جزئیات و بررسی رونمایی سونی از سه بازی PS4 در نمایشگاه E3 2018

جزئیات و بررسی رونمایی سونی از سه بازی PS4 در نمایشگاه E3 2018

جزئیات و بررسی رونمایی سونی از سه بازی PS4 در نمایشگاه E3 2018

کسانی که با شرکت سونی این غول بزرگ کنسول سازی آشنا باشند قطعا تا به حال اسم بخش سرگرمی های تعاملی این شرکت به گوششان خورده است. چندی پیش بود که این بخش در وبلاگ رسمی اش خبری مبنی بر این که تا قبل از برگزاری نمایشگاه بزرگ E3 2018 از سه عنوان بازی رونمایی می کند و حتی تاریخ انتشار یک بازی را معرفی می کند که این اتفاق بسیار عجیب است چرا که نمایشگاه E3 همیشه برای شرکت های کنسول سازی از اهمیت خاصی برخوردار بوده است، شرکت هایی مثل سونی، مایکروسافت و نینتندو سوئیچ.
این نمایشگاه که بزرگ ترین رویداد سالانه ی بازی های ویدئویی می باشد اکثر شرکت های بازی سازی آثار خود را در آن به نمایش عموم می گذراند که این اقدام شرکت سونی بسیار عجیب و به دور از انتظار است.این اقدام سونی خبر از در پیش گرفتن مسیر تازه ای برای این شرکت را نوید می دهد.این شرکت اعلام کرد که از چهار شنبه ی همین هفته از ساعت ۳۰ : ۱۹ به وقت محلی ایران اولین رونمایی خود را انجام خواهد داد.

جزئیات و بررسی رونمایی سونی از سه بازی PS4 در نمایشگاه E3 2018
جزئیات و بررسی رونمایی سونی از سه بازی PS4 در نمایشگاه E3 2018

در ادامه به ترتیب به تاریخ رونمایی های این شرکت را می پردازیم :
در ابتدا در تاریخ ششم ژوئن که مصادف است با چهار شنبه ۱۶ خرداد از یک بازی پلی استیشن ۴ پرده برداری خواهد شد که این بازی هم چنین از هدست پلی استیشن وی آر پشتیبانی خواهد کرد هم چنین در روز بعد این تاریخ قرار است یکی از بازی هایی که وظیفه ساخت آن بر دوش یکی از استودیو های جهانی سونی نیز می باشد تاریخ انتشارش مشخص شود در ادامه باز هم در روز بعد این تاریخ یعنی هشتم ژوئن و به تقویم شمسی ۱۸ خرداد از بازی دیگری برای کنسول بازی پلی استیشن ۴ پرده برداری خواهد شد.
هم چنین دو روز انتهایی هم اختصاص به پلی استیشن وی آر دارد چرا که در تاریخ نهم ژوئن شاهد معرفی یک بازی برای این کنسول خواهیم بود و هم چنین در روز آخر یعنی دهم ژوئن از یکی از بازی های قابل انتظار این کنسول بازی، جزئیاتی از انتشارش پرده برداری خواهد شد. البته که شرکت سونی قطعا از فرصت نمایشگاه E 3 به خوبی استفاده خواهد کرد و این فرصت را از دست نخواهد داد چرا که این نمایشگاه از اهمیت خاصی برخوردار بوده و تمام بازی بازان و بازی سازان نگاه ویژه ای به این نمایشگاه دارند و در صورتی که از سمت این کمپانی نادیده گرفته شود به ضررش تمام خواهد شد و هم چنین به سود رقبای بزرگی هم چون مایکروسافت و نینتندو سوئیچ.
این نمایشگاه که نام کاملش E 3 : Electronic Entertainment Exposition می باشد در ۱۱ الی ۱۳ می سال ۱۹۹۵ در مرکز همایش های شهر لس آنجلس که در جنوب این شهر نیز واقع است توسط یک خبر نگار پس از بی توجهی مدیران نمایشگاه CES به صنعت گیم افتتاح شد در مساحتی بالغ بر ۶۵ هزار متر مربع که آن را به یکی از بزرگترین افتتاحیه های تاریخ تبدیل نیز کرد که در جریان برگزاری آن سال نمایشگاه، شرکت سگا کنسول Saturn را به نمایش گذاشت هم چنین شرکت سونی از دستگاه بی نظیر خود یعنی پلی استیشن پرده برداری کرد. کنسول Nintendo 64 از شرکت نینتندو نیز پرده برداری شد.
یکی از موارد قابل توجه از این نمایشگاه این است که برخلاف نمایشگاه هایی مانند گیمز کام تا سال ۲۰۱۷ مراسمی عمومی نبود یعنی فقط فعالان صنعت گیم و زیر شاخه های آن می توانستند حضور پیدا کنند یا خبر نگار این حوزه که دارنده ی تاییدیه ESA می بودند حق شرکت در این نمایشگاه را داشتند البته می شد از صنعت گیم نبود و با دعوت نامه ی معتبر توسعه دهندگان نیز حضور پیدا کرد. اما این روال سرانجام سال ۲۰۱۷ شکسته شده و علاقه مندان به این صنعت می توانستند از این ضیافت لذت تمام را ببرند.

جزئیات و بررسی رونمایی سونی از سه بازی PS4 در نمایشگاه E3 2018
جزئیات و بررسی رونمایی سونی از سه بازی PS4 در نمایشگاه E3 2018

با این که این نمایشگاه، نمایشگاه عمومی نیز نبود اما با این حال بخاطر جمعیت بالای بازدید کنندگانش همیشه این نمایشگاه را به یکی از خاص ترین ها مبدل می کرد. پس از سال ۲۰۰۶ بود که در پی بازدید خیلی خوب از نمایشگاه، که امر بسیار عالی هم می بود اما به مذاق مدیران ESA خوش نیامد و آن ها اظهار داشتند که این جمعیت به خاطر دعوت نامه هایی است که توسعه دهندگان در بین عموم پخش می کنند. همان جا بود که تصمیم گرفتند که دعوت نامه ها فقط به دست خود ESA پخش شود.
همین امر باعث شد که سال های ۲۰۰۷ و ۲۰۰۸ این نمایشگاه با افت خیلی شدیدی از لحاظ بازدید مواجه شود که اعتراض همگان را نیز در پیش داشت و پس از مشاهده ی این اتفاق سران ESA تصمیم گرفتند که این نمایشگاه را به حالت قبل باز گردانند. این نمایشگاه به دلیل این که دو سالی با تصمیم نا درست مدیران باعث فاصله گرفتن دوست دارانش شده بود و همگان تشنه ی آن نیز شده بودند با استقبال بسیار شدیدی مواجه شد و باعث شد در سال ۲۰۰۹ به شکوه سابقش باز گردد.
با تمام این تفاسیر و به طور قطع فاصله گیری سونی از این نمایشگاه عاقبت چندان خوشی را برایش رقم نخواهد زد.

مرکزخرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 13 =