جزئیات و بررسی سیستم پیشرفته Matchmaking بازی Fortnite PS4

جزئیات و بررسی سیستم پیشرفته Matchmaking بازی Fortnite PS4

جزئیات و بررسی سیستم پیشرفته Matchmaking بازی Fortnite PS4

مبارزه همواره لذت بخش بوده است. چه برای دو یا چند رقیبی که در برابر هم قرار می گیرند و برای برنده شدن و یا حتی نابود کردن یکدیگر به نبرد می پردازند و چه برای تماشاگران این نبردها. مثابه امروزی این نوع از سرگرمی های بر پایه مبارزه را می توان در مسابقات ورزش های رزمی مشاهده کرد. نمونه سنتی و کهنش را هم اگر بخواهید می توانید به زمین های نبرد گلادیاتورها در سرزمین روم سال های دور نگاه کنید.
زمانی که در سرتاسر امپراطوری روم زمین های نبردی مشابه با ورزشگاه های فوتبال امروزی همانند کولوسئوم وجود داشت و چندین گلادیاتور که به وسیله تماشاچیان احاطه شده بودند با یکدیگر و یا با حیوانات درنده به مبارزه و کشتار می پرداختند. اوج لذت و ابراز احساسات تماشاچیان در این نبردها را نیز می توان زمانی دید که از برنده با انگشت شست می خواستند تا کار بازنده بخت برگشته و بر زمین افتاده را یکسره کرده و ضربه نهایی را بزند.

جزئیات و بررسی سیستم پیشرفته Matchmaking بازی Fortnite PS4
جزئیات و بررسی سیستم پیشرفته Matchmaking بازی Fortnite PS4

البته که این نوع نبردها خشونت بسیار بالایی را به نمایش می گذاشتند و شاید بهتر است بگوییم احتمالا برای همان دوره زمانی نیز مناسب نبوده اند. با این وجود نیازها در هر زمان آرام آرام اما پیوسته دگرگون می شوند و شکل دیگری به خود می گیرند. با این اوصاف به نظر می رسد متمدن شدن موجب شد که بشر از یک جایی به بعد متوجه خشونت این نوع سرگرمی ها شده و به فکر تغییر آن باشد.
شاید به همین علت باشد که این شکل از سرگرمی ها یعنی سرگرمی های توام با خشونت از حالت فیزیکی گذشته به قالب مجازی امروزی درآمده اند. به عبارت بهتر بازی های ویدیویی بستر مناسب تری برای این نوع سرگرم شدن است. بستری که هر چند هنوز هم خشونت آمیز است اما لااقل به صورت فیزیکی در دسترس مخاطب قرار ندارد. از همین روست که در حال حاضر شاهد حضور بیشمار چنین بازی هایی در بازار بازی های ویدیویی هستیم.
در میان این بازی ها، بازی های سبک بتل رویال با وجود عمر کوتاهی که دارند توانسته اند جای خود را به خوبی در میان علاقه مندان به بازی های ویدیویی پیدا کند. نمی شود صحبت از بازی های بتل رویال باشد و در ذهن خود چند اسم را مرور نکنیم. اسم هایی چون PUBG، Fortnite و  Apex Legends. این سه را می توان سرآمد بازی های سبک بتل رویال دانست که تاکنون منتشر شده اند.
البته تعداد بازی های خوب در این سبک فقط به همین سه عنوان ختم نمی شود که اینکه سازندگان دو بازی بتلفیلد وی در استدیو EA Dice و کال آو دیوتی: بلک اوپس ۴ در استودیو Tery Arch در کنار بخش داستانی و بخش چند نفره، حالت بتل رویال را نیز تدارک دیده اند که اتفاقا با استقبال بسیار خوب طرفداران و منتقدان این دو بازی Playstation 4 مواجه شده است.
سبک بتل رویال را می توان نمونه آنلاین و مجازی بازی پینت بال در نظر گرفت.
به این شکل که این بازی ها که آنلاین نیز هستند تعدادی بازیکن را گرد هم آورده که تعداد این بازیکنان در هر بازی نیز متغیر بوده و بازی به بازی متفاوت است و سپس آنها را بر اساس تیم های دو نفره یا چهار نفره و حتی به صورت تک نفره در مقابل هم قرار می دهد تا به مبارزه با یکدیگر بپردازند درست همانند دو تیم که در یک مسابقه پینت بال به رقابت با یکدیگر می پردازند.
سیستم این بازی ها بر مبنای نبرد برای بقا طراحی شده است تا هر تیم که در انتها بیش از باقی تیم ها باقی ماند برنده نهایی بازی لقب بگیرد.
در میان بازی های نامبرده فورتنایت را می توان بازی ای دانست که روالی خاص تر از باقی عناوین دیگر در پیش گرفته است. به این ترتیب که با فضای فانتزی و شبیه سازی شخصیت های مطرح دنیای سینما همانند جان ویک و کاراکترهای اونجرز توانسته بازیکنان بیشتری نسبت به دیگر بازی های بتل رویال را به سوی خود جذب کند.
اپیک گیمز به تازگی گزارشی را در سایت خود پیرامون توسعه بازی فورتنایت (Fortnite) منتشر کرده است و مدعی شده که به زودی ویژگی Matchmaking این بازی را بر مبنای کنترلرها به فورتنایت خواهد افزود. همان طور که گفته شد به دلیل استقبال بی نظیر گیمرها از بازی فورتنایت، اپیک گیمز اقدام به انتشار آپدیت های هفتگی می کند تا هر چه بیشتر بتواند پاسخ گوی این استقبال پرشور بازیکنان باشد. حال در تازه ترین آپدیت قرار است تا فورتنایت به قابلیت Matchmaking از طریق کنترلرها مجهز شود.

جزئیات و بررسی سیستم پیشرفته Matchmaking بازی Fortnite PS4
جزئیات و بررسی سیستم پیشرفته Matchmaking بازی Fortnite PS4

با این آپدیت دارندگان کنسول پلی استیشن ۴ که تا پیش از این برای تجربه فورتنایت از دسته های بازی استفاده می کردند قادر خواهند بود تا همانند کاربران کامپیوتر از ماوس و کیبورد نیز جهت کنترل جریان بازی بهره مند شوند. این به این معنا خواهد بود که اگر بازیکنی با ماوس و کیبورد به جای دسته بازی در پلی استیشن ۴ به سراغ فورتنایت برود تمامی رقیبان آنلاین او نیز از کسانی انتخاب خواهند شد که از ماوس و کیبورد استفاده می کنند.
این قابلیت فعلا برای کاربران پلی استیشن ۴ در دسترس قرار خواهد گرفت چرا که کنسول بازی شرکت مایکروسافت یعنی ایکس باکس وان از ماوس و کیبیورد پشتیبانی نمی کند. البته دارندگان کنسول نسل هشتمی مایکروسافت نباید نگران این موضوع باشند چرا که چندی پیش مایکروسافت اعلام کرد که به زودی در همکاری با Razer این قابلیت به ایکس باکس وان افزوده خواهد شد و دارندگان این کنسول به زودی خواهند توانست تا با ماوس و کیبورد نیز بازی ها را تجربه کنند. اپیک گیمز در گزارش خود اشاره کرده است که این قابلیت تا پایان سال جاری برای فورتنایت در دسترس خواهد بود و بازیکنان می توانند بر حساب سلیقه شخصی تنظیمات را تغییر دهند.

مرکزخرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + دو =