جزئیات و بررسی سخنان Andrew Wilson درباره اشتباهات کمپانی Electronic Arts

جزئیات و بررسی سخنان Andrew Wilson درباره اشتباهات کمپانی Electronic Arts

جزئیات و بررسی سخنان Andrew Wilson درباره اشتباهات کمپانی Electronic Arts

اگر از طرفداران بازی Star Wars Battlefront 2 هستید یا با اخبار مربوط به بازی های رایانه ای و استودیوهای تولید کننده این بازی ها آشنا هستید به احتمال زیاد از جنجال هایی شرکت الکترونیک آرتز (Electronic Arts) و بازی Star Wars Battlefront 2 پیرامون مساله لوت باکس ها و پرداخت های درون برنامه ای آگاهی یافته اید. پاتریک سودرلاند، مدیر سابق یکی از استودیوهای بین المللی الکترونیک آرتز (Electronic Arts) به نام Electronic Arts Worldwide Studio، که به تازگی در جریان تغییراتی که این شرکت در کادر اجرایی خود به وجود آورده است به سمت مدیر ارشد طراحی الکترونیک آرتز منصوب شده است.

جزئیات و بررسی سخنان Andrew Wilson درباره اشتباهات کمپانی Electronic Arts
جزئیات و بررسی سخنان Andrew Wilson درباره اشتباهات کمپانی Electronic Arts

در این زمینه اظهاراتی داشته است که به نقل و بررسی آنها خواهیم پرداخت. او در مصاحبه ای که با وبگاه The Verge داشت، ضمن اشاره به این جنجال ها، از تاثیری که آنها بر تصویر ذهنی مخاطبان داشته اند سخن به میان آورده است. از نظر سودرلاند این جنجال ها خطایی بسیار بزرگ از سوی شرکت الکترونیک آرتز بوده است و مدیران این شرکت به عنوان مسئول جبران این خطا این باید بر روی جبران آن متمرکز شوند.
او در ادامه صحبت های اذعان داشته است که اختلالاتی که در خلال بازی Battlefront PS4 اتفاق افتاد، تاثیر زیادی بر کمپانی الکترونیک آرتز و علی الخصوص تیم مدیریت این کمپانی داشته است. مخاطبان بازی های رایانه ای کمپانی الکترونیک آرتز، در جریان بازی Star Wars: Battlefront II با درج آیتم هایی همچون خریدهای درون برنامه ای مواجه شدند، که این مسئله نارضایتی مخاطبان از عملکرد کمپانی را به همراه داشت.
این نارضایتی و کاهش اقبال نسبت به بازیهای ارائه شدۀ الکترونیک آرتز تا جایی پیش رفت که مسئولان را مجبور به حذف این آیتم از بازی در نوامبر ۲۰۱۷ کرد. البته بعدا این آیتم با اعمال برخی تغییرات مجددا به بازی اضافه شد.
الکترونیک آرتز پیش از این از سابقۀ بسیار خوبی در بین مخاطبان برخوردار بود. کمپانی خالق اثرات ارزنده و مشهوری همچون: FIFA، Battle Field، Need for Speed، Medal of Honor، Sims، Road Rash، Burn Out، Dead Space، Crysis و Dragon Age اکنون دچار چالشی شده است، که به گفتۀ مسئولان کمپانی، به عنوان یک درس بزرگ در تاریخ فعالیتهای شرکت مطرح است.
مدیران ارشد الکترونیک آرتز این اشتباهات را به عنوان تجربه ای برای پیشرفت و موفقیت اعلام کردند و ابراز امیدواری کرده اند که دیگر چنین اشتباهاتی در مسیر کارشان اتفاق نیفتد. طبق گفتۀ سادرلاند، این کمپانی در مورد بسیار مسائل از قبیل کسب درآمد از بازی ها و لوت باکس ها قبل از انتشار بازی ها، پیشرفت های چشمگیری داشته اند. و در دو بازی جدیدی که قرار است به زودی منتشر شوند (Anthem و Battlefield) هیچ یک از اشتباهات فوق تکرار نشده است.
مسئولان کمپانی، از توجه خاص مخاطبان نسبت به الکترونیک آرتز سخن گفته اند و تاکید کرده اند که این کمپانی برای حفظ جایگاه خود در بین مخاطبان از هیچ کوششی فروگذار نخواهد کرد.
با وجود این اظهارات به نظر میرسد خط مشی شرکت مبانی ویژهای یافته است. رقابت برای کسب جایگاه در کنسول های معرفی شدۀ جدید نشان از بروز یک تکاپو در عملکرد کمپانی دارد. در روزهای اخیر شاهد برگزاری کنفرانس خبری کمپانی الکترونیک آرتز بودیم. در این کنفرانس پیتر مور مدیر ارشد این کمپانی، اظهاراتی در خصوص کنسول نینتندو سوئیچ و بازی تیتانفال ۲ (Titanfall 2) داشت.
مور در طی مصاحبه خود بارها از بازی بسیار بزرگی صحبت کرد که این شرکت برای انتشار در کنسول نینتندو سوئیچ تولید خواهد کرد اما نام بازیای را که قرار است برای این کنسول عرضه شود را به خبرنگاران اعلام نکرد. او در ادامه صحبتهای خود گفت: (آنها صاحب بخشی از بهترین استودیوهای فرست پارت هستند و مجموعه بازی ها و سری های محبوبی را از آن خود دارند) مور ضمن طرفداری از نینتدو و بیان رابطه ی طولانی مدت و چند دهه ای که بین نینتندو و کمپانی وجود داشته است.

