رزولوشن ارتقا یافته بازی Onimusha Warlords HD Remaster

جزئیات و بررسی رزولوشن ارتقا یافته بازی Onimusha Warlords HD Remaster PS4

همیشه قرار نیست که شرکت های سازنده بازی، بازی های جدیدی را منتشر کنند، بازی هایی که بسیار هیجان انگیز بوده و کار متفاوتی باشد، نه اینطور نیست. در دنیای واقعی که وقتی دقیق به این موضوع نگاه می کنیم، متوجه می شویم که گاهی اوقات نیاز داریم تا برخی داستان ها و موضوعات قدیمی را حتی شده برای یک بار هم بخوانیم و یا نگاهی به فیلم های کلاسیکی که برای ما نوستالژیک هستند، بیاندازیم.

چرا که گاهی اوقات کشش و میل درونی آدمی را به سمت موضوعات گذشته سوق می دهد. این موضوع تنها برای این بخش از زندگی نبوده و حالت کلی دارد و در هر جایی صادق است، حتی در دنیای بازی پلی استیشن درست وقتی که احساس سردرگمی می کنیم وجود یکسری بازی های نوستالژیک، همان تاثیر را دارد که به هنگام دیدن یک فیلم یا خواندن یک رمان قدیمی می تواند داشته باشد.

جزئیات و بررسی رزولوشن ارتقا یافته بازی Onimusha Warlords HD Remaster PS4
جزئیات و بررسی رزولوشن ارتقا یافته بازی Onimusha Warlords HD Remaster PS4

مثل سفری به چندین سال پیش می ماند، که ناگهان همه چیز حالت خود را تغییر می دهد و تبدیل به همان چندین سال پیش می شود. شرکت کپ کام هم همانطور که قول داده بود دست به همچین اقدامی زده تا خاطرات چندین سال پیش را برای بازی کنان و مخاطبان خود زنده کند. مجموعه بازی انیموشا که اولین سری بازی آن در تاریخ ۲۵ ژانویه ۲۰۰۱ منتشر شد، حالا دوباره به بازار عرضه شد اما با این تفاوت که این بازی مطابق با زمان حال است.

با سری ۱۸ سال پیش آن کمی تفاوت دارد، اما این تفاوت درواقع یکسری تغییرات جزئی در ساخت وگرافیک آن بوده و نیز رفع برخی اشکالات جزئی تا کیفیت بازی بهتر از قبل شود. در نتیجه می توان گفت که بازی، داستان و موضوع آن تغییری نکرده و فقط سطح کیفی بازی ارتقاع یافته و امروزی تر شده است. در اصل می توان این را تعریف و هدف ریمیستر کردن یک بازی دانست، چرا که در نسخه ی ریمیستری بازی، هدف شرکت سازنده و منتشر کننده ی آن این است، که یکسری از ایرادات در بازی را رفع کند.

از نظر گرافیکی بازی را ارتقاء دهد و بازی را درواقع بروزرسانی کند. این در حالی است که هسته ی بازی تغییری نمی کند.این تغییرات را در این سری از بازی Onimusha: Warlords نیز می توانیم مشاهده کنیم، یعنی اصل داستانی و موضوعی در بازی تغییری نکرده اما این نسخه، نسخه ی بروز رسانی شده ی بازی اصلی است. مثلا از نظر گرافیکی بازی، کیفیت فول اچ دی را می توان در بازی انتظار داشت، که در مقایسه با نسخه ی قبلی، بخش بصری بازی ارتقاع یافته، این در صورتی است که کیفیت فول اچ دی را نمی توان در ۱۸ سال قبل دید، چرا که این سطح کیفی در آن زمان وجود نداشت.

در نتیجه می توان با مقایسه این دو نسخه می توان متوجه شد که جزئیات در بازی وضوح بیشتری پیدا کرده، اما هیچ تغییری در این جزئیات اعمال نشده است، با این حال وضوح رنگ در گرافیک بازی واقعا قابل توجه بوده. از آنجایی که این تغییرات در بازی کم بوده و تغییرات زیادی را نشان نمی دهد اما ارتقاع سطح بازی PS4 پس از ۱۸ سال، اگر کمی به مسئله توجه شود می توان گفت این تغییرات و بروز رسانی را جزو سخت ترین کار ها در طراحی و ساخت یک بازی میتوان دانست.

جزئیات و بررسی رزولوشن ارتقا یافته بازی Onimusha Warlords HD Remaster PS4
جزئیات و بررسی رزولوشن ارتقا یافته بازی Onimusha Warlords HD Remaster PS4

شرکت کپ کام در این زمینه نهایت تلاش خود را کرده است و با اینکه ساخت و پرداخت بازی بسیار چشمگیر نبود اما به قدر کافی زمان برای بروزرسانی آن صرف شده است. از طرفی نمی توان انتظار یک بازی مردن را داشت چرا که داستان بازی برای حدودا دو دهه قبل است اما مخاطبان این بازی و علاقه مندان و طرفداران این بازی نوستالژیک اهمیتی به آن نمی دهند. هر چند وقتی یک بازی محبوب باشد و در قلب بازی بازان و مخاطبان خود جا باز کند در آن صورت نمی توان گفت که این بازی از یاد رفتنی است.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − نوزده =