شروع فاز بتای عمومی بازی Gundam Versus

Gundam Versus PS4

در سال ۱۹۷۹ یک سریال تلویزیونی پخش شد که دارای مضمون علمی تخیلی در مورد ربات ها بود، این فیلم با نام mobile sute gundam درباره ی یک سری ربات خیلی بزرگ بود که در یک مرکز نظامی وجود داشتند. با پخش این فیلم هواداران زیادی جذب آن شدند و خود سببی شد که در پی آن کمپانی های زیادی اقدام به ساخت بازی Playstation 4 مربوط به آن کنند و به علاوه بازی سری فیلم های دیگر و حتی رمان های مختلفی بر اساس آن ساخته شد.

هرچند که باید ذکر کرد بیشتر بازی های برگرفته از این مضمون در ژاپن ساخته و ارائه شدن و نسخه گاندام ورسوس در قاره های امریکا و اروپا با فاصله ی چند ماهه از ژاپن ارائه شده است. قالب این بازی مبارزه ای است و در گروه بازی های جنگی قرار گرفته است هرچند مانند دیگر بازی های این گروه نمی باشد. روند بازی این گونه است که در ابتدا باید بگویم فضای بازی ۳D است و در این بازی نود عدد ربات در اختیار شما قرار میگیرد که هر کدام دارای سلاح خاص خود می باشند و شما بعد از قرار گرفتن در محیط، باید ربات مورد علاقه ی خود را انتخاب و به انجام مبارزه بپردازید.

Gundam Versus PS4
Gundam Versus PS4

معیار انتخاب ربات علاوه بر علاقه شما برای پیشبرد بازی، ارزش آن نیز می باشد زیرا هر ربات ارزش گذاری شده است و یک سطح قدرت تعیین شده که معمولا ۱۰۰۰ در نظر گرفته می شود. هر بار که در بازی شما میمیرید از امتیاز شما کاسته می شود همچنین برای غلبه بر طرف مقابل باید در طی چن مرحله با شکست دادن و کشتن او سطح او را به پایین ترین حالت ممکن یعنی صفر برسانید و سپس او را از بین ببرید. علاوه بر نشانگر میزان قدرت، نشانگر های دیگری هم در بازی وجود دارند مانند نشانگر نوع مبارزه یا نشانگر تعداد ضربه.

با توجه به زیاد بودن ربات ها و متنوع بودن نوع حرکات و ویژگی هایشان میشود ادعا کرد که بازی برای شما خسته کننده نمی شود ولی نشانگر نوع حمله که شامل بخش های اساسی مانند سرعت یا قدرت در مبارزه و ضربه می باشد و امثال این و همچنین نوار تعداد که به شما می گوید چقدر قابلیت برای انجام هر حرکتی دارید و پس از آن ممکن است اندکی زمان ببرد تا ربات شما شارژ شود این ها نیز جداگانه به جذابیت بازی می افزایند.ربات های با اندازه کوچکی نیز وجود دارند که شما میتوانید به علاوه انتخاب اصلی خود آن ها را هم داشته باشید که دارای توانایی مبارزه از راه دور و نزدیک می باشند و زیاد بودن این مدل از ربات هم یکی از دلایل سرگرم کننده بودن بازی است.

بازی از لحاظ متعدد بودن ربات ها توانمند است و این برای بازی یک قدرت محسوب می شود و بازی از لحاظ مبارزه ای در سطح خوبی ارائه شده است. با وجود تمام ویژگی های خوبی که در بالا به آن اشاره ای داشتیم باید به این امر منفی در بازی هم توجه کنیم که این بازی مضمون روایتی خاصی ندارد خب شاید بگویید در بازی های جنگی احتیاج آنچنانی به داستان نمیباشد ولی باید قبول کنیم که وجود یک مضمون می توانست به زیبایی هر چه بیشترآن کمک کند. این بازی پلی استیشن دارای دو حالت online و offline می باشد در حالت offline سه مدل وجود دارد UB و FB وTB که هرکدام دارای حالت های مربوط به خود می باشند. در بخش online بازی که جذاب تر هم می باشد، بازی قوی تر و متنوع تر در چند بخش ظاهر می شود.

فاز بتا که بعضی از کمپانی ها از بازی خود برای سنجش سطح بازی از طرف عموم ارائه میدهند برای بازی Gundam versus هم ارائه میشود که در آن حتی اگر دستگاه شخص آسیب ببیند برعهده ی خود او می باشد و به تازگی اخباری در این زمینه اعلام شده است، شرکت باندای نامکو زمان اجرای نسخه ی آزمایشی بازی را در ظهر روز۱۱/۶/۹۸ اعلام کرده است و به کاربران گفته است تا ۴۸ ساعت بعد می توانند از این نسخه استفاده کنند همینطور ذکر کرده است که برای دریافت بازی احتیاجی به اشتراک ندارند و همه می توانند این بازی را ب طور رایگان دانلود کنند. همین طور زمانی برای ارائه نسخه اصلی مشخص کرده است که برابر ۷/۷/۹۸ می باشد که به طور معمول اول در ژاپن سپس کشورهای دیگر منتشر می شود.

کلیدواژه : بازی Gundam Versus PS4
  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 + 9 =