جزئیات و بررسی سپاس و قدردانی کونامی از کوجیما بدون ذکر نام آن

کونامی بدون ذکر نام کوجیما از آن تشکر کرد

جزئیات و بررسی سپاس و قدردانی کونامی از کوجیما بدون ذکر نام آن

دنیای سینما به بزرگانی مثل نولان و کوبریک و هیچکاک می بالد و دنیای بازی های ویدیویی نیز به مولفین مثل کوجیما. هیدئو کوجیمایی که با ساخت مجموعه متال گیر توانست نام خود را به عنوان یک بازی ساز مولف بر سر زبان ها بیاندازید و با ادامه دادن این مجموعه توانست خود را به عنوان یک بازی سازی که روایت داستانی را به عنوان هدف اصلی خود قرار داده است تبدیل شود. اما داستان کوجیما با نام کونامی پیوند خورده است.

کونامی بدون ذکر نام کوجیما از آن تشکر کرد
جزئیات و بررسی سپاس و قدردانی کونامی از کوجیما بدون ذکر نام آن

ورود کوجیما به کمپانی بزرگ کونامی در سال ۱۹۸۶ و شروع پروژه متال گیر در سال ۱۹۸۷ شروع رویای بلند پروازانه کوجیما با کونامی برای تبدیل شدن مجموعه متال گیر به یک مجموعه فوق العاده بود، سال به سال همکاری کوجیما و کونامی موفق تر بود اما روز های خوب این زوج درخشان صنعت بازی های ویدیویی که خیلی ها حسرتشان را داشتند کم کم به روز های تاریک خود نزدیک شد، روز هایی که در نهایت به جدایی کوجیما از کونامی در سال ۲۰۱۵ منجر شد، کوجیما بعد از ساخت ۳۱ نسخه از مجموعه متال گیر بالاخره با عرضه نسخه پنجم بازی یعنی Metal Gear Solid V : The Phantom Pain با کونامی قطع همکاری کرد و خداحافظی غم انگیزی هم با کونامی داشت و هم با مجموعه متال گیر.
رفتن کوجیما از کونامی این کمپانی بزرگ را وارد فاز جدیدی کرد، فاز متال گیر پسا کوجیما و حالا همه طرفداران این مجموعه توقع داشتند که کونامی بعد از رفتن کوجیما فکری برای متال گیر کند و جایگیزین شایسته ای را به جای اون بر مسند کارگردانی این مجموعه پر طرفدار بنشانند، کونامی اما سعی خود را کرد که نشان بدهد بدون کوجیما نیز می تواند راه خود را ادامه دهد و درست ۴ سال بعد از رفتن کوجیما بازی جدیدی از مجموعه Metal Gear منتشر کرد.
Metal Gear Survive به عنوان جدید ترین بازی از مجموعه Metal Gear معرفی شد بازی که آنطور که باید نتوانست انتظار هواداران را برآورده کند و با کسب امتیاز های متوسط از سایت Metacritic نشان داد رفتن کوجیما تلنگر بسیاری بدی به Metal Gear زده است، Metal Gear Survive برای سه پلتفرم کامپیوتر های شخصی و دو کنسول پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان منتشر شد، نمره نسخه PC بازی نمره متوسط ۵۴ از ۱۰۰ شد، نسخه پلی استیشن ۴ بازی نمره ۶۰ از ۱۰۰ را کسب کرد و نمره نسخه ایکس باکس وان بازی عددی بیشتر از ۶۲ از ۱۰۰ نشد.
اما فارغ از اینکه بازی Metal Gear Survive چقدر بازی ریشه های مجموعه متال گیر فاصله دارد خیلی ها برای شان این مسئله تبدیل به سوال شد که آیا کونامی بعد از سال ها همکاری با کوجیما به عنوان خالق این مجموعه از او تشکر می کند یا نه ؟سوال خیلی زود پاسخ داده شد، بازی Metal Gear Survive وقتی تمام شد تیتراژ پایانی بازی صفحه ای بود که خیلی ها منتظر دیدن تشکری از کوجیما در آن بودند اما کونامی نه به نام بلکه با اشاره کوچکی از کوجیما تشکر کرد.
کونامی در تیتراژ پایانی فقط نوشت : با تشکر ویژه : تمامی دست اندرکاران بازی Metal Gear Solid V اما همین تشکر در خود یک تشکر از زحمات کوجیما نیز بود اما خیلی ها انتظار داشتند که کونامی تشکر ویژه تری از کوجیما کند اما کونامی تنها به یک اشاره بدون بردن نام بسنده کرد. اگر کونامی کمی به رفتار دیگر استودیو ها و کمپانی با عضو های جدا شده خود نگاه می کرد بدون شک رفتار متفاوت تری با کوجیما داشت ، به طور مثال وقتی ایمی هنیگ از کمپانی Naughty Dogs جدا شد تشکر بسیار بزرگی از او در بازی Uncharted 4 داشتند اما تشکر کونامی به بدترین شکل ممکن بود که نشان از این دارد که هنوز هم کونامی از کوجیما دلخور است و این درگیری قرار نیست به سادگی به پایان برسد.

کونامی بدون ذکر نام کوجیما از آن تشکر کرد
جزئیات و بررسی سپاس و قدردانی کونامی از کوجیما بدون ذکر نام آن

کوجیما اما در حال حاضر استودیو خود را دارد و در حال ساخت بازی جدید خود است، بازی با نام Death Stranding که اطلاعات زیادی از آن در دسترس نیست و کوجیما تنها به انتشار چند تریلر از این بازی بسنده کرده است، اثری که خیلی از کارشناسان اعتقاد دارند که کوجیما می خواهد در این بازی به کونامی نشان بدهد که چه مهره فوق العاده مهمی را از دست داده اند و اگر این بازی با همکاری کونامی ساخته می شد چقدر می توانست به اعتبار کونامی کمک کند.
حالا فاز جدید از درگیری کوجیما و کمپانی کونامی شروع شده است، کونامی در اولین قدم ضربه خورده است و حالا خیلی ها منتظر عرضه Death Stranding هستند تا ببینند آیا کوجیما می تواند نشان بدهد که چه کونامی باشد چه نباشد و چه متال گیر باشد و یا نباشد کوجیما می تواند عناوینی درخشان و بزرگ خلق کند و دوباره گیمر ها را با بازی های سینمایی و قصه گو خود دیوانه کند.

مرکزخرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 5 =