جزئیات و بررسی فروش ۱۰ میلیون نسخه‌ای بازی GTA V

جزئیات و بررسی فروش ۱۰ میلیون نسخه‌ای بازی GTA V PS4

بازی Grand Theft Auto V سال هاست در بین گیمر ها با محبوبیت زیادی روبه رو بوده و اکنون شاهد آن هستیم که این بازی در شبکه ی Steam نزدیک به ده میلیون نسخه را به فروش رسانده است. بازی Grand Theft Auto V که از زمان عرضه مجموعه ای پر طرفدار بوده، از سال ۲۰۱۳ بر روی کنسول های نسل هفتم منتشر شده و تاکنون که به کنسول های نسل هشت نیز رسیده، توانسته فروش بی نظیری را به همراه داشته باشد و هم اکنون در ایالات آمریکا به عنوان پرفروش ترین بازی ویدئویی به شمار می رود.
در جدید ترین اخبار مرتبط به GTA V شاهد به جا گذاشتن رکورد دیگری از این بازی هستیم که طبق گزارش شبکه ی Steam، فروش این بازی نزدیک به ده میلیون نسخه رسیده است. نسخه ی Steam بازی Grand Theft Auto V فقط از طریق خود شبکه ی اصلی Steam قابل خریداری می باشد و این آمار، موارد خرده فروشی را در بر نمی گیرد. به همین علت جزئیات دقیقی در رابطه با فروش این بازی بر روی پلتفرم رایانه ی شخصی در دست نمی باشد. بازی جی تی ای V برای اولین بار در سال ۲۰۱۵ بر روی پلتفرم رایانه ی شخصی منتشر شد و استودیو Rockstar موفق شد ده میلیون نسخه از این بازی را با حدود قیمت ۲۴.۹۹ یورو الی ۵۹.۹۹ یورو به فروش برساند.

جزئیات و بررسی فروش ۱۰ میلیون نسخه‌ای بازی GTA V PS4
جزئیات و بررسی فروش ۱۰ میلیون نسخه‌ای بازی GTA V PS4

هم اکنون با این که چند سال از انتشار این بازی PS4 می گذرد، همچنان این محصول با همان قیمت اولیه ی خود به فروش می رسد و فقط در تخفیفات زمستانه با قیمت پایین تر خود یعنی ۲۴.۹۹ یورو به فروش می رسد. این موفقیت برجسته موجب شده که نسخه ی Grand Theft Auto V به عنوان سومین بازی پر فروش در شبکه ی Steam به شمار برود در حالی که در اختیار شرکت ولو نیز نمی باشد. این بازی با رکورد ثبت شده، با رقابت نزدیکی پشت سر بازی TES V: Skyrim قرار دارد.

این بازی تاکنون به طور تقریبی بیش از یازده میلیون نسخه فروش داشته (البته در این رابطه قابل ذکر است که اگر نسخه ی Special Edition این بازی را نیز در نظر بگیریم، بیش از ۱۷ میلیون نسخه فروش داشته است) و پس از آن در رتبه ی بعدی، بازی PUBG را داریم با فروش بیش از سی میلیون نسخه و در نهایت اولین بازی پر فروش شبکه ی Steam که با رکورد بیش از چهل میلیون نسخه در صدر جدول فروش می باشد و عنوان این بازی Counter Strike: Global Offensive است.

طبق اخبار دیگری که مرتبط با بازی جی تی ای V به دست رسیده، با خبر شده ایم که کمپانی سازنده ی این مجموعه قصد دارد به زودی نسخه ی جدیدی را تحت عنوان Premium Edition بر روی کنسول های PlayStation 4 و X Box One عرضه و منتشر کند. همچنین کمپانی Rockstar اخیرا اعلامیه ای برای کاربران بازی جی تی ای آنلاین داشته که طی آن بیان کرده، برای مدت زمان محدودی گیمرها می توانند با وارد شدن به بازی مبلغ ۲۵۰ هزار دلار پول درون بازی به دست بیاورند.

بازی GTA V نسخه ی بروز رسانی شده از این مجموعه ی جذاب می باشد که این بار سه شخصیت اصلی را در مرکز خود به همراه دارد. تمام ماجرا و روایت های جذاب این نسخه به سه کاراکتر اصلی که با نام های مایکل، فرانکیل و ترور در بازی پلی استیشن حضور دارند برمی گردد. در این گروه سه نفره، کاراکتر مایکل و ترور از لحاظ سنی بزرگتر از فرانکیل به نظر می رسند و داستان بازی از آن جایی شکل می گیرد که ترور و مایکل به همراه یکی از دوستانشان قصد سرقت مسلحانه از بانک را دارند و در این میان توسط پلیس تعقیب شده و دست به فرار می زنند.

جزئیات و بررسی فروش ۱۰ میلیون نسخه‌ای بازی GTA V PS4
جزئیات و بررسی فروش ۱۰ میلیون نسخه‌ای بازی GTA V PS4

زمانی که در حال فرار هستند مایکل با گلوله ای از سوی پلیس ها به شدت زخمی می شود به گونه ای که حتی ترور خیال می کند او مرده است و به همین علت ادامه ی راه را به تنهایی طی می کند و در این بین مایکل که فقط زخمی شده بود فکر می کند ترور دستگیر شده و از این رو با این فکر که هر کدام از آن ها در سر داشته اند دیگر به فکر دیدار نمی افتند و برای مدتی مسیرشان به کلی از هم دیگر جدا می شود. در این قسمت داستان به چند سال جلو تر می رود.

زمانی که مایکل تشکیل خانواده داده و اکنون پدر یک دختر و پسر می باشد و تلاش می کند به وظایف و خانواده ی خود پایبند باشد. پس از مدتی طی ماجراهای مختلف و جذاب، مایکل با فرانکیل آشنا می شود و رابطه ای که بین آن دو شکل می گیرد بیش تر به رابطه ی پدر و پسری شباهت دارد به گونه ای که مایکل همیشه تلاش به اصلاح اشتباهات فرانکیل دارد و در آخر هم بار دیگر به طور اتفاقی دو دوست قدیمی یعنی مایکل و ترور همدیگر را ملاقات می کنند و ماجراهای مختلف و مهیجی در این بین اتفاق می افتد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

7 + 8 =