جزئیات و بررسی فشار ها و مشکلات وارد بر بازی Detroit Become Human PS4

جزئیات و بررسی فشار ها و مشکلات وارد بر بازی Detroit Become Human PS4

جزئیات و بررسی فشار ها و مشکلات وارد بر بازی Detroit Become Human PS4

فعالان حقوق کودکان و یکی از نمایندگان پارلمان انگلیس و همچنین کمپین حفاظت از کودکان بازی Playstation 4 یعنی Detroit: Become Human پس از انتشار و به نمایش گذاشتن صحنه ای مبنی بر ازار و اذیت خانگی کودکان و خشونت علیه یک کودک محکوم کردند و علیه این بازی اظهار نظر و سرزنش های بسیاری کردند. صحنه بحث برانگیز و ازار دهنده بازی Detroit: Become Human در ماه اکتبر در نمایشگاه هفته بازی های پاریس منتشر شد و واقعا جای تاسف دارد که این صحنه پر خشونت با تاکید بسیاری به نمایش در امده است.
در این صحنه ، بازیکنان شاهد این هستند که شخصی با نام کارا در یک دعوا خانوادگی قصد دفاع از دختربچه کوچکی با نام الیس دارد که پدر مریضش با کمربند به جان او افتاده است و به دخترک حمله می کند. این تصمیم بازیکن است که اتفاقات موجود در بازی را می تواند رقم بزند و چندین روش برای دفاع از دخترک پیش روی بازیکن است. اولین راه دفاع از دخترک این است زمانی که کارا به دفاع از دختر می پردازد پدر دخترک، عصبانی می شود و قصد می کند به کارا صدمه وارد کند.

جزئیات و بررسی فشار ها و مشکلات وارد بر بازی Detroit Become Human PS4
جزئیات و بررسی فشار ها و مشکلات وارد بر بازی Detroit Become Human PS4

در این هنگام دختر بچه اسلحه ای را برمی دارد و به پدر خود شلیک می کند تا کارا جان سالم به در ببرد. این قسمت از بازی از لحاظ روانشناسی ممکن است در روحیه بازیکنان تاثیر منفی و بدی داشته باشد همچنین موسس انجمن ملی حمایت از کودکان و افرادی که از کودکی مورد بد رفتاری قرار گرفته اند اظهار دارد که این بازی سبب می شود که تعداد سر پرستاران بدرفتار افزایش پیدا کند که می توان این موضوع را از منفی ترین نکته این بازی دانست و با توجه به این که بیشترین مخاطبان و بازیکنان این بازی کودکان و نوجوانان هستند می تواند بر روی روحیه ان ها تاثیری منفی بگذارد و موجب شود که در اینده نه چندان دور شاهد خشونت ها و بد رفتاری های خانگی باشیم.
این مورد سبب می شود تعداد کودکان بد سرپرست در نسل اینده افزایش پیدا کند پس باید جلو انتشار این بازی گرفته شود. روزنامه ی انگلیسی The Mail of Sunday خبری از جانب کمپین حمایت از کودکان منتشر کرد که در این خبر این کمپین از سونی خواهان توضیحی درمورد عادی نشان دادن خشونت های خانگی شد. همچنین وبسایت یورو گیمر نیز در این باره خواهان توضیح شد. پس از ان وبسایت The sun نیز علیه انتشار این بازی عکس العمل نشان داد و با انتشار مقاله ای اظهار کرد که انتشار هر بازی با هرمحتوای بد اموزی مانند عادی نشان دادن خشونت علیه کودکان صرفا برای سرگرمی اصلا قابل قبول نیست و باید با سازندگان این بازی برخورد کرد.
در این میان اقای دیوید کیج کارگردان این مجموعه طی مصاحبه ای نسبت به نظرات واکنش نشان داد و گفت: داستان بازی Detroit: Become Human بسیار جالب و هیجان انگیز است و این داستان سبب شده است که برای بازیکنان و کاربران تجربه ای جدید به وجود اورد و این مردم هستند که معنای واقعی بازی ساخته شده را درک نمی کنند. من بازی ای را می سازم که هدف خاصی را دنبال کند و در این بازی، بازیکنان سعی دارند تا مشکلات و خطرات موجود در جامعه را رفع کنند.
بعد از انتشار این مصاحبه انه لانگفیلد در این باره اظهار کرد که اولویت ما تاثیری است که این بازی نامناسب بر روی ذهنیت بازیکنان می گذارد نه انگیزه سازنده بازی. برداشت من این است که بازی به صورت استثمار گرانه پول تولید می کند و اصلا به فکر تاثیر منفی که این بازی بر روی جامعه و افکار مردم می گذارد نیست. همچنین رئیس کمیته فرهنگ، رسانه و ورزش انگلستان تاکید کرد که نباید اجازه دهیم که سازندگان، بازی هایی با محتوای خشونت های خانوادگی نمایش دهند.

جزئیات و بررسی فشار ها و مشکلات وارد بر بازی Detroit Become Human PS4
جزئیات و بررسی فشار ها و مشکلات وارد بر بازی Detroit Become Human PS4

همچنین ادامه داد که بنده کاری به انگیزه سازنده این بازی ندارم و فقط نگران تاثیر این بازی بر روی جامعه هستم و این بازی سبب می شود که تفکر خشونت های خانوادگی در میان مردم گسترش پیدا کند و اینده جامعه تحت تاثیر قرار گیرد. اما دیم استر رانزن واکنش بسیار تندی از خود نسبت به این بازی نشان داد و اظهار داشت که این بازی اصلا نباید منتشر شود و اشاره کرد که خشونت علیه کودکان یک کابوس بزرگ برای برخی از افراد محسوب می شود نه یک سرگرمی در بازی کامپیوتری.
من برای سازنده این بازی پلی استیشن بسیار متاسف هستم که ازار رساندن و کتک زدن یک کودک را سرگرم کننده تلقی می کند به نظرم این کار به شدت مخرب است و باید نسبت به این بازی تصمیمات جدی گرفته شود. تا به امروز خبری مبنی بر حذف این قسمت از بازی یا جلوگیری از انتشار این بازی منتشر نشده است. باید منتظر بمانیم تا ببینیم چه اینده ای در انتظار این بازی پر از نقد است ولی همچنان این بازی زیر فشار مدعیان حقوق کودکان و منتقدان است.

مرکزخرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − پنج =