جزئیات و بررسی سخنان Andrew Wilson درباره اشتباهات کمپانی Electronic Arts
جزئیات و بررسی سخنان Andrew Wilson درباره اشتباهات کمپانی Electronic Arts

از سختی هایی که در گذشته پیش روی کمپانی وجود داشته، گفت و اظهار داشت که کمپانی بازار نینتندو و توانایی هایشان را برای استفاده حداکثری از مجموعه بازی های فوق العاده در اختیار آنها دستکم نخواهد گرفت. اگر تاریخ کمپانی الکترونیک آرتز را ورقی بزنیم، پیچ و خم های زیادی از این دست می بینیم که با تغییر مدیریت ها نوسان داشته اند. از دهۀ ۹۰ میلادی که هاوکینز به عنوان مدیر عامل الکترونیک آرتز با پا فشاری بر روی ساخت بازی های ورزشی، کمپانی را تبدیل به یکی از بهترین سازندگان بازی های ورزشی کرد.
و یا این که با در پیش گرفتن روش مهندسی معکوس برای ساخت سگا جنسیس، خود را به رقیبی برای کمپانی های ژاپنی سازندۀ بازی تبدیل کرد و پس از آن جدا شدن هاوکینز از کمپانی به دلیل اختلافاتی که با مسئولین بخاطر نگاه شخصیاش نسبت به دیگر کنسول ها پیدا کرد. پس از هاوکینز مدیران بعدی، نگاه مشابه او نسبت به کمپانی نداشتند و به یک باره استراتژی های کمپانی تغییر یافت.
پس از او هیچ کس موافق ادامۀ پروژۀ ساخت بازی های ورزشی نبود و قدرت ریسک کمپانی کاهش یافت. برخلاف آن چه هاوکینز اعلام داشت، رشد اقتصادی شرکت بهبود یافت. اما باید گفت پس از هاوکینز اشتباهات بزرگ زیادی نیز داشتند از جمله این که اهمیت و تاثیر کنسول Wii را نادیده گرفتند و همین مسئله باعث شد در سال ۲۰۰۶ اوضاع شرکت به دلیل عدم وجود امکان رقابت، به هم ریخت و شرکت را مجبور به روی آوردن به برخی استراتژی ها کرد: شرایط نامساعد و غیرمنصفانه برای کارمندان و ارائه ی بسته های الحاقی.

مرکزخرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + ده =