بررسی فروش بیشتر GTA V از بازی Uncharted 4 در انگلستان

صنعت بازی‌ های رایانه‌ ای در دهه اخیر با تکیه بر کادر و متخصصان مجرب خود توانسته به گستره‌ ی وسیعی از تغییرات مفید در ژانر های مختلف دست پیدا کند. شرکت سونی با تولید و طراحی همزمان سخت‌ افزار و نرم‌ افزار در این صنعت توانسته سهم زیادی در پیشرفت آن داشته باشد. بنا به نظر بسیاری از کارشناسان و متخصصان حوزه بازی‌ های رایانه‌ ای، حوزه سخت‌ افزار از اهمیت بسیار بیشتری نسبت به حیطه نرم‌ افزاری برخوردار است.

یکی از تولیدات بسیار جذاب و بیاد ماندنی شرکت راک استار، بازی GTA است. یک بازی فوق‌ العاده خاص که با ویژگی‌ های منحصربه‌ فرد خود توانست لحظات بسیار بیادماندنی را برای مخاطبانش باقی بگذارد. یک بازی با ترکیبی از انواع سبک‌ ها در کنار هم، که به صورت کاملا هنرمندانه با داستانی جذاب کنار هم قرار گرفته‌ اند. همه ساله در سراسر جهان شرکت‌ های بسیار زیادی وظیفه جمع‌ آوری و رتبه‌ بندی عوامل مختلف بازی‌ های رایانه‌ ای را بر عهده دارند.

طبق نظرات این کارگروه‌ ها مشخص شده که این بازی جذاب و مهیج توانسته فروش بیشتری نسبت به بازی شگفت‌ انگیز Uncharted 4 در کشور انگلیس داشته باشد. همواره در میزان فروش یک بازی رایانه‌ ای عوامل بسیار مختلفی تاثیرگذار هستند که زمانی که یک بازی می‌ تواند در رکورد فروش خود در سطح گسترده یک بازی را در یک کشور جا بگذارد، آنگاه حرف‌ های بسیار زیادی در سطح جهانی برای گفتن خواهد داشت.

ژانر های بازی GTA

همواره در رتبه‌ بندی‌ های بازی‌ های رایانه‌ ای دو ژانر قابل مشاهده است. بازی‌ های با ژانر مسابقه‌ ای که سمبل آن بازی فیفا می‌ باشد همواره در صدر این گروه‌ ها قرار خواهد داشت. موضوع بعدی بازی‌ های با سبک جنگی و حملات تروریستی هستند که با توجه به شرایط جوامع مختلف در عصر حاضر سبب شده تا جایگاه خاصی در بین جوانان و گیمرهایی سراسر دنیا داشته باشد. بازی Call of Duty یک بازی خاطره‌ انگیز و پایدار در طول زمان در این ژانر خواهد بود که همواره در ذهن مخاطبان بازی‌ های رایانه ای خواهد ماند.

بازی جذاب و پرطرفدار GTA همواره از زمان انتشار خود توانسته نسخه‌ های جدیدی را در قالب نسخه‌ های الحاقی و بهینه زیادی تجربه کند. موفقیت فروش این بازی در بین کاربران و مخاطبان بازی‌ های رایانه‌ ای دلایل بسیار گسترده‌ ای دارد.‌ مهمترین تفاوت این بازی با سایر بازی‌ های موجود در بازار توجه بسیار زیاد به جزییات در بازی است. در این بازی شما کاملا حس می‌ کنید در یک دنیای واقعی گام گذاشته‌ اید.

گوشه به گوشه این بازی سرشار از اتفاقاتی است که برای پی بردن به همه آن‌ ها نیاز دارید تا چند سال به بازی به آن بپردازید چرا که تیم طراحان این بازی با صرف هزینه بسیار زیاد و زمان طولانی به ساخت این بازی پرداخته‌ اند. این بازی سرشار از صحنه‌ های اکشن در سراسر بازی است که با ادغام این صحنه‌ ها با سبک ماجراجویی، یک بازی بسیار شگفت‌ انگیز ایجاد کرده است. در این بازی گیمر هیچ‌‌ گاه احساس خستگی و بی‌ حوصلگی نخواهد کرد چرا که در طول این بازی مهیج، شما به حدی با ماموریت‌ ها بیشماری در بازی مواجه خواهید شد که شما را بسیار هیجان‌ زده خواهد کرد.
این بازی به زندگی شخصی گیمر‌ها بسیار نزدیک است و همین عامل سبب شده تا احساس تعامل خاصی بین گیمرهای حرفه‌ای با این بازی ایجاد شود. گرافیک در این بازی نیز از دیگر جنبه‌ های خاص بازی است که از نظر بسیاری از صاحب‌ نظران این حوزه رمز برتری این Playstation 4 بازی است. بازی Uncharted که در رتبه‌ های بعدی جدول فروش قرار گرفته نیز از سبک مشابه ی با بازی GTA بهره برده است. ژانر ماجراجویی در این بازی به شدت به چشم می‌خورد.
شرکت سازنده این بازی مهیج، ناتی داگ است که از شرکت‌ های بزرگ و معتبر در زمینه طراحی و تولید بازی‌ های رایانه‌ ای است. این بازی با داشتن قابلیت تک نفره و چند نفره توانسته انواع سلیقه‌ های مخاطبان و گیمر های بازی‌ های رایانه‌ ای را برآورده کند. در این بازی از انواح سلاح‌ های مختلف برای انجام ماجراجویی‌ ها و اتفاقات بازی استفاده می‌ شود که در نوع خود بسیار جالب و جذاب است.

این بازی نیز با بهره‌ گیری از گرافیک صوتی مناسب توانسته هیجان مضاعفی را به دوست‌ داران خود هدیه دهد. در هر حال این بازی جذاب نتوانست به اندازه بازی GTA برای مخاطبان خود جذاب باشد و از نظر میزان فروش در رتبه پایین‌ تری نسبت به آن قرار گرفت.

کلیدواژه : بازی Uncharted 4 PS4
  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک − 1 =