جزئیات و بررسی عدم قفل امنیتی DRM در بازی Outlast 2 PS4

جزئیات و بررسی عدم قفل امنیتی DRM در بازی Outlast 2 PS4

جزئیات و بررسی عدم قفل امنیتی DRM در بازی Outlast 2 PS4

استودیو ردبلز خالق ترسناک ترین عناوین بازی میباشد. یکی از این عنوان بازی ها Outlast2 می باشد. نسخه دوم این بازی به شدت ترسناک بوده و در دسته ای از بازی های ترسناک قرار میگیرد که حتی شما پس از تجربه ترس در طول مراحل بازی پس از آن دچار این حس ترس از محیط پیرامون خود میشوید و شاید با خود فکر کنید که یکی از شخصیت های ترسناک بازی حالا از درون بازی بیرون آمده و در کنار شماست.
این بازی به یکی از ترسناک ترین عناوین بازی معروف است. شاید شما در طول بازی و یا بعد آن یک کابوس برای خود بسازید و حس شخصی را دارید که از یک هواپیما در ارتفاعات بالا به پایین پریده است ولی متوجه میشود که چتر نجات ندارد. این بازی در طول تجربه آن میتواند عمق وحشت را همانند زخمی عمیق در وجود شما ایجاد کند که اثر آن مدت ها پس از آن در شما باقی خواهد ماند.
ولی از تمام این تحلیل های ترسناک ابتدای بازی پلی استیشن ۴ بگذریم اگر با وجود این توصیفات هنوز طاقت بازی کردن آن را دارید به سراغ داستان بازی برویم : داستان اصلی بازی در مورد شخصی به نام بلیک لانگرمن است. بلیک لانگرمن و همسرش برای یافتن راز ترسناک قتل زنی باردار حالا در حال سفر به روستایی در نزدیکی آریزونا هستند. ولی سفر آنها طبق میل آن ها پیش نمیرود و طی اتفاقاتی بالگرد آن ها سقوط کرده و ماجرا به سمتی کشیده میشود که این دو ازهم جدا میشوند.

جزئیات و بررسی عدم قفل امنیتی DRM در بازی Outlast 2 PS4
جزئیات و بررسی عدم قفل امنیتی DRM در بازی Outlast 2 PS4

حالا دیگر ماموریت اصلی بلیک تغییر کرده و فقط به دنبال پیدا کردن همسر خود است که توسط دشمنان آنها زندانی و اسیر شده است. بازی تنها در یک مسیر پیش نمیرود و شما میتوانید بستگی به شرایط خود بازی را بین دو خط داستانی اصلی سوییچ کنید. داستان دیگر نیز در طرفی در یک مدرسه اتفاق می افتد که شخصیت داستان بازی نیز باز هم همان بلیک میباشد. البته این سوییچ کردن بازی را یکی از نقاط قوت آن حساب میکنند.
در این بازی شخصیت های بازی شاید به درستی معرفی نشوند و در پایان بازی شما کمی گیج شوید که آیا این اتفاق پایان بازی شمارا خوشحال میکند و یا باعث میشود شما ناراحت شوید. شاید باید کمی سازندگان آن وقت بیشتری برای ساخت داستان بازی میگذاشتند ولی این دلیل نمیشود که این بازی خوب نباشد بلکه حتی اگرازعلاقه مندان به بازی های ترسناک هستید بهتر است این بازی را هم تجربه کنید.
شاید در دیگر بازی هایی با سبک ترسناک سازندگان آن تنها یک نوع ترس را خط داستانی اصلی بازی قرار داده و طبق آن پیش میروند که این موضوع باعث میشود شما پس از مدتی دیگر بتوانید خودتان حدس بزنید که در این بخش چه خواهد شد. ولی در این بازی داستان ترسناک تر ازاین حرفاست. شما در این بازی هرگونه ترس را که فکرش را میکنید و یا حتی فکرش را هم نمیکنید را تجربه خواهید کرد.
حالا چند مورد از این ترس های درون بازی را توضیح میدهیم برای مثال جامپ اسکرها یکی از نوع اصلی ترس در بازی هستند ولی این بازی به دلیل دو نکته مثبت باعث شده است که به خوبی در این بازی شاهد این موضوع و ترس آن باشید. نکته اول این است که در استفاده از جامپ اسکرها در مواقع نیاز استفاده شده است و در استفاده از آن زیاده روی نشده است. و نکته دوم این است که جامپ اسکرها زمانی که شما دارای ضعف هستید و سرتان شلوغ شده است و نمیدانید در آن زمان باید اول با کدام عنصر دشمن بجنگید به سراغ شما می آیند و ترس آن قسمت از بازی را چندین برابر میکنند.
نکته ترس انگیز بازی صحنه های خشن و یا جامپ اسکرها واین چیزها نیستند بلکه حس ترسی است که درون بازیکن این بازی که شما باشید نفوذ میکند و باعث میشود حتی در زمان هایی که همه چیز امن هست و به نظر شرایط تحت کنترل است هم شما یک استرس خاصی را دارید. حتی این ترس از زمان ورود شما به روستا آغاز میشود و همچنان ادامه خواهد داشت. شما حتی لحظاتی هم در این بازی احساس آرامش نخواهید داشت.
شما حتی در حالت مخفی شدن هم باید حواستان به اطراف خود باشد و غفلت از آن باعث نابودی شما میشود. برای مثال شما در میان بوته ها که مخفی شده اید شاید به خودتان بیایید و ببینید یکی از دشمنان با ظاهری ترسناک و خشن درست در کنار شماست. و حالا نوبت شماست که یک واکنش سریع از خودتان نشان دهید در غیر این صورت اتفاقی وحشتناک برای شما می افتد. در ادامه باید گفت خبری جدید از این بازی Playstation 4 به چشم میخورد.
فروشگاه دیجیتالی GOG حالا اطلاعاتی جدید را منتشر کرده است که خبر از آن میدهد که این بازی فاقد قفل دیجیتالی DRM میباشد. فروشگاه دیجیتالی GOG البته اولین باری نیست که اینکار را میکند بلکه قبلا هم بازی هایی را بدون قفل امنیتی منتشر کرده است و در بخش سوالات متداول نیز درباره آن حرف هایی زده است. آن ها گفته اند که : جهان بدون قفل امنیتی DRM جای بهتری خواهد بود و از قفل های امنیتی استفاده نخواهند کرد.

جزئیات و بررسی عدم قفل امنیتی DRM در بازی Outlast 2 PS4
جزئیات و بررسی عدم قفل امنیتی DRM در بازی Outlast 2 PS4

البته کاربرانی پی سی که از این اقدامات اطلاع ندارند ترجیح میدهند از فروشگاه استیم استفاده کنند. فروشگاه استیم به مراتب دارای طرفداران بیشتری و طرفداران خود است و یکی از دلایل آن را میتوان به تخفیف های ویژه ای است که قرار میدهد. اما گیمرهای پی سی که از قفل DRM ترس دارند فروشگاه دیجیتالی GOG را به آن ترجیح میدهند. البته جدیدا کارهای فروشگاه تغییری ظاهری کرده است و گویا تمرکز خود را از این بازی های جدید برداشته و بر روی بازی های کلاسیک و قدیمی تمرکز کرده است البته به غیر از بازی های AAA و برخی بازی های مستقل را بدون قفل امنیتی در سایت خود قرار داده است. طبق آخرین اطلاعات بازی Outlast2 در سال ۲۰۱۷ و برای رایانه های شخصی و پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان عرضه شده است.

مرکزخرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + سیزده =