جزئیات و بررسی دروازه جهنم در تصویر مفهومی جدید بازی DOOM Eternal PS4

جزئیات و بررسی دروازه جهنم در تصویر مفهومی جدید بازی DOOM Eternal PS4

جزئیات و بررسی دروازه جهنم در تصویر مفهومی جدید بازی DOOM Eternal PS4

بازی DOOM Eternal اولین بار در سال ۲۰۱۶ توسط استودیوی آیدی سافتور طراحی و توسط کمپانی بتسدا منتشر شده است. چندی پیش این دو طراح موفق تصویری پر معنی و مفهومی از این بازی در شبکه های اجتماعی به نمایش گذاشتند. البته قرار است تریلر این بازی در کنفرانس E3 2019 پخش شود، ولی طراحان زودتر دست به کار شدند و با پخش این تصویر کنجکاوی بازی کنندگان را دو چندان کردند. این تصویر دروازه هایی از جهنم را به نمایش گذاشته است.

جزئیات و بررسی دروازه جهنم در تصویر مفهومی جدید بازی DOOM Eternal PS4
جزئیات و بررسی دروازه جهنم در تصویر مفهومی جدید بازی DOOM Eternal PS4

همچنین می توان کاراکتر Doom Slayer در تصویر مشاهده کرد که نگاه خود را به این دروازه دوخته است. با توجه به نقش های روی دروازه می توان حدس زد که یک سری اتفاقات هیجان انگیز و پلید در پشت دروازه ها منتظر شماست. متاسفانه هنوز تاریخ دقیقی از انتشار این بازی مهیج در دسترس نیست. گفته شده است که می توان این بازی Playstation 4 را با کیفیت ۴K در سرویس استریمینگ مشاهده نمود.

آشنایی با بازی DOOM Eternal
یکی از طراحان استودیوی سازنده بازی DOOM Eternal ادعا کرده است که بازی DOOM Eternal از حالت کلاسیک به حالت مدرن و بازی های امروزی تغییر سبک داده است. داستان بازی از نیروهای شیطانی که کره ی زمین را فرا گرفته است خبر می دهد. به نظر داستان ساده ی است، ولی بسیار هیجان انگیز است. داستان بازی از اولین قسمت های بازی سرگذشت کاراکتر اصلی را روایت می کند وقتی با تمرینات سخت به یک سرباز ماهر بدل شد در پی اتفاق احمقانه به یک فرد بی گناه شلیک می کند و فرمانده های ارتش برای تنبیه او را در زندانی در مریخ اسیر می کنند.
پس از آزادی در یک شرکت هوافضا مشغول به کار می شود این شرکت روی جهان های ناشناخته تحقیق می کرد در یکی از این تحقیقات دروازه های کشف می شود.که هیچ اطلاعاتی در هیچ کجا از آن ثبت نشده است و طی چندین ماه تحقیق سرانجام این پروژه نصفه نیمه رها می شود. دروازه ها ی انتقالی برای این تحقیق نیز به همان صورت رها شدند تا اینکه موجودات شیطانی این دروازه ها ار به عنوان راه ورود جهنم به تصرف خود در آوردند. در نتیجه ی این اتفاقات نا خوشایند اعضای سازمان نمی توانند .
این درگاه ها را کنترل کنند، در نتیجه خشم این موجودات بیشتر می شود و به این شرکت حمله می کنند و عده ای را می کشند و عده ای دیگر را به مردگان متحرکی تبدیل می کنند.
پس از آن کاراکتر اصلی داستان به همراه یک گروه ارتشی به ماه فرستاده می شود. ولی طی یک اتفاق فقط او روی ماه می ماند و از هم گروهی هایش جدا می افتد. هیچ وسیله ی ارتباطی ندارد و از هیچ راهی نمی تواند به مریخ برگردد. مجبور می شود با موجودات شیطانی به تنهایی مبارزه کند.
بازی از ترکیب ژانر اکشن و تخیلی هیجان وصف ناپذیری به بازی کننده منتقل می کند. شما در بازی علاوه بر زمین و کشتن دشمنان باید به سیاره هایی نظیر Phobos و Mars مأموریت هایی انجام دهید. شما با دشمنان شیطانی احاطه می شوید که برای این منظور باید سلاح های قدرتمندی در دست داشته باشید. البته با پیش روی در بازی پلی استیشن ۴ می توانید سلاح های متفاوتی به دست بیاورید. همچنین گفتنی است که در این نسخه شاهد اضافه شدن سلاح های جدیدی هستیم.

جزئیات و بررسی دروازه جهنم در تصویر مفهومی جدید بازی DOOM Eternal PS4
جزئیات و بررسی دروازه جهنم در تصویر مفهومی جدید بازی DOOM Eternal PS4

شیاطین جدیدی در این نسخه افزوده شده اند و برخی از شیاطین در نسخه ی پیشین نیز حضور داشته اند. توانایی متفاوتی برای کاراکتر اصلی بازی طراحی شده است که می توان به Grappling Hook اشاره کرد که برای کشتن دشمانی که فاصله ی کمی با شما دارند استفاده کرد. در این نسخه لباس کاراکتر هم ارتقا داشته است برای مثال قابلیت هایی همچون توپ و ابزاری شبیه آر پی جی به لباس اضافه شده است. بازی می تواند به صورت انفرادی و یا گروهی انجام بشود. جالب است بدانید که نام برخی از مراحل بازی از گروه های موسیقی محبوبی همچون House of Pain گرفته شده است. جو بازی همراه با نورپردازی و داستان مهیج خود بسیار موفق عمل کرده است.
به جرات می توان گفت که تا به حال هیچ بازی این صحنه های متفاوت را در بازی طراحی نکرده است. موجودات اهریمنی موجود در بازی بر اساس موجودات ترسناک بازی Dungeons and Dragons الهام گرفته شده اند؛ در واقع ایده ی اصلی طراحی این موجودات از هیولاهای این بازی نشأت گرفته است.
جالب است بدانید موسیقی نواخته شده. در این بازی منبع الهام بسیاری ار بازی های موفق دیگر شده است. موسیقی بازی به خوبی با تمامی بخش هایش همخوانی و هماهنگی دارد. به طوری با یک بازی کامل و مهیج طرف هستیم که باید برای نسخه های جدید این بازی که برای کنسول های نینتندو سوییچ، پلی استیشن و ایکس باکس عرضه خواهد شد، منتظر بمانیم.

مرکز خرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + نه =