عدم حضور بخش Playstation سونی در مذاکره با مایکروسافت

جزئیات و بررسی عدم حضور بخش Playstation سونی در مذاکره با مایکروسافت

یکی از اخبار جالبی که به دست ما رسید توافق بین دو کمپانی مایکروسافت و سونی بود که اخیرا جزء خبر های پر بیننده بوده که تمامی کاربران را شگفت زده کرده چطور می شود که دو کمپانی که هر دو در عرصه تولید و توسعه بازی موفق بوده اند و تا به حال هیچ از بازی های این دو کمپانی عدم توابع قانونی شناخته نشده با یکدیگر همکاری کنند؟ این خبر بسیاری از مردم را تحت تاثیر قرار داده است و همکاری این دو شرکت بدون مطلع شدن کمپانی توسعه دهنده پلی استیشن بوده است. به نظر ما امکان عدم توافق پلی استیشن با این اتفاق وجود دارد چرا که تیم پلی استیشن یکی از زیر مجموعه های سونی به شمار می آید.

جزئیات و بررسی عدم حضور بخش Playstation سونی در مذاکره با مایکروسافت
جزئیات و بررسی عدم حضور بخش Playstation سونی در مذاکره با مایکروسافت

حق اظهار در نظر در این همکاری را دارد اما زمانی که این کمپانی تصمیم به عقد قرار داد بدون نظر پلی استیشن کرده است و ارزش این تیم را زیر پا گذاشته البته کمپانی سونی نه تنها از تیم پلی استیشن بلکه از تمامی تیم های زیر مجموعه خود نظری دریافت نکرده است و کار را به تنهایی انجام داده زیرا گمان این که با او مخالفت کنند را می داد و از طرف دیگر آگاه شدن این تیم ها هم زمان با کاربران معمولی طرفدار سونی خود نوعی بی ارزشی به شمار می آید.
از جنبه دیگر طبق خبر هایی که در روزنامه بلومبرگ آمده رئیس کمپانی سونی به هیچ یک از افرادی که در این کمپانی مشغول به خدمت هستند خبر نداده و قصد کرده است تا به تنهایی مدیریت این پروژه را به عهده بگیرد اما خالی از لطف نباشد آقای شوزو سومی اطلاعات جزئی در این رابطه به مدیر عامل کمپانی پلی استیشن داده بود اما ایشان به علت اینکه هنوز این خبر موثق و قطعی نشده بود با تیم خود در میان نگذاشت و حتی امکان اجرائی نشدن این قرار داد را می داد.
تمامی کارمندانی که در کمپانی سونی مشغول به فعالیت هستند حس نگرانی درونشان به جود آمده است و از آینده کاری خود بی خبر هستند چرا که با قطعی شدن این قرار داد هر لحظه ممکن است موقعیت شغلی خود را از دست بدهند اما بیش از همه رئیس Playstation به کارمندان خود گفت مطمئن باشید اجازه نمی دهم آینده شغلی شما دچار خطر شود. و روزی برسد که حکم اخراج شما صادر شود و اطمینان داشته باشید که عقد این قرار داد هیچ ربطی به آینده پلی استیشن ندارد و ما همچنان روی پلی استیشن ۵ تلاش خواهیم کرد تا روزی آن را به دست کاربران عزیزمان برسانیم.
این قرار داد جهت پیشرفت و توسعه صنعت بازی های داستانی استراتژیک بسته شده و این دو کمپانی در کنار یکدیگر قصد دارند تا هوش مصنوعی و توسعه و پیشرفت محتوای Azure ابری و پایه و نهاد گرافیک بازی های ویدئویی را گسترش دهند. و یک دنیای علمی تخیلی جدید را به بازی ها عرضه کنند تا مخاطبان را بیشتر از پیش در گیر بازی های موجود کنند. این قرارداد در تاریخ بیست و ششم اردیبهشت ماه سال نود و هشت و هجدهم مه ماه سال ۲۰۱۹ میلادی بین دو کمپانی سونی و مایکروسافت توسط دو رئیس مقتدر و موفق در راستای ساخت بازی و کنسول های بازی جناب اقای ساتیا نادلا مدیر micro soft (satya nadella)و مدیر شرکت سونی (sony) آقای kenichiro yushida کنیچرو یوشیدا بسته شد.

جزئیات و بررسی عدم حضور بخش Playstation سونی در مذاکره با مایکروسافت
جزئیات و بررسی عدم حضور بخش Playstation سونی در مذاکره با مایکروسافت

همان طور که از ابتدای تصمیم روی این قرار داد مشخص بود بسیاری از کمپانی ها با بستن این قرار داد مخالف بودند و این قرار داد را یک نوع سوء استفاده دانستند که فقط برای پیشرفت و توسعه بازی های دو کمپانی سونی و مایکروسافت بود و هدف این کمپانی پیشرفت در جهت فروش بازی ها و کسب سرمایه بیشتر بود که یک امر غیر اخلاقی به شمار می آید.
همچنین رئیس تیم ایکس باکس یعنی فیل اسپنسر که تلاش بی نظیری در جهت توسعه مجموعه کنسول های مایکروسافت کرده بود از انتشار این خبر ناگهانی ناراحت شد و در توییتر خود گفت اینکه همه ما از این موضوع بی خبر بودیم به علت حس قدرت طلبی مایکروسافت بوده است. استودیو گوگل google یک سری تحقیق جدید عرضه کرده است که از نظر کیفیت بی نظیر و منحصر به فرد است و باعث شده دو کمپانی سونی و مایکروسافت که متحد یکدیگر هستند از اجرای این اتفاق تا حدودی نگران شوند و احساس خطر کنند.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 14 =