بررسی سیستم پیشرفته Matchmaking بازی Fortnite

جزئیات و بررسی سیستم پیشرفته Matchmaking بازی Fortnite PS4

در میان بازی ها، بازی های سبک بتل رویال با وجود عمر کوتاهی که دارند توانسته اند جای خود را به خوبی در میان علاقه مندان به بازی های ویدیویی پیدا کند. بازی فورتنایت نیز یکی از معدود بازی هایی است که توانسته خاطره های زیبایی برای تمامی گیمر ها بسازد. 

جزئیات و بررسی سیستم پیشرفته Matchmaking بازی Fortnite PS4
جزئیات و بررسی سیستم پیشرفته Matchmaking بازی Fortnite PS4

سیستم بازی ها در سبک بتل رویال بر مبنای نبرد برای بقا طراحی شده است تا هر تیم که در انتها بیش از باقی تیم ها باقی ماند برنده نهایی بازی لقب بگیرد. در میان بازی های نام برده فورتنایت را می توان بازی ای دانست که روالی خاص تر از باقی عناوین دیگر در پیش گرفته است. به این ترتیب که با فضای فانتزی و شبیه سازی شخصیت های مطرح دنیای سینما همانند جان ویک و کاراکترهای اونجرز توانسته بازیکنان بیشتری نسبت به دیگر بازی های بتل رویال را به سوی خود جذب کند.
اپیک گیمز به تازگی گزارشی را در سایت خود پیرامون توسعه بازی فورتنایت (Fortnite) منتشر کرده است و مدعی شده که به زودی ویژگی Matchmaking این بازی را بر مبنای کنترلرها به فورتنایت خواهد افزود. همان طور که گفته شد به دلیل استقبال بی نظیر گیمر ها از بازی فورتنایت، اپیک گیمز اقدام به انتشار آپدیت های هفتگی می کند تا هر چه بیشتر بتواند پاسخ گوی این استقبال پرشور بازیکنان باشد. حال در تازه ترین آپدیت قرار است تا فورتنایت به قابلیت Matchmaking از طریق کنترلر ها مجهز شود.

جزئیات و بررسی سیستم پیشرفته Matchmaking بازی Fortnite PS4
جزئیات و بررسی سیستم پیشرفته Matchmaking بازی Fortnite PS4

با این آپدیت دارندگان کنسول پلی استیشن ۴ که تا پیش از این برای تجربه فورتنایت از دسته های بازی استفاده می کردند قادر خواهند بود تا همانند کاربران کامپیوتر از ماوس و کیبورد نیز جهت کنترل جریان بازی بهره مند شوند. این به این معنا خواهد بود که اگر بازیکنی با ماوس و کیبورد به جای دسته بازی در پلی استیشن ۴ به سراغ فورتنایت برود تمامی رقیبان آنلاین او نیز از کسانی انتخاب خواهند شد که از موس و کیبورد استفاده می کنند.
این قابلیت فعلا برای کاربران پلی استیشن ۴ در دسترس قرار خواهد گرفت چرا که کنسول بازی شرکت مایکروسافت یعنی ایکس باکس وان از ماوس و کیبورد پشتیبانی نمی کند. البته دارندگان کنسول نسل هشتمی مایکروسافت نباید نگران این موضوع باشند چرا که چندی پیش مایکروسافت اعلام کرد که به زودی در همکاری با Razer این قابلیت به ایکس باکس وان افزوده خواهد شد و دارندگان این کنسول به زودی خواهند توانست تا با ماوس و کیبورد نیز بازی ها را تجربه کنند. اپیک گیمز در گزارش خود اشاره کرده است که این قابلیت تا پایان سال جاری برای فورتنایت در دسترس خواهد بود و بازیکنان می توانند بر حساب سلیقه شخصی تنظیمات را تغییر دهند.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 1 =