جزئیات و بررسی دعوت کاربران به کرک بازی Rime PS4 توسط سازندگان

جزئیات و بررسی دعوت کاربران به کرک بازی Rime PS4 توسط سازندگان

جزئیات و بررسی دعوت کاربران به کرک بازی Rime PS4 توسط سازندگان

جدیدترین خبر جالب در مورد بازی های ویدیویی پلی استیشن مربوط به بازی Rime می باشد. استودیوی سازنده این بازی یعنی استودیو Tequila Works اعلام کرده است که در صورت ارائه کرک بازی Tequila Works و شکستن قفل Denuvo، اقدام به انتشار یک نسخه از بازی که فاقد DRM است، خواهد کرد.بازی Rime یک بازی معمایی است و چندی پیش، شاهد ارائه آن به بازار بودیم.
این بازی در ابتدا به صورت انحصاری برای پلی استیشن ۴ عرضه شده بود اما بعد از مدتی این بازی از انحصار پلی استیشن ۴ درآمد و برای پلتفرم های دیگر یعنی ایکس‌باکس وان، پی‌سی و نینتندو سوییچ نیز منتشر شد.این بازی یک ماجراجویی تک نفره را روایت می کند که درباره کشفیات یک پسر جوان می باشد. این جوان چشمان خود را در ساحل جزیره ای مرموز باز می کند و متوجه می شود که بعد از شکستن قایقش در این مکان قرار گرفته است.
این شخصیت در طول بازی بدون دیالوگ بوده و این عناصر محیطی موجود در بازی است که موجب خواهد شد تا او از داستان و نمادهای آن اطلاع حاصل کند. موسیقی بازی توسط David García Díaz ساخته شده است و او توانسته به خوبی از عهده این وظیفه برآید و قطعاتی بسازد که تمام حالات بازی را به خوبی به کاربر منتقل کند. کاربران باید با ساخت نور، صدا و حتی زمان سعی در پیدا کردن اسرار این جزیره مرموز کنند.

جزئیات و بررسی دعوت کاربران به کرک بازی Rime PS4 توسط سازندگان
جزئیات و بررسی دعوت کاربران به کرک بازی Rime PS4 توسط سازندگان

چیزی که موجب جذابیت بازی شده است، وجود زمین های ناهموار، سواحل زیبای مدیترانه، رنگ آمیزی بسیار خاص و زیبای آن و …است که به قدری محیط را برای کاربر جالب توجه کرده است که تمام حواس خود را معطوف بازی خواهد کرد.نکات مثبت بازی آنقدر زیاد بود که توجه مخاطبان را به خود جلب کرد و واکنش های مثبت آنان را در پی داشت.نکته جالب توجهی که در این بازی وجود داشت،این بود که قفل Denuvo موجود در آن تصدیق شده است.
این قفل برای در امان نگه داشتن بازی و مدیریت حقوق دیجیتال آن می باشد. به تازگی اقدامی عجیب از سوی سازندگان بازی Rime صورت گرفته است و آن این است که آن ها اعلام کرده اند، اگر شخصی بتواند اقدام به انتشار کرک بازی Rime کند، آن ها هم نسخه ای از بازی را که فاقد DRM است، منتشر خواهند کرد.یکی از اعضای استودیو Tequila Works این خبر را در انجمن استیم بازی Rime منتشر کرد و چالشی عجیب را در میان کاربران به راه انداخت.
تیم سازنده این بازی PlayStation برای موضوع اضافه شدن DRM به بازی، بحث های فراوانی کرده بودند و بعد از مدت ها گفت و گو در مورد آن، سرانجام تصمیم به قرار دادن آن در بازی مورد نظر گرفته بودند زیرا آن ها نهایت تلاش خود را برای خلق یک تجربه خوب برای کاربران می کنند و برای تصمیمات مهم در این خصوص، نیاز به گفت و گو و بحث های فراوانی می باشد.
مدیر انجمن بازی Rime،داریوش در استیم بیان کرده است که:”بازی Rime را می توان یک تجربه شخصی دانست که به واسطه سیستم صوتی و تصویری ارائه می شود. موقعی که با کرک شدن بازی مواجه می شویم، امکان بروز مشکل در هر دو این آیتم ها افزایش پیدا می کند و تمام تلاش ما این است که از بروز مشکلات جلوگیری کنیم و از هیچ کاری برای حفظ کیفیت بازی دریغ نکنیم.

جزئیات و بررسی دعوت کاربران به کرک بازی Rime PS4 توسط سازندگان
جزئیات و بررسی دعوت کاربران به کرک بازی Rime PS4 توسط سازندگان

“تمام سازندگان بازی های ویدیویی این حق را دارند تا با اضافه کردن DRM به بازی خود، آن را در برابر سرقت حمایت کنند هرچند که این کار می تواند به دلایل مختلف صورت گیرد، اما سخنان بعدی داریوش است که بسیار عجیب می باشد. او در ادامه صحبت هایش گفته است:”ما به این موضوع متعهدیم اما می دانیم که هر چیزی ممکن است مورد لغزش قرار گیرد و همین موضوع است که باعث شده تا به این نتیجه برسیم که اگر کرک بازی Rime منتشر شود، ما هم نسخه ای بدون قفل Denuvo ارائه کرده و اقدام به روزرسانی پلتفرم فعلی بازی هم می کنیم.
“نکته ای که در این صحبت ها بسیار جالب است این است که سازندگان در عین حالی که اعتقاد دارند حفظ تجربه کاربران برایشان مهم است، اما آشکارا از افراد دعوت کرده اند تا در این چالش کرک کردن بازی شرکت کنند. همگان متوجه این نکته هستند که قفل Denuvo به گونه ای نیست که به هیچ وجه قابل کرک کردن نباشد و استودیو Tequila Works هم به این حقیقت اذعان دارد اما این کار به همین راحتی هم امکان پذیر نیست و تلاش فراوانی را لازم دارد.
خود شرکت Denuvo هم این نکته را قبول دارد اما وعده برطرف کردن این مشکل را از طریق به روزرسانی های جدید داده است. هدفی که این کمپانی دارد این است که روند کرک کردن بازی را سخت و طاقت فرسا کند و از این طریق، هکرها را به زانو درآورد اما فعلا هکرهایی هستند که می توانند در مسیر رسیدن به هدف این کمپانی، مانع تراشی کنند.بازی های زیادی وجود دارد که قفل Denuvo را دارا بودند اما باز هم از کرک شدن در امان نماندند. چالش بوجود آمده برای بازی Rime هم موجبی شده است تا تمامی هکرها سعی در کرک کردن آن داشته باشند و انتظار می رود به زودی این اتفاق افتاده و بازی Rime هم از خطر هکرها در امان نخواهد بود.

مرکز خرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × پنج =