جزئیات و بررسی حالت همکاری بازی Horizon Zero Dawn PS4

جزئیات و بررسی حالت همکاری بازی Horizon Zero Dawn PS4

جزئیات و بررسی حالت همکاری بازی Horizon Zero Dawn PS4

به طور قطع هر گیمری که به طور حرفه ای این صنعت را دنبال می کند ، نام سری بازی های Killzone به گوشش خورده است و همچنین با نام شرکت سازنده ی آن یعنی گوریلا گیمز آشنایی دارد. نسخه ی Shadow Fall این مجموعه بود که هر چقدر این شرکت در این سری از بازی موفق ظاهر شده بود اما در این نسخه همه چیز را به باد داد و در واقع می توان گفت که هم نام خود و هم نام این سری از بازی ها را زیر سوال بردند. پس از این نسخه ی افتضاح بود که این تیم با وقت گذاشتن بر روی یک ایده ی ناب و صبر و حوصله ی بسیار زیاد ستون های بازی را بالا بردند که این آبروی از دست رفته را به شکل بی نظیر بر گرداند.
همچنین از لحاظی یک الگوی مناسب برای شرکت هایی که تا چندین سال وقت خود را بر روی یک بازی می گذارند و حاضر به ریسک کردن و خلق کار های جدید نیستند، شد.
بازی Horizon Zero Dawn ، جدید ترین اثر این استودیوی بازی سازی می باشد که در سبک ماجراجویی ، هیجان انگیز و نقش آفرینی می باشد. یک بازی پلی استیشن ۴ بی نظیر که جز مورد انتظار ترین ها در سال انتشارش بود. ریسکی که استودیوی گوریلا گیمز در کنار کمپانی سونی کردند ، حال به خوبی جواب داده است.

جزئیات و بررسی حالت همکاری بازی Horizon Zero Dawn PS4
جزئیات و بررسی حالت همکاری بازی Horizon Zero Dawn PS4

این بازی یک بازی سوم شخص است که شما را با یک شخصیت بسیار دوست داشتنی آشنا می کند و شما را با خود به داستانی طولانی و عجیب و غریب و پر از ماجراجویی همراه می کند اسم این شخصیت ایلوی دختری مو آتشین و دوست داشتنی می باشد. داستان بازی هزاران سال بعد از تمدن امروزی ما رخ می دهد و تمدن امروزی ما نابود شده که این نابود شدن هم به عوامل طبیعتی بر می گردد و هم به دلیل ربات های عجیب و غریب.
ایلوی نمی داند از کجا آمده و حتی خانواده ش کیست و همچنین در قبیله ای که قرار دارد همه او را نادیده می گیرند اما یک شخص که هم جنسش نیز می باشد سرپرستی اش را بر عهده گرفته است شخصیتی به اسم راست.
داستان با یک دیوایس که در دوران کودکی ایلوی که در دستش داشت آغاز می شود. این دیوایس باعث می شود تا او تصاویری هولوگرافیک از تمدن مدرنی که هزاران سال پیش نابود شده ببیند و اطلاعات قابل توجهی را از آن به دست آورد.
ایلوی که جذب این تکنولوژی شده و این تکنولوژی هم داستان هایی را از دنیای اطرافش به ایلوی می دهد که هیچ شخصی قادر به مشاهده کردن آن نیست. پس از گذشت سال ها که ایلوی تبدیل به دختری شجاع و چالاک نیز می شود به این نتیجه می رسد که باید به دنبال آن معما ها برود و اینکه خانواده اش چه کسانی بودند و چه بر سرشان نیز آمده است. به قدری داستان بازی به زیبایی چیده شده که شما را جذب این مسئله می کند که ببینید جلو تر چه اتفاقی می افتد.
اما این چنین هم نیست که بازی یک خط داستانی را پیش بگیرد چرا که در حین روند اصلی شما با داستان های ریز و درشت دیگری هم بر می خورید که بعضی ها چه بسا جذاب و بعضی ها بسیار زننده که در کنار گرافیک دل نشین این بازی واقعا جذابیت بی نظیری را از آن خود کرده است.
کارگردان این بازی یعنی متایس دی یانگ که آن را سابقا با قسمت های ۱ و ۲ سری کیل زوون و همچنین نسخه ی لایبریشن این سری می شناسید ، در مصاحبه ای که با کانال یوتیوب ، نو کلیپ کمی راجع به روندی که ساخت این بازی داشته سخن به میان آورده که قطعا به گیمر ها و طرفداران این بازی توصیه می شود.

جزئیات و بررسی حالت همکاری بازی Horizon Zero Dawn PS4
جزئیات و بررسی حالت همکاری بازی Horizon Zero Dawn PS4

درست است که کمی طولانی و خسته کننده است اما به دلیل ذکر نکات مهمی که در آن صحبت شده شدیدا توصیه می شود. یکی از آن نکات این بود که طرح اولیه ی این بازی به شکل حالت کوآپ بود اما به دلیل این که این ویژگی موجب می شد که یک سری از ویژگی های دیگر را نتوان به کار گرفت از این ویژگی چشم پوشی کردند. چرا که این تیم تاکید شدیدی بر پیاده سازی تمامی ویژگی های در نظر گرفته شده برای بازی Playstation را داشت و نمی خواست به خاطر این ویژگی تمامی آن ها زیر سوال برود.
چرا که به عنوان مثال اگر قرار بود که این حالت در بازی قرار داشته باشد اگر NPC ها قصد جنگیدن در کنارتان را می داشتند یک شلوغ کاری و اوضاع نابسامانی پیش می آمد که هم پیاده سازی آن کار سختی می شد هم اینکه موجب نارضایتی گیمر ها.
همچنین نکته ی جالب توجه دیگر اینکه طبق گفته های دی یانگ قرار بود نقشه ی بازی ۵۰ برابر چیزی که الان هست باشد اما به دلیل این که تیم هنری در قرار دادن محتویات کافی ناتوان بود از این کار صرف نظر کردند. چیزی که مشخص است تمام این ریزه کاری ها به جا بود و همین باعث شد که این بازی به اثری بی نظیر مبدل گردد که همین هم موجب نامزد شدن و برنده شدن جوایز بسیاری برای این بازی شد.

مرکز خرید دات کام

کلیدواژه : بازی Horizon Zero Dawn PS4
  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 18 =