جزئیات و بررسی رونمایی از کنسول جدید نینتندو با نام ۲DS XL 

جزئیات و بررسی رونمایی از کنسول جدید نینتندو با نام 2DS XL 

جزئیات و بررسی رونمایی از کنسول جدید نینتندو با نام ۲DS XL 

بالاخره انتظارها به پایان رسید و کنسول جدید نینتندو معرفی شد. نینتندو کنسول جدید را با نام ۲DS XL و به قیمت ۱۵۰ دلار معرفی کرد این کنسول که دستی است ساعاتی پیش رونمایی شد در حقیقت مشابه نسخه ۳DS اما دو بعدی است. مثلا قدرت پردازش مجزا، سنسور NFC مخصوص، قابلیت تا شدن و اسیتک C همه مواردی است که این دو محصول را شبیه به هم می کند. اندازه صفحه نمایش این محصول جدید نیز دقیقا همانند ۳DS میباشد و اندازه آن استاندارد است.
یک تفاوت دیگر علاوه بر موضوع بعد اندازه خود کنسول می باشد که ۲DS کمی از نسخه ۳DS کوچکتر است و به احتمال زیاد خوش دست و راحت تر باشد.
پس از آنکه از نینتندو سوییچ (Nintendo Switch) رونمایی شد، برای همگان سوال شد که آیا کنسولهای دستی کمپانی مانند ۳DS آینده ی خواهند داشت؟ اما همانطور که نینتندو قبلا هم اعلام کرده بود در این رونمایی باری دیگر تکرار کرد که این دو نسل در کنار هم خواهند بود و در کنار یکدیگر به سمت آینده پیش می روند. نینتندو در این رونمایی اعلام کرد که این نسخه جدید بروزرسانی برای نسخه ۳DS نیست.

جزئیات و بررسی رونمایی از کنسول جدید نینتندو با نام 2DS XL 
جزئیات و بررسی رونمایی از کنسول جدید نینتندو با نام ۲DS XL

منتقدین از این رونمایی که بسیار غیره منتظر بوده است بر این باورند که نینتندو می خواهد تمام افرادی که نیز از به این کنسولها روی نیاورده اند راه خود را عوض کنند و جز مخاطبان اصلی آن بشوند از آن کنسولهای قدیمی دل بکنند. کنسول دستی ۲DS XL به لحاظ فنی بسیار پیشرفت داشته است و میتواند هر دو بازی نسخه های DS و ۳DS با کیفیت و رزولوشن متناسب خود و در حد عالی اجرا کند و تنها تفاوتی که دارد قابلیت سه بعدی بودن است که نمی تواند اجرا کند.
این کنسولهای دستی در رقابت با کنسولهای خانگی است و این سوال پیش می آید که آیا می تواند مخاطبان بیشتری را به سمت خود جلب کند. در نظر سنجی که صورت گرفت بیشتر مخاطبان اعلام کردند که این کنسولهای دستی زمانی که بیرون از خانه باشیم مناسب است و می توانیم با آن سرگرم باشیم حتی زمانی که به خانه می آییم می توانیم از آن استفاده کنیم. اما کنسولهای خانگی چنین امکانی ندارد در نتیجه ترجیح ما بر این است که بتوانیم استفاده دو منظوره داشته باشیم در حالی که اگر فقط کنسول خانگی داشته باشیم بیرون از خانه چیزی برای بازی نخواهیم داشت.

زمانی که DS معمولی و ۳DS منتشر شد به ترتیب با قیمت ۸۰ و ۲۰۰ دلار وارد بازار شدند. پس بر این اساس می توان گفت که قیمت نسخه جدید ۲DS نیز مناسب باشد. در سال گذشته این کمپانی نزدیک به هفت میلیون کنسول دستی ۳DS به فروش رسانده است و در اخباری که از این شرکت ژاپنی منتشر شده است شش میلیون دیگر نیز باید امسال بفروشد. پس با توجه به این آمار و ارقام متوجه می شویم با رونمایی از ۲DS چیزی برای کنسول ۳DS عوض نشده است و اصطلاح نو که اومد به بازار… در رابطه با این موضوع صدق نمی کند.
رئیس نینتندو آقای رجی فیلس ایم (Reggie Fils-Aime) اعلام کرد: این کنسول جدید با تمام دقت و تلاش ساخته شده است و تعهد ما را نسبت به مخاطب و بازار نشان می دهد. اگر شما دارنده کنسول نینتندو سوییچ هستید دربردارنده یک کنسول انعطاف پذیر هستید زیرا که به راحتی می توانید آن را به تلویزیون نیز وصل کنید و از بازیهای آن بهره ببرید. و یا حتی دسته های مخصوص بازی را به نمایشگر وصل کنید و همانند یک کنسول دستی و خانگی از آن استفاده کنید. همچنین این امکان وجود دارد که نمایشگر جای دیگر باشد و شما با استفاده از دسته های بیسیم به بازی بپردازید.

جزئیات و بررسی رونمایی از کنسول جدید نینتندو با نام 2DS XL 
جزئیات و بررسی رونمایی از کنسول جدید نینتندو با نام ۲DS XL

اما مهمترین نکته که همگان را به سمت خود جذب می کند دسته های این کنسول است که نام آن جوی کان (Joy- Con) است و از دسته های کنسولهای خانگی بسیار جذابتر است به این علت که موتورهای لرزاننده ای دارد که زمان بازی در مواقع مورد نیاز حس بازی را به فرد منتقل می کند و آنقدر مفرح است که چه سرگرمی بهتر از این شرایط را می توانید در خانه فراهم کنید؟
اگر جزو دسته افرادی هستید که ویژگی سه بعدی بودن بسیار براتون مهمه پس شما باید ۳DS را تهیه کنید اما اگر این ویژگی براتون مهم نباشه می تونید ۲DS که در ۶ مرداد ماه یا (۲۸ جولای) رونمایی شده است با قیمت ۱۵۰ دلار تهیه کنید. درنهایت با توجه به مطالب بالا شاید بتوان نتیجه گرفت که کنسولهای دستی چون می توانند چند جانبه استفاده شوند مناسب تر هستند و اگر طرفدار بازیهای نینتندو هستید که دیگه حتما باید یک کنسول دستی داشته باشید.

مرکز خرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده − شش =