جزئیات و بررسی جدایی کارمند قدیمی راک استار از شرکت

جزئیات و بررسی جدایی کارمند قدیمی راک استار از شرکت

جزئیات و بررسی جدایی کارمند قدیمی راک استار از شرکت

در بین بازی های ویدیویی و کمپانی های آنها غول آسا ترین و قدرتمند ترین شان می توان به کمپانی راک استار گیمز اشاره کرد این شرکت توسط دو برادر تاسیس شده به نام های (سم هاوسر) و (دن هاوسر) که بنا به سلیقه آنها شرکت به اسم ستاره راک نامگذاری شد. اولین بازی این کمپانی در سال ۱۹۹۸ در شهر نیویورک منتشر شد. این بازی Playstation به دست دو برادر سم و دن هاوسر، تری دوناوان، جیمی کینگ و گری فورمن نامگذاری شد. بازی سازان دیگر این شرکت را یک رقیب بزرگ برای خود می دانند.

استودیو های داخلی راک استار گیمز عبارتند از:

 1. راک استار نورث
 2. راک استار تورنتو
 3.  راکستار لینکلن
 4.  راک استار ونکوور
 5.  راک استار سن دیگو
 6.  راک استار ونیا
 7.  راک استار لیدز
 8.  راک استار لندن
 9.  راک استار نیوانگلند

قابل به ذکر است که کمپانی راک استار تمامی بازی های ساخته شده در استودیو های داخلی و خارجی را با موتور گرافیکی Rage تولید کرده است.

جزئیات و بررسی جدایی کارمند قدیمی راک استار از شرکت
جزئیات و بررسی جدایی کارمند قدیمی راک استار از شرکت

Rage:
موتور گرافیکی پیشرفته راک استار است و این شرکت میتواند با استفاده از این موتور گرافیکی بازی های با گرافیک بهتر و پیشرفته تر منتشر کند و در اختیار منتقدان قرار دهد. گرافیک Rage امروزه با پیشرفت خود بر روی کامپیوترهای شخصی هم قابل استفاده است راک استار قبل از گرافیک Rage از موتور گرافیکی به نام render ware استفاده می‌کرد که یک نمونه از بازی های اولیه آن grand theft auto بود.
بازی های طراحی شده در کمپانی راک استار با موتور گرافیکی Rage در نسل هفتم را برایتان معرفی خواهیم کرد:

 • بازی (rock star game presents table tennis) سال ۲۰۰۶ قابل اجرا بر روی دستگاه ایکس باکس ۳۶۰
 • بازی(GTAIV) سال ۲۰۰۸ قابل اجرا بر روی رایانه های شخصی و پلی استیشن ۳ و ایکس باکس ۳۶۰
 • بازی midnight club los Angele (سال ۲۰۰۸) قابل اجرا برای رایانه های شخصی و پلی استیشن ۳ و ایکس باکس ۳۶۰
 • بازی Grand theft auto:episodes from liberty city (سال ۲۰۰۹) قابل اجرا برای رایانه های شخصیو پلی استیشن ۳ و ایکس باکس ۳۶۰
 • بازی Red Dead red emption (سال ۲۰۱۰) قابل اجرا روی پلی استیشن ۳ و ایکس باکس ۳۶۰
 • بازی Max payne3 (سال ۲۰۱۲)قابلیت اجرا در رایانه های شخصی و ایکس باکس ۳۶۰ و پلی استیشن ۳
 • بازی Grand theft AutoV(قابل اجرا بر روی دستگاه پلی استیشن ۳ و ایکس باکس ۳۶۰)

از قدیمی ترین و کهنه‌کار ترین کارمندان راک استار گیمز جرونیمو باررا نام داشت که حدود ۲۰ سال در این شرکت بر روی بازی ها فعالیت می کرد در حال حاضر راک استار روی پروژه های دیگری فعالیت می کند ولی با این شرایط که دیگر جرونیمو باررا که فعالیت طولانی در کمپانی داشت را از دست داده است. باررا در اواسط دسامبر از کمپانی راک استار جدا شد و آخرین فعالیت خود در این کمپانی را بازی Red Dead redenption2 معرفی کرد.
باررا در کمپانی راک استار عنوان معاونت داشت که مسئول هدایت کردن کشتی(راک استار) در هدف و مسیر مستقیم و درست بود. باررا بهترین تصمیم برای فعالیت در این کمپانی را همکاری کلیه مشارکین در راک استار را می‌دانست و عقیده داشت که با همکاری یکدیگر نتیجه مطلوب تری در دست خواهند داشت.
باررا در صحبت‌های خود مطرح کرده بود که اگر در راک استار مانده بود RDR و GTAهای بیشتر و بهتری ارائه داده بود. بهترین و کاملترین کار باررا بازی Red Dead Redemption2 بود که بعد از طراحی و ساخت این بازی راک استار را ترک کرد. این بازی بین منتقدین سر و صدای زیادی کرد و مورد استقبال بسیاری قرار گرفت که هم اکنون بیش از ۲۳ میلیون نسخه از این بازی تهیه شده است راک استار در ادامه برنامه‌های کاری خود چیز مشخصی مطرح نکرده است.

جزئیات و بررسی جدایی کارمند قدیمی راک استار از شرکت
جزئیات و بررسی جدایی کارمند قدیمی راک استار از شرکت

ولی ایده‌ هایی درباره GTA دارد که شاید بتواند درباره توسعه آن فکرهایی کند. شرکت راک استار در اوایل فعالیت خود از پنج نفر نیرو تشکیل شده بود که امروزه ۱۵ استودیو در نقاط مختلف و به حدود پنج هزار نیرو در حال فعالیت هستند هم اکنون زمانی که اسم راک استار گیمز به گوشمان می رسد یاد بازی های جذاب او می افتیم.
از فعالیت‌ های بارز این کمپانی می‌توان به L.A. Noire و The Warriors و Bully و Manhunt و Red Dead اشاره کرد که آخرین اثر فوق العاده او Red Dead بود که مورد استقبال شدیدی قرار گرفت. باررا وظیفه کنترل کلیه استودیوهای راک استار را داشت تا بتوانند نتیجه مطلوبی از کار به دست آورند برای اینکار مجبور بود که مسیر همه افراد را در یک راستا هماهنگ کند و عقیده داشت که اگر برای ارائه یک بازی ۵ هزار نفر فعالیت دارند نتیجه کار نشان دهنده فعالیت ۱ نفر باشد.
در نتیجه بازی Red Dead روی دو پلتفرم PS4 و Xbox ارائه شد.

توسعه دهندگان خارجی راک استار:

 1.  بانجی
 2.  کپکام
 3.  استودیو سرگرمی رمدی
 4.  تیم باندای

و در اخر اینکه کمپانی راک استار گیمز از منحصر به فرد ترین کمپانی ها محسوب می شود که بازی های آن از نظر گرافیک برتری خاصی داشته که این محبوبیت و برتری را مدیون موتور گرافیک Rage است.

مرکز خرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × پنج =