جزئیات و بررسی ساخت نسخه GOTY بازی Overwatch XBox One

جزئیات و بررسی ساخت نسخه GOTY بازی Overwatch XBox One

جزئیات و بررسی ساخت نسخه GOTY بازی Overwatch XBox One

به نظر بازیکنانی که کنسول XBox One را دارند در ۲ خرداد مصادف با ۲۳ می می توانند نسخه Game of The Year بازی OverWatch را بخرند. این خبر توسط سایت TrueAchievements در اختیار کاربران قرار گرفته شد. همچنین اطلاعات دیگری درباره این نسخه منتشر شده است که این اطلاعات نشان می دهد قرار است این نسخه شامل بازی کامل و همچنین ۱۰ جعبه لوت جایزه، اسکین هایی برای ۵ هیرو بازی و همچنین یک جانور همراه از شخصیت وینستون که در بازی World of Warcraft به درد می خورد باشد.
درباره رویداد سالگرد بازی هم جزئیاتی ارائه شده و درباره اتفاقات آن صحبت هایی به میان آمده است و طبق سنت پیشین این بازی، قرار است یک سری جعبه لوت مخصوص به بازی افزوده شود، گفتنی است هرکدام از این جعبه ها در خود ۴ آیتم تزئینی خواهند داشت که یکی از آنها از آیتم های رویداد سالگرد خواهند بود. در کل می توان گفت بیشتر از صد آیتم جدید در بازی اضافه خواهند شد که می توانید آنها را مال خود کنید. اگر در جعبه ها با آیتم تکراری مواجه شوید به جای آن آیتم پول درون بازی به بازیکنان داده خواهد شد تا بتوانید هر گونه که خود می خواهید از آن استفاده کنید.

جزئیات و بررسی ساخت نسخه GOTY بازی Overwatch XBox One
جزئیات و بررسی ساخت نسخه GOTY بازی Overwatch XBox One

