زده کند و طرحهای تازه ای را به دنیای بازیهای ویدیویی اضافه کند.

جزئیات و بررسی جدایی ایمی هنیگ از EA و تاسیس استودیوی مستقل برای خودش
جزئیات و بررسی جدایی ایمی هنیگ از EA و تاسیس استودیوی مستقل برای خودش

ایمی هنیگ تا قبل از تاسیس استودیو خصوصی خودش در زمینه بازیهای تک نفره و داستان محور فعالیت داشته است و این عقیده را ندارد که بازیهای تک نفره و داستان محور در حال مرگ هستند چون که معتقد است که گیمرها همچنان به این سبک از بازیها علاقه دارند و این سبک بازی Playstation 4 هنوز هم طرفداران خود را دارد ولی ایمی هنیگ فکر می کند که این قبیل بازیها در بازار کنونی پایدار نیستند و همین موضوع باعث می شود که خودش هم دیگر به طرف ساخت بازیهای تک نفره نرود و مسیر خود را در ساخت بازیهایش عوض کند.
او در ادامه صحبتهایش گفت که قصد دارد در استودیوی تازه تاسیس خودش بازیهای ایندی و VR را طراحی و تولید کند. بازیهای ایندی معمولا توسط شرکتهای کوچک و بدون پشتیبانی مالی ساخته می شوند و بی شک ایمی هنیگ به این خاطر به سمت این نوع از بازیها کشیده شده است که استودیوی تازه تاسیس و کوچکی دارد و این برای شروع کار ایمی هنیگ و موفقیت اولیه استودیو و همچنین خود او گزینه مناسبی است.

مرکز خرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − هفت =