بررسی عرضه قسمت پایانی بازی Minecraft Story Mode در فصل دوم

جزئیات و بررسی عرضه قسمت پایانی بازی Minecraft Story Mode PS4 در فصل دوم

استودیو تل تیل گیمز (Telltale Games)، تریلر مربوط به زمان عرضه آخرین قسمت فصل دوم بازی Minecraft: Story Mode را در تاریخ بیست و هشت آذر ۱۳۹۶ که برابر با ۱۹ دسامبر ۲۰۱۷ است، منتشر کرده است. در فصل اول شخصیت اصلی بازی، جسی، و دوستانش با از بین بردن Wither Storm دنیا را نجات داده و وارد مرحله جدیدی از زندگی خود شده اند.

در این مرحله، یعنی در واقع در فصل دوم بازی ۴ Playstation جسی باید نقش های پیچیده تری را ایفا کند، مسئولیت های بیشتری را بر عهده بگیرد. روابط دوستان قدیمی نیز دستخوش تحولات زیادی شده است.
دوستان جسی دارای شخصیت هایی دوست داشتنی و پر انرژی هستند که هر کدامشان دارای انگیزه ها و خواست های شخصی خود است و بنابراین از نظر مخاطبان قابل پیش بینی هستند و شما می توانید حدس بزنید نتیجه گفتگو های آن ها چه خواهد شد. جسی در این فصل دستکشی مرموز در اختیار دارد که آن را در معبدی باستانی در اعماق دریا یافته است.
اگر بهتر بگوییم او مجبور به داشتن این دستکش است زیرا دست او در این دستکش گیر کرده است. در فصل جدید ماجرا های زیادی در انتظار او و دوستانش خواهد بود که بایستی به دنبال راه حل های آن ها بروند. طبق اطلاعات ارائه شده در تریلر زمان عرضه، در قسمت پنجم بازی که Above and Beyond نام دارد شاهد تلاش جسی، برای به دست گرفتن بیکون تاون و آماده شدن او برای نبرد با ادمین هستیم.

جزئیات و بررسی عرضه قسمت پایانی بازی Minecraft Story Mode PS4 در فصل دوم
جزئیات و بررسی عرضه قسمت پایانی بازی Minecraft Story Mode PS4 در فصل دوم

این تریلر همچنین اطلاعاتی پیرامون صحنه ها و گیم پلی قسمت Above and Beyond در اختیار مخاطبان قرار می دهد. اگر هیچ تجربه ای از بازی Minecraft ندارید نگران نباشید، در حالت داستانی بازی (Story Mode) می توانید بیشتر جنبه های فصل اول را ببینید. در واقع فصل دوم بازی تفاوت چندانی با فصل اول ندارد. اما به نظر می رسد تلاش های استودیوی سازنده برای جالب تر و جذاب تر کردن این فصل موثر بوده و ما شاهد نویسندگی بهتر و ارتباط هوشمندانه بین غول ها، مکانیک ها و آیتم های کلاسیک بازی هستیم.
البته کمی خشکی در داستان به چشم می خورد ولی این خشکی داستان را می تواند در اکثر کارهای استودیوی Telltale Games دید و این امر مختص این بازی نیست. بنابراین اگر کمی خشکی یا تعدادی تناقض و چند شاخگی در بازی دیدید باید با مسامحه از کنار آن بگذرید و از بازی لذت ببرید. در واقع ویژگی های مثبت بسیاری در روند داستان و همچنین در ساختار کلی بازی وجود دارند که قادرند تجربه خوشایندی برای مخاطبان به وجود بیاورند.
به طور کلی می توان گفت بهبود مشاهده شده در روند داستان نویسی و برقراری ارتباط هوشمندانه بین عناصر داستان، در کل فصل دوم بازی Minecraft که با انتشار قسمت پنجم آن به انتهای خود خواهد رسید، اثر گذار بوده و شاید بتوان علت این بهبود و پیشرفت را در پشتیبانی داستان فصل دوم به وسیله فصل اول بازی پلی استیشن ۴ دانست. بنابراین نگرانی از کندی روند بازی را می توان با توجه به روند خلاقانه مشهود در طول بازی نادیده گرفت. هر چند این روند کند پس از پایان مسابقه ساختمان سازی Endercon جای خود را به روندی سریع و مهیج می دهد.

جزئیات و بررسی عرضه قسمت پایانی بازی Minecraft Story Mode PS4 در فصل دوم
جزئیات و بررسی عرضه قسمت پایانی بازی Minecraft Story Mode PS4 در فصل دوم

علاوه بر اپیزود پنجم فصل دوم، در چند روز آینده شاهد ارائه اپیزود مربوط به فصل آخر بازی Above and Beyond هستیم. این بازی در تمام پلتفرم ها عرضه خواهد شد و به قیمت ۹۹/۴ دلار به فروش خواهد رسید. اما اگر سیزن پس بازی را تهیه کرده اید یا قصد خرید آن را دارید دیگر نیازی به صرف هزینه اضافی برای اپیزود نهایی نخواهید داشت. پس با پرداخت ۲۴.۹۹ دلار برای خرید سیزن پس بازی می توانید به رایگان اپیزود نهایی را نیز تجربه کنید.
به طور کلی زمان عرضه ی اولین فصل از مجموعه ی Minecraft: Story Mode به سال ۲۰۱۵ میلادی برمی گردد و پس از آن با استقبال خوبی که از سوی مخاطبان شاهد بود، سازندگان بازی را برای ساخت و توسعه ی بازی از حیث داستان و جهان بازی ترغیب کرد. تاریخ عرضه ی فصل دوم این مجموعه در قالب کلیه ی پلتفرم های موجود از جمله ایکس باکس وان، ویندوز، پلی استیشن ۴ و سیستم های مبتنی بر IOS و همچنین اندروید بیستم تیرماه بود. این بازی عنوان دومین بازی پر فروش تاریخ را به خود اختصاص داده است و از ابتدای عرضه تا کنون افزون بر ۱۷۶ میلیون نسخه از آن به فروش رسیده است.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 + 12 =