این جعبه ها تا پانزده خرداد در دسترس قرار دارند. بلیزارد را به عنوان یکی از موفق ترین و پولدار ترین کمپانی های بازی سازی دنیا می شناسیم، آنها موفق شدند با چند بازی محدود سالیان زیادی در بالاترین رتبه های آمار تعداد بازیکنان بمانند، برای مثال بازی World of Warcraft آنها بیش از ۱۰ سال است که در دسترس کاربران قرار دارد و کماکان سرور هایش پر از بازیکنان علاقه مند می باشد که حاضر نیستند این بازی را با هیچ بازی دیگری عوض کنند.
البته ناگفته نماند که کمپانی سازنده بازی هم همیشه تلاش کرده و با پشتیبانی و بروزرسانی های به موقع داستان های جدیدی به بازی اضافه کرده است و همیشه آن را به روز نگه داشته است. در حالی که ساخت بازی در سالهای دور اتفاق افتاده است ولی به قدری زیبا بوده که هنوز که هنوز است قدیمی نشده و طرفداران زیادی در سرتاسر جهان به خود اختصاص داده است. نکته بسیار حیرت انگیز در مورد این کمپانی این است که تا قبل از ۲-۳ سال گذشته که نسخه سوم از بازی دیابلو برای کنسول ها در دسترس قرار گرفت، همه ی بازی های ساخته شده توسط این کمپانی فقط برای pc ها ساخته می شدند و در دسترس قرار می گرفتند.
علیرغم وجود این موضوع می توانستند فروش بسیار زیادی را به دست بیاورند و از خیلی از بازی هایی که در چند پلتفرم به طور همزمان منتشر می شدند بهتر عمل کنند. این قضیه قدرت و عظمت این کمپانی را نشان می دهد که همیشه موفق شده طرفداران و گیمرها را خوشحال نگه دارد و اخیراً این خوشحالی را برای کسانی که کنسول ها را دارند نیز گسترش داده است تا هیچکس حسرت بازی های ساخت آنها را نخورد. آنها در عنوان جدید خود که با نام OverWatch شناخته می شود تلاش کردند تا سبک های قبلی خود را کنار بگذارند و از یک بازی کارتی کم نظیر که بر اساس دنیای WOw ساخته شده است به سمت یک بازی شوتر اول شخص رفته و آن را در قالب یک بازی شوتر تیمی استراتژیک پیاده سازی کنند.
اگر هر شرکت دیگری دست به اقدامی این چنین می زد حتماً این نگرانی به وجود می آمد که نتوانند این کار را به درستی و با موفقیت انجام دهند و در سبکی که تا به حال درباره آن هیچ بازی ای نساختند موفق به ساخت یک بازی خوب و با کیفیت شوند. ولی وقتی اسم بلیزارد در میان است جای نگرانی وجود نخواهد داشت و این حس از وقتی که اولین ویدئوهای مربوط به این بازی منتشر شد برای همه مشخص شده بود. بعد از منتشر شدن این بازی تمام کسانی که به این کمپانی باور داشتند لبخند رضایت بر چهره داشتند، چرا که کمپانی توانسته بود مثل همیشه خارق العاده عمل کند و یک بازی بسیار با کیفیت دیگر را به عنوان افتخاری جدید به کارنامه خود اضافه کند.
این بازی موفق شد مانند بسیاری دیگر از ساخته های این کمپانی بازخورد ها و امتیازهای بالایی را به دست بیاورد و یکی از بهترین بازی های سال ۲۰۱۶ لقب بگیرد. این بازی را می توان مترادف با سرگرمی و لذت ناب در بازی های رایانه ای دانست. بازی در کنار این که بسیار قدرتمند است، سادگی و بی آلایشی مختص خود را دارد و به خوبی جای خود را در دلتان باز خواهد کرد. این بازی توانسته کسانی که برای سال ها از بازی های شوتر اول شخص دور شده بودند را دوباره به خود جذب کند.
این بازی از آن دست ساخته هایی می باشد که می تواند ساعت های زیادی کاربران را مشغول کند و آنها را مجبور کند وقتی در حال انجام کار دیگری هستند هم به این بازی فکر کنند و این از هنرهای سازنده بازی محسوب می شود. دلایل زیادی برای محبوبیت و کیفیت بالای این بازی وجود دارد ولی شاید مهمترین آنها را بتوان سرگرمی و رنگ بندی شاد و عالی و لذتی پر از هیجان دانست که با انجام این بازی هر لحظه بیشتر آنها را احساس خواهید کرد.
بیشتر بازی های شوتر سعی می کنند بیشترین تمرکز خود را روی شوتینگ بازی بگذارند و از بقیه بازی ها بهتر عمل کنند این موضوع باعث می شود که به سرگرمی و لذت بازی ها کمتر پرداخته شود. می توان گفت این بازی ها که صرفا خشن، خاکستری و پر از خشونت هستند چندان سرگرم کننده و جذاب به نظر نمی رسد و شما باید آنها را برای خودتان تبدیل به بازی سرگرم کننده کنید، البته شاید خیلی از بازیکنان دنیای بازی های ویدئویی به همین گونه بازی ها علاقه مند باشند ولی وقتی صحبت از تفاوت و کیفیت بالا به میان می آید متوجه می شویم که OverWatch از اوایل بازی به شدت سرگرم کننده، شوخ طبع، شاد و رضایت بخش ظاهر می شود.
شاید عجیب به نظر برسد ولی با وجود جنگ و مرگ در دنیای بازی و در اطراف شما در این بازی چندان غم انگیز نیست بلکه بسیار جذاب هم به نظر می رسد. موارد بصری و مپ هایی که در بازی وجود دارند بسیار چشم نواز هستند و همچنین برای بازی های تیمی به خوبی پی ریزی شدند. مپ هایی که در این بازی مشاهده خواهید کرد مناسب بازی های چند نفره می باشند چه کوه های یخ زده ای که مشاهده می کنید و چه شهرهای ساحلی و یا هر مکان دیگری که در میان مپ ها می بینید همه و همه به طرز خلاقانه ای بسیار زیبا و با ظرافت برای بازی چند نفره طراحی شدند.
جزئیاتی که در بازی می بینید بسیار با تمرکز و وسواس طراحی و ساخته شدند و حتی در زمینه موسیقی هم این بازی نهایت تلاش خود را کرده تا بیشترین تطابق را با مپ های بازی داشته باشد. البته اینگونه نیست که همه مپ ها در یک سطح باشند و بعضی از مپ ها از مپ های دیگر بهتر هستند ولی نمی توان این مورد را به عنوان یک نقص دانست. اما شاید بهترین مورد درباره این بازی لیست ۲۱ نفره شخصیت های آن باشد که با آنها می توانید بازی کنید. تعداد آنها آمار بسیار خوبی حساب می شود چرا که همه آنها دارای جزئیات بسیار نابی هستند.
چرا که شخصیت ها از لحاظ ظاهر و توانایی و حتی ویژگیهای شخصیتی با یکدیگر تفاوت هایی دارند. درباره شخصیت پردازی در این بازی دقت زیادی انجام شده و شاهد شور و هیجان زیادی در بازی خواهید بود، شما می توانید فقط از لحاظ شخصیتی شیفته این شخصیت ها باشید در حالی که اطلاعات زیادی درباره پیش زمینه داستانی و اطلاعات دیگر درباره شخصیت ها در دسترس خواهد بود. در اوایل بازی شما نمی توانید تشخیص بدهد که کدام شخصیت بیشتر برای شما مناسب خواهد بود ولی با امتحان کردن چند شخصیت متفاوت و مشاهده این که هر کدام از آنها به چه صورت هستند و با نوع بازی شما همخوانی دارند یا خیر می توانید شخصیت مورد علاقه خود را پیدا کنید.
در واقع اینکه شما چه سلیقه در نوع مبارزه داشته باشید چندان مهم نیست چرا که این بازی توانسته همه آنها را پوشش دهد. شما ممکن است دوست داشته باشید قدرتمند و کند و یا اینکه تند و سریع باشید یا به مبارزه از راه نزدیک یا دور علاقه داشته باشید، همه اینها در شخصیت ها و بازی گنجانده شده است و می توانید شخصیت مورد علاقه ی خود را پیدا کنید و سبک بازی خود را انجام دهید. اما موضوع مهم تر در این باره این است که شما باید با تیم هماهنگ باشید و انتخاب شخصیت تان را بر اساس چیزی که تیم تان نیازدارد انجام بدهید.
درباره استراتژی های بازی هم می شود صحبت های زیادی انجام داد، سناریوها، ترکیب و تاکتیک های مختلف در بازی پایان ناپذیر هستند و شما می توانید ازشخصیت های مختلف در حالت ها و نقش های مختلف بهره ببرید. می توان گفت که هیچ یک از شخصیت های موجود در بازی ضعیف محسوب نخواهند شد بلکه نوع و روش استفاده از آن ها است که با یکدیگر تفاوت دارد. در این بازی اگر بازیکن ها فقط به فکر خودشان و تعداد قتل و آمار شخصی خودشان باشند و برای زنده ماندن از مبارزه ها فرار کنند و شخصیت خود را هیچ وقت عوض نکنند کار کمی سخت می شود.
ولی اگر با تاکتیک های تیمی و فعالانه سعی کنند ماموریت ها را به روش های مختلف و با انجام فداکاری به پایان برسانند، می تواند به موفقیت بهتری دست پیدا کنند. به این ترتیب می توان گفت که میزان لذتی که از بازی می برید کاملاً به هم تیمی های تان ربط دارد و البته این اتفاق به هیچ عنوان ضعف بازی محسوب نمی شود و بازی به گونه ای طراحی شده که بازیکن ها باید به کار تیمی بپردازند. با توجه به این نکته به نظر می رسد این که با دوستانتان بازی کنید بسیار بهتر و جذابتر باشد تا اینکه با تعدادی غریبه به بازی بپردازید.
چرا که بازی کردن با غریبه ها ممکن است تجربه خوشایندی نباشد و آن ها حتی از جواب دادن هم اجتناب کنند. اگر بخواهیم ایرادی از این بازی بگیریم و به نکته ای منفی از بازی بپردازیم باید گفت این بازی مد های زیادی ندارد. سازندگان این بازی بیشتر تاکید خود را روی تنوع شخصیت ها گذاشته اند و برای مدهای بازی ایکس باکس فقط ۳ مورد را در نظر گرفتند که عبارتند از capture the point، scort mode و یک مد دیگر که ترکیبی از این دو می باشد.
بازی از لحاظ گرافیکی توانسته نقد مثبت منتقدان و بازیکن ها را به دست بیاورد چرا که شاهد وضعیت کامل چشم نوازی هستیم که در کنار سادگی بازی کیفیت بالایی را به نمایش می گذارد، افت فریم و یا باگی مشاهده نمی شود و رنگ بندی بازی در سطح بالایی انجام شده است و بازیکنان هرگز در طول بازی خسته نمی شوند. طراحی مپ ها با دقت بالایی انجام شده و تنوع موجود در آنها به قدری کافی است تا بتوان گفت از لحاظ بصری این بازی هیچ ایرادی نخواهد داشت.

