درآمد هنگفت Ubisoft

جزئیات و بررسی درآمد هنگفت Ubisoft از طریق پرداخت های درون برنامه ایش

خبر‌های جدید حاکی از آن است که شرکت یوبی‌سافت توانسته است با یک ایده درون برنامه ‌ای که در رابطه با پرداخت هزینه‌ می‌باشد، درآمد بیشتری به‌دست آورد. کمپانی Ubisoft که معروف‌ ترین بازی این شرکت Assassin’s Creed Origins PS4 می‌باشد گزارشی از درآمد این کمپانی منتشر کرده است که نشان می‌دهد این مجموعه توانسته است با یک ایده ساده درآمد خود را دو چندان کند. این ایده مختص این کمپانی می‌ باشد و به آن (Microtransactions) یا پرداخت‌ درون برنامه‌ای گفته می‌ شود. این شرکت آیتم ‌هایی که کاربر برای استفاده از آن باید هزینه پرداخت کند را در درون بازی‌ ها و برنامه ‌های خود افزایش داده است در نتیجه مخاطب که جذب بازی شده است از این امکان استفاده می‌کند.

همین موضوع باعث شده است که این کمپانی بتواند در طی چندین ماه گذشته نزدیک به ۳۱۸ میلیون یورو درآمد داشته باشد. شاید برایتان جالب باشد که بدانید پایه‌ گذاری این شرکت توسط ۵ برادر بوده است و یک شرکت خانوادگی محسوب می‌شود و شاید گمان نمی‌کردند که روزی نام شرکتشان بین پنج کمپانی تولید کننده بازی قرار گیرد. این برادران شرکت خود را در ابتدا در فرانسه تاسیس کردند. این کمپانی دائما در تلاش است که جز بهترین ‌ها باشد اما گاهی همین وسواسی که به خرج می‌ دهد عاملی برای شکست آن‌ ها شده است.

جزئیات و بررسی درآمد هنگفت Ubisoft از طریق پرداخت های درون برنامه ایش
جزئیات و بررسی درآمد هنگفت Ubisoft از طریق پرداخت های درون برنامه ایش

سال ۱۹۹۴ بود که بالاخره این برادران رویای دیرینه خود را جامع عمل پوشاندند و شرکتی برای تولید بازی‌ های ویدیویی احداث کردند که بسیار کوچک بود. اما این رویا آنقدر که تصور داشتند باعث درآمد آن‌‌ ها نشد اما پس از طی مراحل پر پیچ و خم و شاید همراه با شکست سرانجام توانست در سال ۲۰۰۱ در ساخت و تولید بازی موفق عمل کند. در همین زمان‌ ها بود که شرکت Gores Technology Group ورشکست شد و شاید باید این موضوع را شانسی برای یوبیسافت دانست چرا که این کمپانی از فرصت استفاده کرد و امتیاز باز‌ی ‌های آن را در مزایده بدست آورد.

اما این امر ادامه پیدا نکرد تا اینکه در سال ۱۹۹۵ Ubisoft بازی Rayman را تولید و عرضه کرد که بسیار مورد توجه منتقدین و هواداران قرار گرفت.شاید عاملی که باعث شد بسیار خوش بدرخشد تیپ کمدی بازی بود که سبکی خشن و ترسناک نداشت و طراحی شخصیت‌ها، موسیقی بازی بسیار شاد و سرگرم کننده بود.

شاید این نکته نظرتان را جلب کند، از موتور UbiArt Framework برای تولید بازی Rayman Origins که بسیار ارزان قیمت است و انحصاری می‌ باشد استفاده شده است و همین عامل نیز باری دیگر برای این شرکت سود فراوانی به همراه داشت. سال ۱۹۹۱ را شروع فعالیت این کمپانی در زمینه پلتفرم می‌توان دانست.

همانگونه که گفته شد این مجموعه گاهی موفق بوده است و گاهی شکست خورده اما علت شکست آن را باید حرص یا طمع دانست. شاید به کار بردن این واژه‌ ها کمی سنگین باشد اما اصرار آن ‌ها برای تولید بازی بیشتر باعث شد که عوامل دیگری مانند کیفیت دیگر ارزش خود را از دست بدهد. یوبیسافت توانست رفته رفته پله ‌های موفقیت را طی کند و در سال ۲۰۰۳ برای کمپانی خود لوگو در نظر گرفت و آن را بیش از پیش در میان مخاطبان شناخته ‌تر کرد. یکی از دلایل دیگر موفقیت این شرکت با برنامه پیش رفتن آن است.

در حقیقت این کمپانی پس از آنکه توانست در تولید و توسعه بازی پیشرفت داشته باشد تصمیم گرفت درآمد ‌های حاصل از آن را در همان زمینه یعنی در ایجاد تجهیزات لازم برای تولید بازی بکار برد تا بتواند در این راه هر روز موفق‌ تر باشد. این عوامل علاوه بر موفقیت این شرکت و حقیقت یافتن آرزوی برادران باعث شد که ده هزار شغل نیز ایجاد شود. این کمپانی برای آنکه نشان دهد می‌ تواند در همه زمینه ‌ها خوش بدرخشد بازی GRAW Xbox و Rainbow Six Vegas در سال ۲۰۰۷ تولید کرد تا شاید از سایر تولید کنندگان دیگر که وارد دوره‌ی جدیدی از تولید بازی شده بودند عقب نماند.

جزئیات و بررسی درآمد هنگفت Ubisoft از طریق پرداخت های درون برنامه ایش
جزئیات و بررسی درآمد هنگفت Ubisoft از طریق پرداخت های درون برنامه ایش

سرانجام این شرکت توانست در بیست کشور پایگاهی جهت تولید بازی که شعبه شرکت اصلی است داشته باشد. کریستین برگرس کیمارد مدیر مجموعه ‌های یوبیسافت است در مصاحبه ‌ای اعلام کرد ما از این رشد بسیار خرسندیم و این گسترش را عاملی برای افزایش کیفیت بیشتر از پیش بازی‌‌ های می‌ دانیم. این شرکت در تمام دوره ‌های خود نتوانسته است به خوبی عمل کند و جز برترین‌ ها باشد و همیشه رقیبانی داشته است که نتوانسته خود را به آن‌ ها برساند، اما همیشه با قدرت درخشیده است و هیچ عاملی باعث نشده است که امید خود را از دست دهد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 2 =