جزئیات و بررسی جنگ گرافیکی بین Xbox One و PS4 Pro در بازی Rise of the Tomb Raider

جزئیات و بررسی جنگ گرافیکی بین Xbox One و PS4 Pro در بازی Rise of the Tomb Raider

جزئیات و بررسی جنگ گرافیکی بین Xbox One و PS4 Pro در بازی Rise of the Tomb Raider

از زمانی که مایکروسافت به عنوان یک کمپانی در حوزه بازی های ویدیویی و تولید کنسول های بازی وارد شد، رقابت بین دو غول ژاپنی و آمریکایی تولید کنسول های بازی های ویدیویی یعنی کمپانی سونی و کمپانی مایکروسافت اوج گرفت، از شروع رقابت بین دو کنسول ایکس باکس و پلی استیشن ۲ و بعد از آن رقابت بین دو کنسول ایکس باکس ۳۶۰ با کنسول پلی استیشن ۳ و با شروع نسل جدید رقابت جدی تر بین کنسول های ایکس باکس وان و پلی استیشن ۴ همیشه سوالی که برای چه طرفداران این حوزه و چه گیمر های حرفه ای مطرح بوده این است که کدام یک از این دو سری کنسول قوی تر از آن یکی است، سوالی که تمامی ابعاد سخت افزاری و نرم افزاری این دو کنسول را در بر می گیرد.

جزئیات و بررسی جنگ گرافیکی بین Xbox One و PS4 Pro در بازی Rise of the Tomb Raider

اما حالا با توجه به این موضوع که این دو شرکت تصمیم گرفته اند به جای تغییر نسل یک مدل جدید تر از کنسول های خود را ارائه دهند و هر دو بر روی پردازش گرافیکی کنسول های خود تمرکز دارند مسئله مهم این است که نسل جدید ایکس باکس وان یعنی ایکس باکس وان ایکس می تواند بهترین گرافیک را به نمایش بگذارد یا مدل جدید کنسول پلی استیشن ۴ یعنی پلی استیشن ۴ پرو ؟ با شروع تولید نسل جدید کنسول های ایکس باکس وان و پلی استیشن ۴، این دو شرکت با تمرکز بر این که هم بازی های جدید و هم بازی های قدیمی این دو کنسول در نسخه جدید تر پلتفرم شان با گرافیک بسیار بالاتری ارائه می شوند.
گیمر های بسیار زیادی را تشویق به خرید کنسول جدیدشان کرد، مایکروسافت پیش از عرضه کنسول ایکس باکس وان ایکس لیستی از بازی های خود که با دریافت آپدیت گرافیکی در کنسول ایکس باکس وان ایکس جلوه گرافیکی بهتری را به نمایش می گذارد خبر از این داد که بازی Rise of the Tomb Raider نیز جز بازی های آپدیت شده خواهد بود. سایت یورو گیمر به عنوان یکی از سایت های مرجع در حوزه سرگرمی و بازی در تحلیلی تازه اقدام به مقایسه دو نسخه بازی Rise of the Tomb Raider یعنی نسخه پلی استیشن ۴ پرو و ایکس باکس وان ایکس کرده است.
البته که نسخه ایکس باکس وان ایکس بازی بر اساس دمویی است که در مراسم Gamescom به نمایش گذاشته شده است و بر طبق این آنالیز و تحلیل به این نتیجه رسیده اند که نسخه ایکس باکس وان ایکس این بازی یعنی Rise of the Tomb Raider برنده جنگ گرافیکی بین دو کنسول شده است. در این تحلیل گرافیک بازی Rise of the Tomb Raider در سه شرایط مختلف بررسی شده است، حالت نرمال، حالت اجرا با سرعت نصب و اجرا در تصویر ثابت و فریز شده که این مقایسه با ارائه ویدیویی صورت گرفت که نتیجه آن پیروزی ایکس باکس وان ایکس را نشان می دهد.
نمایش فوق العاده دقیق جزئیات برگ برنده ایکس باکس وان ایکس در مقایسه گرافیکی با پلی استیشن ۴ پرو است. اما شاید این سوال مطرح بشود که چگونه وقتی رزولوشن هر دو نسخه بازی Rise of the Tomb Raider، ۴K است چگونه این تفاوت وجود دارد ؟تحلیل گران یورو گیمر بیان کرده اند که کنسول سونی برای افزایش کیفیت از روشی به اسم Checkerboard استفاده می کند و این در حالی است که کنسول مایکروسافت برای رندر به رزولوشن ۴K از قدرت سخت افزاری کنسول استفاده می کند که همین مسئله باعث این تفاوت شده است.
با توجه به مقایسه نرخ فریم هر دو نسخه بر روی ۶۰ فریم ثابت است، البته ممکن است با توجه به سنگینی گرافیکی بعضی قسمت ها از بازی به طور پیوسته شاهد این نرخ فریم ۶۰ نباشیم نتیجه گیری نهایی نشان از این دارد که کنسول ایکس باکس وان در رندر بازی Rise of the Tomb Raider توانسته به خوبی کیفیت تکسچر های بازی و همینطور عمق میدان گرافیکی افزایش دهد و همین مسئله باعث شده است که این بازی بر روی کنسول ایکس باکس وان ایکس با گرافیکی بهتری نمایش داده شود.

جزئیات و بررسی جنگ گرافیکی بین Xbox One و PS4 Pro در بازی Rise of the Tomb Raider

با کنار هم قرار دادن تصویر های فریز شده از نسخه های کامپیوتر شخصی، پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان بازی Rise of the Tomb Raider به این نتیجه می رسیم که رندر صورت گرفته بر روی کنسول ایکس باکس وان ایکس به مراتب بهتر از دو پلتفرم دیگر است و اگر بازی بر روی ایکس باکس وان معمولی گرافیکی کمتر از PC داشت اما در وان ایکس شاهد افزایش چشم گیر گرافیک بازی Rise of the Tomb Raider خواهیم بود.
اما باز هم باید یاد آوری کرد که تحلیل انجام گرفته بر روی دمو نسخه ایکس باکس وان بازی می باشد و ممکن است بعد از عرضه نسخه اصلی و کامل بازی Rise of the Tomb Raider شاهد چیز دیگری باشیم که احتمال آن البته بسیار کم است اما در حال حاضر گویا در جنگ گرافیکی ژاپنی ها شکست خورده اند و باید فکری برای بدست آوردن اعتماد طرفداران انجام بدهند. آیا سونی باید در الگوریتم رندر خود تغییراتی بدهد یا خیر ؟

مرکزخرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − دو =