جزئیات و بررسی ساخت نسخه GOTY بازی Overwatch XBox One
جزئیات و بررسی ساخت نسخه GOTY بازی Overwatch XBox One

همان طور که قابل پیش بینی است صداگذاری بازی هم به مانند دیگر بخش های بازی دارای کیفیت بسیار بالا می باشد چرا که کمپانی سازنده همیشه روی این قسمت تاکید ویژه ای داشته است و می بینیم که شخصیت ها و صداهای شان کاملاً با یکدیگر منطبق هستند، موسیقی هایی که در بازی استفاده شده اند کاملاً به حال و هوای بازی می خورند و هر مپ دارای موسیقی مخصوص خود می باشد که کاملا با شرایط آن منطبق می باشد. این بازی قطعا ارزش این که ساعت ها وقت برای آن صرف کنید را دارد و قطعاً این کار را با علاقه انجام خواهید داد. کمپانی سازنده آن ثابت کرده که می تواند در هر سطحی که می خواهد بازی فوق العاده و بی نقصی را بسازد.
اگر از طرفداران بازی های شوتر چند نفره آنلاین هستید، در خرید این بازی شک نکنید چرا که از سرگرم کننده ترین عنوان های موجود در این سبک می باشد و حتی اگر از علاقه مندان این ژانر نیستید نیز باید بدانید که این بازی یکی از بهترین گزینه ها برای این که به این سبک از بازی ها علاقه مند شوید خواهد بود!تنها شرطی که باید رعایت کنید این است که تیمی بازی کنید و با یار های خود به همکاری بپردازید چرا که شما نمی توانید در این بازی مانند بخش های تک نفره بازی های دیگر فقط به فکر خودتان باشید و در این صورت قطعا از یک تیم متحد شکست خواهید خورد پس به تاکتیک ها و برنامه هایی که با هم بازی هایتان تنظیم می کنید وفادار مانده و با تقسیم وظایف از بازی لذت ببرید.

مرکزخرید دات کام

کلیدواژه : بازی Overwatch
  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + ده =