بازی تازه ای برای PS4 توسط کمپانی Street Fighter X

جزئیات و بررسی ساخت بازی تازه ای برای PS4 توسط کمپانی سازنده بازی Street Fighter X

Street Fighter از آن نام هایی است که هنگام شنیدن، موجی از اطلاعات به ذهن هجوم می آورد و به دنبال آن تحسین و شگفتی است که به همراه لبخند های معنی دار ناخودآگاه روانه ی قلب و لب ها می شود. یک بازی پلی استیشن مبارزه ای که نه تنها حرفه های این سبک، بلکه همه ی گیمرهای بازی های ویدئویی آن را شاهکار سازندگانش می دانند، از آن دست بازی هایی است که اگر ساعت ها و روزها مشغول آن باشید، تمام زندگی برایت متوقف می شود و تنها ارزش زندگی پیشروی در این بازی است.

شاید بتوان گفت یکی از دلایل موفقیت های چشمگیر سازنده ی این بازی، تلفیق کردن سبک های مبارزاتی است که البته شرکت کپکام در آن بسیار مهارت دارد. این سیاست گذاری و موفقیت را در دیگر آثار کپکام هم می توان مشاهده کرد. بطور کلی، کپکام از جمله سازندگانی است که گیمرها با شنیدن نامش، چشم بسته عاشق ساخته های شگفت آورش می شوند. نمی دانم نام کپکام اعتبار نامه ی بازی هایش است یا ساخته های حیرت آور و جذابش که این گونه شرکت کپکام را سربلند و پر افتخار کرده است.

شاید هم در ترکیبی موفق و یکدست، به این درجه از افتخار دست یافته اند. داستان های مرموز وسرگرم کننده که برای حل معماها و انجام ماموریت های پیش رو، مبارزات سخت و بی شماری در پیش رو قرار می دهند. گرافیک بازی های ساخته شده ی این شرکت، همیشه فوق العاده و چشم نواز بوده است و تصاویر بازی ها همیشه تماشایی و تحسین برانگیز هستند. می توان از موسیقی حاکم بر هر بازی در نوع خود لذت برد. موسیقی ها گاه تند و پر هیجان بوده و گاه متنوع و لذت بخش.

به گونه ای که جدا از هیجان حاکم بر بازی مورد نظر، می توان با کمال میل به آن گوش داد و حض وافر برد. شاید گیم پلی بعضی از عناوین مبارزه ای کپکام مانند هم باشد، اما نباید انتظار داشت که کسالت و نارضایتی گیمرها را به همراه داشته باشد. بطور مثال شاید از نظر بعضی کاربران، گیم پلی بازی Street Fighter و Tekken کمی به هم شبیه باشد یا باعث آزرده شدن عده ای از گیمرها شود، اما هیجان حاکم بر بازی و شخصیت سازی ها، لذتی به مراتب بیشتر به کاربران خود تزریق می کند و در جریان بازی به تفاوت شخصیت ها و تعادل میان آنها پی می برند.

جزئیات و بررسی ساخت بازی تازه ای برای PS4 توسط کمپانی سازنده بازی Street Fighter X
جزئیات و بررسی ساخت بازی تازه ای برای PS4 توسط کمپانی سازنده بازی Street Fighter X

از دیگر ویژگی های بازی های کپکام، گروهی بودن بازی هاست. به دلیل سبک مبارزاتی عنوان های این شرکت، دو گروه از بازیکنان رو در روی یکدیگر قرار گرفته و مبارزه می کنند. بازی های گروهی همیشه هیجان خاص خود را دارند و قابل قیاس با بازی تک نفره نیستند. با اطمینان می توان گفت سازندگان بازی Street Fighter یا بازی های دیگر، همچون ساحره ای کهنه کار هم می توانند گیمرهای تازه کار را فریفته ی خود کنند و هم به سادگی حرفه ای های این دنیای پر زرق و برق را شیفته خود می سازند و دوستداران بازی های مبارزه ای و رزمی حرفه ای را چنان مسخ خود می کنند که گویی در این دنیای پهناور، تنها و بی رقیب می تازند.

بد نیست بدانید سازندگان بازی Street Fighter در رویداد بازی های رزمی و مبارزه ای که هر سال برگزار می شود، اعلام کردند بازی جدیدی برای کنسول پلی استیشن ۴ ارائه خواهند کرد. هنوز به طور رسمی عنوانی برای بازی اعلام نشده است. اما گفته می شود شخصیت هایی از بازی Street Fighter در بازی جدید به چشم می خورند. اگر در مورد نحوه ی عرضه این بازی کنجکاو هستید باید بدانید قرار است به طور همزمان در آمریکا، ژاپن و اروپا منتشر شود.

جزئیات و بررسی ساخت بازی تازه ای برای PS4 توسط کمپانی سازنده بازی Street Fighter X
جزئیات و بررسی ساخت بازی تازه ای برای PS4 توسط کمپانی سازنده بازی Street Fighter X

گرچه پیش فروش این بازی از ژاپن آغاز می شود، نسخه ی بتای آن نیز در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت. در مورد امتیازات خاص پیش خرید هم اطلاعاتی منتشر خواهد شد. کاربران در این بازی جدید شاهد شخصیت های آشنایی هستند که در سری Street Fighter EX با آنها سر و کار داشتند. شاید بتوان گفت این بازی جدید، یکی از اعضای سری EX است. همانطور که می دانید بازی Street Fighter EX به عنوان مجموعه ی فرعی Street Fighter به حساب می آید و با همکاری شرکت کپکام و استودیو آریکا ساخته و دوران طلایی خود را خلق کرد.

کلیدواژه : بازی Street Fighter X
  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 3 =