حالت رزولوشن K4 بازی Far Cry 4

جزئیات و بررسی حالت رزولوشن K4 بازی Far Cry 4 PS4

در حالی که مدت زمان زیادی به عرضه بازی Far Cry 5 نمانده و بسیاری از مخاطبان مشتاقانه اخبار این بازی را دنبال می کنند و منتظر تجربه بازی در دنیای این بازی هستند، خبرهایی به گوش می‌رسد که نشان می‌دهد یک ویدیو پنج دقیقه ای از گیم پلی این بازی در دسترس کاربران قرار گرفته و این ویدیو در رزولوشن ‏۴K ضبط شده می باشد. در خلال برنامه های IGN First بود که به سراغ این بازی پلی استیشن ۴ رفتند و مشاهده شد که می‌توان یکی از پایگاه‌های بازی را با سه روش متفاوت به دست آورد.

یکی از روش‌هایی که می‌توان این کار را انجام داد استفاده از اسلحه تک تیرانداز می باشد روش دیگری که برای این کار می توان استفاده کرد استفاده از مخفی کاری و کشتن بی سر و صدای دشمن ها و در پایان آخرین روشی که با آن می توانید این پایگاه را به دست بیاورید استفاده از اسلحه و مواد منفجره می باشد. مانند دیگر نسخه های این بازی در این نسخه هم برای گرفتن یک پایگاه باید حتما آن را پاکسازی کنید و همه دشمن هایی که در داخل آن هستند را نابود کنید ولی برای انجام این کار روش های بسیار متفاوتی وجود دارد و می توانید برای خود شیوه مبارزه ای انتخاب کنید و این شیوه مبارزه می‌تواند برای هر پایگاه متفاوت باشد و نسبت به وضعیتی که در آن قرار دارید می‌توانید روش خود را انتخاب کنید.

جزئیات و بررسی حالت رزولوشن K4 بازی Far Cry 4 PS4
جزئیات و بررسی حالت رزولوشن K4 بازی Far Cry 4 PS4

در همه روش هایی که با آن ها می توان پایگاه ها را به تصرف خود در بیاورید می توانید از هم راه‌هایی استفاده کنید در یکی از حالت ها می توانید از گریس به عنوان یک تک تیرانداز ماهر بهره ببرید او می تواند به راحتی دشمنان را با مهارت خود نابود کند. در حالت دوم که آن را به شما گفتیم می توانید از بومر و کمانی که به همراه دارد استفاده کنید و در حالت آخر نیز نیک رایان به عنوان یک متخصص مواد منفجره به همراه شما می‌تواند به تصرف این پایگاه کمک کند.

این بازی داستانی دارد که بسیاری را به یاد حکومت های دیکتاتوری ای که در بازی‌های دیگر دیدیم می اندازد. بازی هایی که در آنها باید اثرات حکومت ها را از شهر ها و خیابان ها حذف می‌کردیم البته می‌توان گفت این بازی از مسائل روز دنیا هم الهاماتی داشته و هر از گاهی دیالوگهایی می شنویم که ما را به یاد اشخاصی که در حال حاضر در صدر قدرت‌های دنیا قرار دارند می افتیم.

یک نکته منفی درباره داستان بازی این می باشد که ۴ خواهر و برادری که در این بازی داریم یک مقدار زیادی شبیه به هم هستند و حرف‌های همدیگر را تکرار می کنند و به نظر می رسد دارای شخصیت مستقل نیستند. در واقع بسیاری از صحبت‌هایی که در این بازی می‌شود به صورت دو بعدی و شعاری می باشد و سازندگان در واقع خیلی روی این جزئیات وسواس به خرج نداده و وقت زیادی صرف نکردند و تنها یک نسخه طنز تلخ از دنیای امروزی را روایت کرده اند.

با این حال وجود این چهار خواهر و برادر گیم پلی بازی را تحت تاثیر قرار داده چرا که سه تای آنها توانستند سه منطقه اصلی نقشه عظیم بازی را به کنترل خود در بیاورند و با هر بار وارد شدن به یکی از منطقه ها می توانید صاحب منطقه را از بین اعضای خانواده تشخیص بدهید. مراحل و ماموریت هایی که برای هر کدام از شخصیت ها تدارک دیده شده است با یکدیگر تفاوت دارد و هر کدام از آن ها تمرکز خود را روی بخش کوچکی از کشور خود گذاشتند.

برای مثال جان که کمک دست بزرگ جیکوب محسوب می شود تمرکز خود را روی سوخت و مهمات مردم کشورش گذاشته و سعی می کند آنها را تامین کند و از طرفی خواهر کوچک این خانواده روی گیاهی کار می کند که در سراسر این کشور وجود دارد و در واقع یک ماده روانگردان می باشد در واقع جوری که نقشه این بازی طراحی شده است به این صورت می باشد که سه قسمت اصلی داریم و دو جزیره و بزرگی این نقشه بی دلیل نمی باشد، چرا که همیشه کاری برای انجام دادن در این نقشه وجود دارد.

جزئیات و بررسی حالت رزولوشن K4 بازی Far Cry 4 PS4
جزئیات و بررسی حالت رزولوشن K4 بازی Far Cry 4 PS4

یکی از تفاوت هایی که این بازی Playstation 4 با نسخه قبلی خود دارد قابلیت Guns For Hire می باشد. این قابلیت بسیار خوب جواب می دهد و شما از همان ابتدای بازی متوجه خواهید شد که هر کسی را که بتوانید از دست ماموران نجات بدهید به لیست دوستان خود اضافه کنید و از آن ها در زمان نیاز استفاده کنید همچنین شما این امکان را دارید که از شهروندان معمولی در تقریبا همه ماموریت‌ها استفاده کنید.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × یک =