جزئیات و بررسی زمان عرضه بازی Star Ocean Till the End of Time برای کنسول PS4

جزئیات و بررسی زمان عرضه بازی Star Ocean Till the End of Time برای کنسول PS4

جزئیات و بررسی زمان عرضه بازی Star Ocean Till the End of Time برای کنسول PS4

به تازگی شاهد اعلام زمان انتشار بازی قدیمی پلی استیشن ۲ با عنوان Star Ocean: Till the End of Time برای پلی استیشن ۴ از سوی کمپانی اسکوئر انیکس (Square Enix) بودیم.در بین اخبار منتشر شده در مورد بازی های ویدیویی، جدیدترین خبر مربوط به کمپانی اسکوئر انیکس است. این کمپانی اقدام به اعلام تاریخ انتشار بازی قدیمی مخصوص کنسول پلی استیشن ۲ برای کنسول نسل جدید شرکت سونی یعنی پلی استیشن ۴ کرده است.
بر اساس این اخبار و اطلاعات به دست آمده در مورد بازی مذکور، در تاریخ ۲ خرداد (۲۳ مه) این بازی برای کنسول ذکر شده ارائه خواهد شد و از این زمان به بعد، کاربران قادر به دسترسی به آن خواهند بود.مجموعه بازی های Star Ocean از جمله بازی های پر طرفدار است که تاکنون شاهد ارائه چندین نسخه از این بازی بوده ایم. بازی Star Ocean: Till the End of Time هم سومین نسخه از این مجموعه می باشد که برای اولین بار در سال ۲۰۰۳ شاهد انتشار آن برای کنسول پلی استیشن ۲ بودیم.
مسئولیت توسعه این بازی بر عهده استودیو تری-اِیس (Tri-Ace) بود که به خوبی هم از عهده وظیفه خود برآمده و توانسته بود نظر مثبت همگان را به خود جلب کند. ژاپنی ها این نسخه از بازی را با عنوان Star Ocean 3 می شناسند و آن را جزو بازی های محبوب این صنعت می دانند. در ابتدا بازی مورد نظر فقط در ژاپن ارائه شده بود اما یک سال پس از ارائه آن در ژاپن، نسخه Director’s Cut آن، همزمان با محلی سازی در کشورهای آمریکای شمالی و هم چنین اروپا منتشر و کاربران این مناطق نیز توانستند به این بازی دسترسی داشته باشند و این تجربه خوب را از دست ندهند.

جزئیات و بررسی زمان عرضه بازی Star Ocean Till the End of Time برای کنسول PS4
جزئیات و بررسی زمان عرضه بازی Star Ocean Till the End of Time برای کنسول PS4

با توجه به اعلام زمان انتشار نسخه پلی استیشن ۴ این بازی، این نکته باید مورد توجه قرار گیرد که این نسخه از بازی هم در ابتدا برای کاربران ژاپنی ارائه خواهد شد و کاربران غربی همچنان باید منتظر ارائه آن بمانند اما به نظر نمی رسد که این زمان بسیار طولانی باشد و سازندگان سعی خواهند کرد تا نسخه غربی آن را نیز در زمانی کوتاه ارائه کنند تا بیشتر از این کاربران بازی های ویدیویی و طرفداران این بازی، منتظرارائه آن نمانند.
نسخه جدید بازی Star Ocean: Till the End of Time ، با عنوان Star Ocean: Til the End of Time: Director’s Cut و به عنوان بخشی از مجموعه Ultimate Hits HD منتشر خواهد شد. کاربران ژاپنی و هم چنین غربی، در زمان انتشار نسخه اصلی این بازی، به شدت از آن استقبال کرده بودند و با خرید بازی در آن زمان، آن را جزو بازی های پر فروش این صنعت قرار داده بودند. به نظر می رسد، این نسخه جدید هم بتواند نظر کاربران را دوباره به خود جلب کند و خصوصاً در ژاپن از فروش خوبی برخوردار باشد چرا که هم سبک بازی و هم خاطره خوبی که از آن در ذهن کاربران ثبت شده است، می تواند دلیلی بر صحت این ادعا باشد.
هم چنین ویژگی های کنسول پلی استیشن ۴ نسبت به پلی استیشن ۲ پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته است و همین ویژگی ها و قابلیت ها می تواند موجب این شود تا سازندگان آن، یک بازی با کیفیت خوب و مناسب قابلیت های کنسول پلی استیشن ۴ ارائه کنند.نام بازی گویای این امر است که نسخه جدید آن برای این کنسول پر طرفدار، بر اساس Director’s Cut خواهد بود که در سال ۲۰۰۴ همزمان با جشن بیستمین سالگرد مجموعه بازی Star Ocean ارائه شده بود.
بازی مورد نظر به صورت تبدیل شده عرضه خواهد شد و پورت آن هم آن گونه ای خواهد بود که بازی های دیگر زمان پلی استیشن ۲ برای نسل جدید این کنسول یعنی پلی استیشن ۴ عرضه شده اند. این نسخه از بازی در این کنسول نسل هشتمی، با رزولوشن ۱۰۸۰p اجرا خواهد شد. اما نکته ای که باید مورد توجه قرار گیرد این است که میان توان پرده های CGI بازی همان رزولوشن قدیمی را دارا خواهند بود و در آن ها تفاوتی ایجاد نشده است.

