جدایی کاز هیرای از سونی

جزئیات و بررسی جدایی کاز هیرای از سونی و بازنشسته شدنش

کاز هیرای به زودی از سونی جدا میشود. او در شرکت سونی مدیر عامل بود که سال گذشته از این سمت نیز کناره گیری کرد. خبر کناره گیری کاز هیرای از سمت مدیر عاملی کمپانی سونی، سال گذشته باعث تعجب مخاطبان پلی استیشن شد. اما خبر جدایی وی از این کمپانی همه را شوکه کرد. آقای کاز هیرای ابتدا رئیس بخش بازی کمپانی بود و به جای آقای کن کوتاراگی جایگزین شده بود. سپس در سال ۲۰۱۲ میلادی کاز هیرای به جای آقای هاوارد استرینگر به عنوان مدیر عامل به فعالیت خود ادامه داد.

جزئیات و بررسی جدایی کاز هیرای از سونی و بازنشسته شدنش
جزئیات و بررسی جدایی کاز هیرای از سونی و بازنشسته شدنش

هیرای پس از کناره گیری از سمت خود به عنوان یکی از اعضای هیئت مدیره مشغول به فعالیت شد. اما هواداران این شرکت و محصولاتش نگران نباشند زیرا که هیرای گفته همواره پیگیر امور سونی خواهد بود و آنها را حمایت خواهد کرد و مشاوره خواهد داد اما به صورت مستمر دیگر در آن کمپانی فعالیت نخواهد داشت. سال گذشته پس از کناره گیری هیرای آقای کنیچیرو یوشیدا در ماه آوریل به عنوان مدیر عامل، سمت جدید را پذیرفت.
پس از این موضوع هیرای در این رابطه صحبت کرد: “من این سمت را در اختیار آقای یوشیدا قرار دادم و خودم وارد هیئت مدیره شدم تا بتوانم با ذهنی آزادتر در راستای باز هم بهتر شدن این مجموعه و در کنار مدیران فعالیت داشته باشم. از انتخاب آقای یوشیدا برای این سمت مفتخریم که مجموعه تحت نظر فردی هوشمند و کوشا قرار گرفته و در جهت پیشرفت و اهداف خود حرکت خواهد کرد. من ۳۵ سال در این مجموعه فعالیت داشتم و در واقع بخش اصلی زندگی من این کمپانی بوده است و حقیقتا جدا شدن سخت است. در نهایت از تمام خدمت گذاران این مجموعه قدرتمند تشکر میکنم.”
کاز هیرای در شهر توکیوی ژاپن در سال ۱۹۶۰ متولد شد. پدر اون یک بانکدار ثروتمند بود. او پس از رسیدن به سن تحصیل در کشور خودش اما در مدرسه های آمریکایی مشغول به تحصیل شد. به سبب شغل پدرش دائما در سفر بودند و در طول این مدت به همراه پدرش به نیویورک، کانادا و کالیفرنیا سفر کرده است و همین امر سبب موفقیت وی در زمینه کار و فعالیت شد. همچنین این سفرها باعث شد هیرای به زبان انگلیسی نیز تسلط یابد.
وی در دانشگاه International Christian در ژاپن مشغول به تحصیل شد و در رشته ی علوم مقدماتی موفق به کسب مدرک لیسانس شد. سال ۱۹۸۴ بود که هیرای وارد کمپانی سونی شد. ابتدا در این مجموعه در بخش Sony Music به عنوان بازاریاب مشغول به کار شد. او پس از مدتی ارتقا سمت داد و در نقش مسئول بازاریابی سونی میوزیک به کار خود ادامه داد. پس از آن که تلاش و استعداد هیرای برای کمپانی سونی روشن شد توانست مسئولیت SCEI را به عهده بگیرد و نظارتش گسترش پیدا کرد.

جزئیات و بررسی جدایی کاز هیرای از سونی و بازنشسته شدنش
جزئیات و بررسی جدایی کاز هیرای از سونی و بازنشسته شدنش

در واقع شاید باید گفت شرکت سونی به دو دوره قبل و بعد از کاز هیرای تقسیم می‌شود و انقلابی که هیرای در سونی برقرار کرد در دوره‌ های دیگر نظیرش دیده نشد. در حقیقت هر آنکس که از هواداران محصولات سونی است امکان ندارد اسم کاز هیرای را نشنیده باشد. در نهایت نیز به عنوان مدیر عامل شرکت مشغول به فعالیت شد. مهمترین کار هیرای این بود که زمانی که سونی در حال ورشکستگی بود، با تلاش و به کارگیری توانایی خود توانست آن را نجات دهد، سپس کاری کند که به دوران سود دهی خود برگردد.
در حقیقیت زمانی هیرای مدیر عامل مجموعه شد که این کمپانی در آستانه ورشکستگی بود و قریب به چهار سال بود که این شرکت فقط در حال ضرر دهی بود. در زمینه لپتاپ و تلویزیون سونی دچار ضعف شده بود و همزمان وجود رقیبان نیز بی‌تاثیر نبود و این شرکت همواره می‌کوشید با دیگر محصولات خود، هم ضرر‌ها را بپوشاند و هم ماجرا را مخفی کند. هیرای قبلا سمت مسئول بخش سرگرمی بود در نتیجه توانست خواست مردم و ایرادات را بیابد و در جهت برطرف کردن آن اقدام کند.
او توانست به هدف خود جامه عمل پوشاند و طی یکسال دوباره سونی را برپا کند، در حقیقت برنامه اصلی وی تمرکز بر روی لنز، دوربین و موبایل بود و تلاش خود را برای این سه مورد قرار داد. در پایان سال ۲۰۱۲ سود خالصی که سونی بدست آورده بود ۴۵۸ میلیون دلار بود و از ضرر سال های گذشته که به مبلغ ۵.۷ میلیارد بود، نجات پیدا کرد. کاز هیرای در تاریخ ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ یا ۱۸ ژوئن ۲۰۱۹ از هیئت مدیره نیز کناره‌ گیری می‌ کند و از این کمپانی به طور کلی جدا خواهد شد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 16 =