جزئیات و بررسی دشواری های بازی Nioh PS4 از نگاه کارگردان

جزئیات و بررسی از دشواری های بازی Nioh PS4 از نگاه کارگردان

جزئیات و بررسی دشواری های بازی Nioh PS4 از نگاه کارگردان

پس از انتظارات طولانی و زیاد بالاخره به اکران بازی Nioh نزدیک می شویم و به تازگی با مطرح شدن یکسری جزئیات توسط کارگردان این بازی یعنی فوهیمیکو یاسودا به بسیاری از سوالات مخاطبان پاسخ داده شد. اولین مساله و شاید مهمترین مساله این است که این بازی مانند تولیدات قبلی تیم نینجا سختی های مشقت باری دارد و بازی بسیار چالشی و سخت به طوری که یاسودا نیز به آن اقرار کرد و از بازی با درجه سختی بالایی خبر داد.
اگر به این سبک بازی ها علاقه دارید کمپانی تیم نینجا مدت ها است که در این حوزه فعالیت میکند و سازنده آثاری همچون Ninja Gaiden است بازی که اگر تجربه آن را داشته باشید با شنیدن آن موهای بدنتان سیخ می شود اینطور که پیداست تیم نینجا تاکید زیادی بر چالشی بودن بازی های خود دارد و در ساخته های خود بارها این را به مخاطبان ثابت کرده است با شروع بازی نینجا گایدن خیلی زود می فهمید اگر قراراست زنده بمانید.
نباید کارهای قهرمان گونه خیلی از بازی های دیگر را انجام دهید و بیشتر از عضلاتتان باید به مغز خود اعتماد کنید حال اینطور از گفته های یاسودا پیداس در بازی Nioh نیز بازی بیشتر بر مبنای فکر است نه شمشیر البته امیدوارم که اشتباه متوجه نشده باشید چرا که بازیNioh در سبک مبارزات ژاپنی طراحی شده است و دارای صحنه زیبا و خشن جنگی است که باید بر حریفان خود یکی پس از دیگری غلبه کنید و اینکه می گوییم بازی پلی استیشن مبتنی بر فکر است منظور آن است که حرفان شما گلابی نیستند و اینطور نیست که شما با اجرای فنون و ضربات با قدرت های گوناگون بتوانید آن ها را شکست دهید.
مبارزات طوری طراحی شده اند که بی شباهت به واقعیت نیست درNioh شما تحمل بیشتر سه یا چهار ضربه را ندارید و بیشتر از آن براحتی از پای در می آیید البته باید گفت این به معنی بالا بودن هوش مصنوعی حریفان شما نیست بلکه ضربات آن ها بسیار مهلک و کشنده است در Nioh همانند دیگر بازی های دیگر شما حق اشتباه های مداوم و پشت سرهم را ندارید و خیلی زود متوجه می شوید که اشتباهات شما باعث مرگ شما خواهند شد.

جزئیات و بررسی از دشواری های بازی Nioh PS4 از نگاه کارگردان
جزئیات و بررسی از دشواری های بازی Nioh PS4 از نگاه کارگردان

