جزئیات و بررسی حضور بازی ویدیویی جدیدی در مراسم اسکار

جزئیات و بررسی حضور بازی ویدیویی جدیدی در مراسم اسکار

جزئیات و بررسی حضور بازی ویدیویی جدیدی در مراسم اسکار

آشنایی با یک بازی خاص
بازی (همه چیز) Everything یک بازی پلی استیشن منحصر به فرد است. درباره ی این بازی نقد های متضادی صورت گرفته است. از نظر برخی از کارشناسان و منتقدان این بازی نمره ی کامل دریافت کرده است در حالی که برخی دیگر آن را بازی ضعیفی دانسته اند. بازی به این صورت است که شما در آن می توانید نقش همه چیز را بازی کنید. مثلا در کالبد حیوانات بروید و یا در دل باکتری ها جا خوش کنید. همچنین می توانید در نقش هرچیز دیگر من جمله اشیای بی جان نیز فرو روید مثلا نقش درخت، سنگ یا خاکستر و دیگر اجزای طبیعت یا حتی اشیای غیر طبیعی مثل باتری، چراغ مطالعه و اشیای دیگر بازی کنید.
همه ی موجودات شناخته شده ی هستی در این بازی هستند. شاید با برخی تاکنون آشنا نشده باشید اما بازی Everything این امکان را برای شما فراهم خواهد کرد که از نزدیک با همه چیز آشنا شوید. توانایی کنترل همه چیز حس تازه و جالبی برای بازیکن دارد. همچنین مناظر بی نهایت زیبایی را می توان در فضاهای این بازی دید. البته در نقدهای مخالفی که درباره ی این بازی صورت گرفته موضوع تکراری و خسته کنندگی بازی بعد از گذشت مدتی از بازی اشاره می شود.

جزئیات و بررسی حضور بازی ویدیویی جدیدی در مراسم اسکار
جزئیات و بررسی حضور بازی ویدیویی جدیدی در مراسم اسکار

در شرایطی که برخی به دلیل ایده ی عالی و خلاقانه ی بازی و طراحی فضاهای آن که نیازمند اطلاعات علمی گسترده ای بوده است، نمره ی صد را به آن داده اند، انتقاد ها اکثرا متوجه گیم پلی این بازی است. شما در بازی همه چیز Everything می توانید در کالبد هرچیز وارد شوید و به نوعی زندگی آن را تجربه کنید. همچنین می توانید با تولید صداها واکنش هایی هم از سایرین بگیرید یا آنان را با خود همراه کنید و حرکات موزون انجام دهید. می توانید اندازه ی خود را تغییر دهید.
البته تمام این قابلیت ها نیز به تدریج قابل دسترسی است اما از نظر کسانی که بازی را ضعیف دانسته اند، همه ی این مراحل و قابلیت ها جذابیت طولانی مدت برای کاربران نخواهد داشت و آنان را خیلی زود دچار خستگی و دلزدگی خواهد کرد. در بازی همه چیز Everything در حدود ۱۴۰۰ موجود طراحی شده اند که می توانید درکالبد آن ها بروید و نقش آن ها را بازی کنید. در این بازی رفتن از هر مسیری درست و صحیح است و چیزی هم به نام اشتباه در این بازی وجود ندارد زیرا همه چیز طبق روند طبیعی پیش خواهد رفت. همین امر سبب می شود این بازی هیچ بخش چالش بر انگیز خاصی نداشته باشد و هیجانی در آن برای کاربر ایجاد نشود. در صورتی که یکی از مهم ترین مولفه های بازی ایجاد هیجان و سرگرمی است. اما این بازی از نظر آموزنده بودن و عمق مفاهیمی که منتقل می کند، تحسین شده است.

حضور بازی همه چیز Everything در مراسم اسکار
بازی همه چیز Everything ابتدا در جشنواره ی وین شرکت کرد و در این جشنواره موفق به کسب جایزه شد. به دنبال این موفقیت، اجازه ی ورود به بخش انیمیشن های کوتاه مراسم اسکار را نیز دریافت نمود. بازی همه چیز Everything ساخته ی دیوید اُریلی است و به عنوان یک بازی آرامش بخش شناخته می شود. در جشنواره ی وین معمولا تولیداتی جایزه می گیرند که در کنار جنبه های سرگرم کننده، بتوانند انتقال دهنده ی پیام های آموزشی و مفاهیم عمیق باشند. به دلیل وجود یک قانون در بخش  مراسم اسکار، این بازی ویدئویی توانسته در این بخش شرکت نماید.

جزئیات و بررسی حضور بازی ویدیویی جدیدی در مراسم اسکار
جزئیات و بررسی حضور بازی ویدیویی جدیدی در مراسم اسکار

قوانین بخش انیمیشن اجازه می دهد که محصولات و تولیداتی از مدیوم های دیگر نیز در آن شرکت کنند و نامزد دریافت جوایز شوند. البته این قانون شامل بازی ها و تولیداتی است که در جشنواره های دیگر جوایزی دریافت کرده باشند. به همین دلیل بازی همه چیز Everything با شرکت در فستیوال وین و کسب جایزه از این فستیوال توانسته است شرایط لازم برای شرکت در بخش انیمیشن کوتاه مراسم اسکار را به دست آورد.
به هرترتیب بازی همه چیز Everything  یک بازی متفاوت و منحصر به فرد است. این بازی برخلاف سایر بازی ها نه برای ایجاد هیجان بلکه برای آرامش ساخته شده است. پس شما دوستان عزیز اگر به تجربه ی بازی همه چیز Everything علاقه مند شده اید، می توانید هم اکنون این بازی را با قیمت پانزده دلار از فروشگاه Playstation دریافت نمایید. از این که با این مطلب همراه بودید سپاسگزاریم.

مرکزخرید دات کام

 

 

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + دو =