مدیر عامل کمپانی الکترونیک آرتس

جزئیات و بررسی صحبت های مدیر عامل کمپانی الکترونیک آرتس درباره لوت باکس

مدیر عامل شرکت الکترونیک آرتس (یعنی آقای اندرو ویلسون) نسبت به قانون گذار هایی که لوت باکس را قمار می دانند واکنش نشان داده است. در بین کنفرانس مالی شرکت Electronic Arts که برای ارائه گزارش مالی این شرکت در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۸ میلادی بود، مدیر عامل EA آقای اندرو ویلسون راجع به لوت باکس ها و نظر قانون گذاران راجبشان صحبت کرد. اندرو ویلسون گفت که شرکت الکترونیک آرتس دارد با تمام انجمن های صنعت بازی های ویدئویی در تمام دنیا و همچنین قانون گذاران در حوزه های گوناگون و کشور های گوناگون در حال همکاری است.

قبل تر از این EA با وجود همکاری با کلی از موارد ذکر شده، توانست برنامه هایی مثل FIFA Ultimate Team را بسازد که شرط بندی حساب نمی شدند. به علاوه از نظر اندرو ویلسون FIFA Ultimate Team لوت باکس محسوب نمی شود. نظر اندرو ویلسون این است که با خرید هر بسته گیمر ها می دانند که چه چیز هایی و به چه تعداد دریافت می کنند. می دانیم که هیچ کدام از آیتم هایی که از الکترونیک آرتس می خریم قابلیت تبدیل به پول واقعی را ندارند و خلاصه ارزش مالی ندارند.

جزئیات و بررسی صحبت های مدیر عامل کمپانی الکترونیک آرتس درباره لوت باکس
جزئیات و بررسی صحبت های مدیر عامل کمپانی الکترونیک آرتس درباره لوت باکس

به علاوه شرکت EA تلاش می کند تا از خرید و فروش های غیر قانونی آیتم ها جلوگیری کند. اندرو ویلسون گفته است که هدف الکترونیک آرتس ادامه به پیشرفت و توجه داشتن به گیمر ها است و همچنین در تلاش است تا ویژگی های جدید و متنوع را به طور واضح و جذاب و میانه رو عرضه کند. الکترونیک آرتس برای رسیدن به این اهداف، همکاری و ارتباطش را با قانون گذاران تمام جهان حفظ می کند. اگر خبر ندارید که لوت باکس یعنی چه، در ادامه به توضیح آن می پردازیم.

به تازگی بحث راجع به چیزی تقریبا تازه به نام لوت باکس در ویدئو گیم ها شدیدا داغ است و همچنین موجب خشم بسیاری از گیمر های عزیز شده است. به نظر شروع جریان لوت باکس ها از سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۰ میلادی بوده است، آن هم در میان بازی های موبایلی. در حقیقت لوت باکس یک جعبه مجازی است و حاوی اقلامی قابل استفاده و کمک کننده در بازی پلی استیشن است که البته قبل از خریدش شما از محتویاتش خبر ندارید و به صورت شانسی انتخاب و به شما داده می شوند. این محتوا می تواند مثلا یک کلاه برای شخصیتتان باشد و یا یک تفنگ قوی.

تا همین چند سال اخیر لوت باکس ها بودند اما بسیار کم رنگ، اما با منتشر شدن بازی اور واچ در سال ۲۰۱۶ میلادی که حاوی این سیستم بود، بسیاری از دیگر سازندگان بازی های ویدئویی نیز تصمیم به استفاده از لوت باکس ها در بازی هایشان گرفتند و امسال نیز تعداد زیادی از بازی های بزرگ را با این سیستم دیدیم.

تا چند سال این ساز و کار قمار مانند تنها در بازی های رایگان موبایلی یافت می شدند، اما امروزه حتی به بازی های بزرگ و گران قیمت نیز راه پیدا کرده اند. این سیستمی که پول دادن موجب برنده شدن شما در بازی می شود، لطمه ی بزرگ و واقعا مضخرفی به تجربه بازی ها زده است و لذت بازی کردن را خراب می کند.

جزئیات و بررسی صحبت های مدیر عامل کمپانی الکترونیک آرتس درباره لوت باکس
جزئیات و بررسی صحبت های مدیر عامل کمپانی الکترونیک آرتس درباره لوت باکس

فرض کنید که در یک بازی مهارت بالایی کسب کرده اید و به جنگ با دیگران می روید اما چون حریفانتان که چیز چندانی از بازی نمی دانند پولدار هستند و زره و سلاح های قدرتمندی خریده اند، شما را مدام شکست می دهند و حال شما را خراب می کنند. برخی بازی سازان واقعا مغز جالبی دارند، یک بازی پلی استیشن ۴ را به قیمت گزافی به شما می فروشند و بعد بخش های جدیدش را به شما می فروشند، بعد تازه پس از این همه هزینه برای افزایش شانس برنده شدنتان هم شما را مجبور به پرداخت پول می کنند، باید برای چیزی پول بدهید که نمی دانید چیست!

معمولا هم لوت باکس ها حاوی چیزهای بی ارزشی هستند. برخی بازی ها هم با افزایش سختی بازی به طور غیر منطقی شما را وادار به پول خرج کردن می کنند. جالب اینجاست که اکثر آیتم ها در حقیقت بی ارزش هستند اما به واسطه کم یاب بودنشان با ارزش می شوند! با توجه به اعتراضات فراوانی که به این سیستم شده است می توانیم امیدوار باشیم که این شرکت ها به خود بیایند و دست از این سیستم مسخره بردارند.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 2 =