جزئیات و بررسی صدر نشینی بازی Super Smash Bros Ultimate Nintendo Switch

جزئیات و بررسی صدر نشینی بازی Super Smash Bros Ultimate Nintendo Switch

جزئیات و بررسی صدر نشینی بازی Super Smash Bros Ultimate Nintendo Switch

تازه ترین محصول انحصاری کنسول نینتندو سوییچ در نخستین هفته انتشارش موفق به کسب جایگاه اول فروش هفتگی در انگلستان شد. در این بازه زمانی مراسم The Game Awards 2018 نیز همزمان برای معرفی برترین های دنیای بازی در بخش های مختلف در جریان بود. همچنین به مناسبت این رویداد برای بازی های ویدیویی تخفیف هایی نیز در نظر گرفته شد. برگزاری این مراسم را می توان از دلایل عمده تاثیر گذار بر فروش بازی های ویدیویی و متعاقبا جدول هفتگی فروش آنها در نظر گرفت چرا که بسیاری از علاقه مندان در انتظار معرفی برترین های این مراسم و نیز مراسم های مشابه می مانند تا با دیدی بازتر به انتخاب بازی مورد نظرشان بپردازند.

جزئیات و بررسی صدر نشینی بازی Super Smash Bros Ultimate Nintendo Switch
جزئیات و بررسی صدر نشینی بازی Super Smash Bros Ultimate Nintendo Switch

 به همین علت است که جدول فروش هفتگی انگلستان در این برهه زمانی با تغییراتی در رده بندی فروش بازی ها مواجه شده است. اولین عنوانی که در این لیست به سراغش می رویم بازی Super Smash Bros Ultimate است. این بازی آخرین و جدیدترین عنوان انحصاری عرضه شده برای کنسول دستی Nintendo Switch است. در توضیح این بازی که با شخصیت هایی چون سوپر ماریو و مگامن و نیز بسیاری شخصیت های دیگر روبرو هستیم باید گفت به طور کلی سری بازی های Super Smash Bros نسبت به سایر بازی های سبک فایت و مبارزه بازی جذاب و خلاقانه تری محسوب می شود که از همان آغاز توانست سبک جدیدی را به مخاطبانش ارائه دهد.
در اینجا نیز همانند سایر نسخه های ارائه شده از این عنوان و حتی بهتر از آن ها، نینتندو اثری را عرضه کرده است با ویژگی های جذابی همانند گیم پلی فوق العاده، خط داستانی گیرا و شاید برگ برنده اش یعنی پیش بینی چندین حالت برای به پایان رساندن بازی.
در جایگاه دوم اما با Red Dead Redemption 2 روبرو هستیم. شاهکار کمپانی راک استار گیمز (Rockstar Games) که توانسته در جدول فروش همانند هفته پیش جایگاه دوم خود را حفظ کند.
شاید خیلی از ما راک استار گیمز را با سری بازی های GTA بشناسیم اما Red Dead Redemption 2 را باید بهترین بازی این کمپانی معرفی کرد در بین بازی هایی که این شرکت عرضه کرده است. این اثر را باید نمونه کامل تکامل در برقراری هماهنگی بین بخش های مختلف یک بازی در نظر گرفت. به این معنا که همه اجزای بازی از طراحی، گیم پلی، داستان و موسیقی گرفته تا همخوانی داستان با گیم پلی، گرافیک فوق العاده و چشم نواز و همچنین فضای بازی که در بطن ماجرا های غرب وحشی رقم می خورد همه و همه دست به دست هم توانسته اند در یک هارمونی قوی و زیبا این بازی را رقم بزنند.
رتبه سوم را هم فیفا ۱۹ در اختیار خود گرفته است. فیفا ۱۹ پس از تخفیف های بلک فرایدی به مدت دو هفته بالانشین این لیست بود و صدر جدول فروش هفتگی را به خود اختصاص داده بود اما به محض انتشار بازی انحصاری نینتندو سوییچ یعنی Super Smash Bros Ultimate رتبه اول را به این بازی واگذار کرد و با توجه به حفظ رتبه دوم از سوی Red Dead Redemption 2 به رده سوم جدول فروش هفتگی سقوط کرد.
فیفا ۱۹ را اگر بازی کرده باشید در ابتدا شاید متوجه تفاوت های آن با فیفا ۱۸ نشوید چرا گیم پلی در این بازی شباهت بسیاری با نسخه سال ۲۰۱۸ دارد. اما باید گفت تغییرات این بازی را تنها با گذشت زمان و تجربه قسمت های مختلف آن می توان لمس کرد. چرا که EA تفاوت های این بازی را در جزییات و ریزه کاری های آن صورت داده و همانطور که گفته شد فقط با گذشت زمان می توانید متوجه این ریزه کاری های بین دو نسخه شوید.
در جایگاه چهارم شاهد حضور Battlefield V هستیم بازی دیگر الکترونیک آرتز در کنار فیفا ۱۹، اگر فیفا ۱۹ در طی دو هفته جایگاه نخست خود را از دست داده بود Battlefield V توانسته رده چهارمی خود را حفظ کرده و بدون تغییر رتبه روند خود را نگاه دارد. Battlefield V را می توان اثری در نظر گرفت که با وجود پتانسیل عالی در بخش داستانی بازی نتوانسته از این فرصت بهره ببرد و یک بازی متوسط را در این بخش ارائه کرده است اما در بخش چند نفره ی بازی به جرئت می توان گفت با تعبیه شدن حالت های مختلفی که برای این بخش در نظر گرفته شده است می توانید تجربه ای لذتبخش را کسب کنید.

جزئیات و بررسی صدر نشینی بازی Super Smash Bros Ultimate Nintendo Switch
جزئیات و بررسی صدر نشینی بازی Super Smash Bros Ultimate Nintendo Switch

نکته قابل توجه این لیست اما صعود چهار پله ای Mario Kart 8 Deluxe است که تا هفته پیش در در رده نهم قرار داشت و در این هفته جایگاه پنجم را به نام خود کرده است. این بازی نسخه ارتقا یافته ماریو کارت ۸ است که در سال ۲۰۱۴ از سوی نینتندو منتشر شده بود. رتبه ششم متعلق به نسخه چهارم مجموعه Just Cause است. این بازی که هفته اول فروش را تجربه می کند رتبه ای بهتر از جایگاه ششم را کسب نکرده است. مجموعه جاست کاز را تا اینجا می توان مجموعه ای سرگرم کننده نامید که با وجود بهترین نبودن باز هم فروش خود را دارد.
در کنار صعود چهار پله ای ماریو کارت ۸ سقوط چهار پله ای کال اف دیوتی: بلک اوپس ۴ قرار می گیرد که جایگاه سوم خود را با جایگاه هفتم عوض کرده است. در رتبه هشتم و نهم به ترتیب Spyro Reignited Trilogy و Pokemon: Let’s Go, Pikachu قرار گرفته اند که هر دو در مقایسه با هفته گذشته دو پله سقوط داشته اند.و البته به جایگاه دهم می رسیم که Fortnite: Deep Freeze Bundle بدون تغییری نسبت هفته گذشته این جایگاه را حفظ کرده است.در انتها باید گفت با انتشار عناوین جدید امکان تغییر رتبه های این لیست در هفته های آتی وجود دارد.

مرکزخرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × پنج =