بررسی رکورد فروش ۱۷۶ میلیون نسخه ای بازی Minecraft

جزئیات و بررسی رکورد فروش 176 میلیون نسخه ای بازی Minecraft PS4

بازی Minecraft را می توان یکی از بهترین بازی هایی که برای همه ی پلتفرم ها عرضه شده دانست. این بازی طرفداران زیادی دارد و موفقیت های زیادی نیز کسب کرده است. حال پس از ده ساله شدن این بازی شرکت سازنده آن موجانگ و مایکروسافت که ناشر آن است خبر های جدیدی را راجع به این بازی منتشر کرده اند.

جزئیات و بررسی رکورد فروش 176 میلیون نسخه ای بازی Minecraft PS4
جزئیات و بررسی رکورد فروش ۱۷۶ میلیون نسخه ای بازی Minecraft PS4

نکته بسیار قابل توجه این است که این بازی بیش تر از ۳۰ میلیون نسخه از خود را برای پی سی فروخته است و این آمار برای بازی های رایانه شخصی یک رکورد محسوب می شود، زیرا هیچ کدام از بازی ها تا به حال نتوانسته اند این کار را انجام دهند.
بازی ماینکرفت توسط یک بازی ساز اهل کشور سوئد ساخته شد که Markus Persson نام دارد و لقبش Notch است. سبک این بازی پلی استیشن پرطرفدار سند باکس است. این نوع از بازی طوری است که شما می توانید آزادانه به بازی کردن بپردازید و انتخاب هایی در بازی داشته باشید. این بازی به بازیکن اجازه می دهد تا خودش تصمیم بگیرد چگونه بازی را ادامه دهد و او در بازی مکعب های خود را به طور دلخواه می چیند تا سازه اش را تکمیل کند اما جذابیت بازی فقط به همین امکان ختم نمی شود و آیتم های زیادی را شامل می شود که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.
این بازی به صورت اول شخص است ولی می توانید آن را به سوم شخص نیز تغییر دهید. محوریت بازی روی کار گروهی و خلاقیت شما بنا نهاده شده است و بازیکن هدف خاص و مشخصی را در بازی خود دنبال نخواهد کرد. این بازی شامل موارد زیادی از جمله هیولاها و حیوانات، مکعب ها با اشکال مختلف، آب، مواد مذاب و آتش و روستایی هاست که شما می توانید بلوک های خود را زیر خاک پنهان کنید تا در جای دیگری از آن استفاده کنید. از جمله قابلیت های بازی می توان به: کشاورزی، دامداری کردن، جادو، ساخت اسلحه و… اشاره کرد که همگی به جذابیت آن می افزایند.
بازی به صورت شب و روز است و هر شب و روز آن ۲۰ دقیقه ی واقعی را شامل می شود. زمین بازی به شدت وسیع است و دارای غار، دشت های بزرگ، دریاچه، جنگل و کویر و … می باشد. روستایی ها و ماب ها که همان حیوانات و هیولا ها هستند فقط در نقاطی از بازی Playstation ظاهر خواهند شد. برای مثال مکان هایی که نیاز به شکار و … باشد ظاهر خواهند شد. حیوانات بازی حیواناتی مانند خوک و.. هستند و هیولا های بازی نیز به شکل عنکبوت، کماندار و… می باشند که در بعضی از قسمت های تاریک نقشه بازی و فقط در شب جلوی راه شما سبز خواهند شد.

جزئیات و بررسی رکورد فروش 176 میلیون نسخه ای بازی Minecraft PS4
جزئیات و بررسی رکورد فروش ۱۷۶ میلیون نسخه ای بازی Minecraft PS4

این بازی جوایز زیادی دریافت کرده است و توسط بسیاری از منتقد ها و بازیکن های سراسر جهان مورد تایید قرار گرفته است. شرکت مایکروسافت با پرداخت ۵/۲ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۴، شرکت موجانگ، کلیه بازی ها و مواردی که به آن مربوط بود و همچنین این بازی را خرید. طی این اقدام نسخه جدیدی از بازی نیز منتشر کرد. این بازی به جز دنیای خودش دارای دو جهان موازی دیگر نیز می باشد که یکی از آن ها مانند جهنم و دیگری نیز جهانی دارای شهر های مختلف است که شما با کشتن هیولا ها در آن می توانید به راحتی به مراحل بعدی بروید.
این بازی دارای درجات سخت و همچنین مدل های بازی متفاوتی ازجمله: ماجراجویی، خلاقانه، بقا یافتن و… همچنین درجات سختی بازی نیز تغییر می کند که شما می توانید از مبتدی یا سخت آن را انتخاب کنید. اگر شما هم طرفدار این دسته از بازی ها هستید. همین الان سراغ دستگاه های بازی خود بروید و در دنیای ماینکرافت به ماجراجویی مشغول شوید.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 4 =