بازی Nioh در بخش گرافیکی و کیفیتی بسیار خوب طراحی شده است و در طول بازی شما را بارها و بارها محو محیط اطراف خود می کند جزییات بکار برده در محیط اطراف شما به قدری بالاس که انگار شما در محیط بازی قرار دارید درختان و دشت ها و ریزه کاری های خانه ها و مجسمه هایی که در اطراف شما وجود دارند و اشیای بزرگ و کوچکی که برای تزیین مکان ها بکار برده شده انده همه از کار با کیفیت و طولانی مدت تیم نینجا خبر می دهد.
طراحی ها به صورتی انجام شده است که محیط فیلم های ژاپنی را برای شما تداعی میکند دقت بر روی جلوه ها ویژه بازی باعث شده که شما در طول بازی شاهد حرکت چمن ها در دشت زارها باشید حرکتی که از وزش باد علت می گیرد این ریزه کاری ها را اضاف کنید به موسیقی زیبا و حماسی که در لحظه لحظه بازی با ریتم داستان تغییر می کند و در خیلی از لحظات شما را وادار به تمجید از این بازی میکند. جزئیات بصری بازی در جنگ ها و مبارزات هم رعایت شده است و حریفان شما دارای طراحی های زیبای از لحاظ صورتی هستند.
همچنین لباس هایی که پوشیده اند متناسب با فرهنگ همان دوره بوده ولی یکی از نکات مثبت این دشمنان دیالوگ ها و صداهایی هست که از خود بوجود می آورند صحبت های ژاپنی اما گیرا و پرابهت که هیچ رحم و شفقتی نسبت به شما ندارند و البته شخصیت شما نیز هیچ رحمی نسبت به آن ها ندارد و طراحی های مبارزه ای این بازی که بسیار خشن و خونین است نشان دهنده ی همین موضوع است.
روند بازی طوری است که شما باید با آن بدرستی پیشرفت کنید. آبدیت هایی که شما بر روی تجهیزاتتان اعمال میکنید باید از روی فکر باشد و نه به صورت فله ای چرا که طراحی بازی بصورتی است که راه برگشتی برای شما نمی گذارد و با چند تصمیم غلط شما دیگر نمی توانید برای حریفان خود غلبه کنید و تنها و تنها و تنها شکست های کابوس وار است که برای شما اتفاق می افتد علاوه بر آیتم هایتان قدرت های جادویی و فنون رزمی شخصیتتان را نیز باید بصورت مرتب ارتقا دهید.

جزئیات و بررسی از دشواری های بازی Nioh PS4 از نگاه کارگردان
جزئیات و بررسی از دشواری های بازی Nioh PS4 از نگاه کارگردان

البته با توجه به سخت تر شدن مراحل بالایی تیم نینجا یکسری مراحل فرعی تهیه دیده است که شما می توانید با انجام آن ها امتیازات بیشتری برای ارتقا فنون و تجهیزات خود جمع آوری کنید البته خوشبختانه و یا متاسفانه این مراحل فرعی نیز جان کاه و دشوار است. در کل می توان گفت اگر به دنبال بازی Playstation هستید که دشمنان خود را براحتی و با فنون جادویی خیلی راحت از پای در آورید Nioh بدرد شما نمی خورد ولی اگر بدنبال تجربه ای سخت و در عین حال چالشی هستید.
بازی درستی را انتخاب کرده اید. از جمله نکات مثبت دیگر این بازی این هست که پس از تحمل این رنج و سختی ها و پشت سر گذاشتن مراحل بازی شما هنوز این قابلیت را دارید که در دنیایNioh به گشت و گذار و جنگیدن بپردازید و نقشه بازی در اختیار شما هست که با توجه به سختی بازی این کمترین کاری است تیم نینجا میتوانسته است انجام دهد. داستان بازی نیز دارای جذابیت های بسیاری است و تا حد زیادی می تواند برای شما سرگرم کننده باشد مخصوصا فیلم هایی که در طول بازی برای شما روایت می شود که نحوه ی انمیشن این فیلم ها و روایت داستان شما را به داستان بازی علاقه مند می کند. طراحی صحنه و روند بازی بسیار گنگ است و از ابتدا سوالات بسیار زیادی را برای شما بوجود می آورد ولی این یکی از ویژگی ها مثبت بازی است چرا که روایت بازی دقیقا مثل فیلم های رازآلود است که تا آخر فیلم نمی دانید چه پیش می آید و در آخر با یک سورپرایز تحسین شما را به همراه دارد این بازی هم همینطور است و با رازهای خود عطش بازی کردن شما را بیشتر می کند تا به سوالات درون ذهنتان پاسخ دهید. کیفیت خرید یک بازی PS4 اورجینال را با سایت ما تجربه کنید.

مرکزخرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 5 =