جزئیات و بررسی زمان عرضه بازی Star Ocean Till the End of Time برای کنسول PS4
جزئیات و بررسی زمان عرضه بازی Star Ocean Till the End of Time برای کنسول PS4

کاربران در پلی استیشن ۴ برای تجربه کامل بازی نیازی به تعویض دیسک های بازی همان گونه که در کنسول پلی استیشن ۲ شاهد آن بودیم، نخواهند بود و این ویژگی جدید کنسول های بازی است که راحتی کاربر را در پی دارد. از این مسائل فنی که بگذریم، ویژگی های جدیدی را هم در این نسخه جدید شاهد خواهیم بود چرا که به تناسب زمان حاضر، ویژگی های جدیدی نیز باید به بازی اضافه شوند تا کاربران این عصر را هم بتواند راضی نگه دارد.
چرا که در این زمان، با بازی هایی با ویژگی های جالب رو به رو هستیم و هر بازی نمی تواند نظر مخاطب جدید را به خود جلب کند و برای جلب نظر مثبت آنان، باید تلاش فراوانی صورت گیرد. سازندگان این نسخه، این نکته را مورد توجه قرار داده اند و به نظر می رسد، ویژگی های جدید موجود در بازی بتواند نظر مخاطبان را به خود جلب کند.از جمله این ویژگی های جدید می توان به تروفی ها، Share Play یا همان بازی اشتراکی و هم چنین ریموت پلی (remote play) اشاره کرد.
این موارد و نکاتی که در حین بازی متوجه آن ها خواهید شد، موجب خواهد شد تا بازی حالتی به روز به خود بگیرد و در عین حفظ ویژگی های اصلی بازی که موجب اصالت آن خواهد شد، حالت جدید هم داشته باشد و ویژگی های قابل قبولی در آن موجود باشد.سازندگان آن اعلام کرده اند که کاربران می توانند با پرداخت ۲۵ دلار ( ۲ هزار و ۸۰۰ ین ژاپن) این بازی را خریداری کنند و از تجربه یک بازی جذاب و هیجان انگیز که یادآور بازی های قدیمی هم می باشد، لذت ببرند.
ناگفته نماند که این بازی را می توان از گران ترین بازی هایی دانست که توانسته است از کنسول پلی استیشن ۲ به پلی استیشن ۴ راه یابد. در طی چند ماه گذشته، کمپانی سونی، اقدام به انتشار بازی های Resident Evil Code: Veronica X و Harvest Moon: Save the Homeland برای پلی‌استیشن ۴ کرده بود و در این زمینه موفق عمل کرده است.
در مورد مجموعه بازی Star Ocean این نکته را هم باید اضافه کنیم که آخرین نسخه از این بازی، Star Ocean 5: Integrity and Faithlessness نام دارد که مختص به پلی استیشن ۳ و PlayStation 4 می باشد و به تازگی، شاهد انتشار آن ها برای این کنسول ها بودیم که به نظر می رسد توانسته است موفق عمل کند و طرفداران این مجموعه بازی را راضی نگه دارد.

مرکز خرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × سه =