بررسی فیگور های فانکو پاپ بازی Mortal Kombat

جزئیات و بررسی فیگورهای فانکو پاپ بازی Mortal Kombat PS4

اگر سری به وب گاه شرکت تولید اسباب بازی و عروسک فانکو بزنید با اولین چیزی که مواجه می شوید شعار جالب این شرکت است: (هر کسی طرفدار چیزی است) این شعاری است که مبنای فعالیت این شرکت است. مسئولین این شرکت با این اعتقاد در هر حال تولید عروسک از هر چیز جالبی هستند که در دنیا وجود دارد. هر شخصیت تلویزیونی، کارتونی یا سینمایی می تواند در لیست انتظار این شرکت برای تبدیل به یک عروسک خاص و دوست داشتنی باشد.

شاید بتوان گفت شرکت فانکو در حال تبدیل همه عناصر و اشیای موجود در کره زمین به فیگورهای پاپ است. شخصیت های بازی های رایانه ای نیز از این قاعده مستثنی نیستند. تاکنون بسیاری از شخصیت های محبوب در بازی های رایانه ای پر طرفدار توسط شرکت فانکو به فیگورهای پاپ تبدیل شده است. مورتال کمبت (Mortal Kombat) یک بازی PS4 پرطرفدار است ولی مدت زیادی طول کشیده است تا شرکت فالکو به فکر تولید فیگور پاپ از این بازی بیفتد.

جزئیات و بررسی فیگورهای فانکو پاپ بازی Mortal Kombat PS4
جزئیات و بررسی فیگور های فانکو پاپ بازی Mortal Kombat PS4

این امر تعجب بسیاری را برانگیخته است. اما اخباری که به تازگی از این شرکت منتشر شده است حکایت از راه اندازی خط تولید فیگورهای پاپ وینیلی با محوریت ساب زیرو (Sub Zero) و رقبایش دارد. بازی مورتال کمبت یک بازی مبارزه ای است که شما می توانید آن را به صورت تک نفره یا دو نفره و در حالت ماجراجویی بازی کنید. در همه نسخه های این بازی با روندی یکسان مواجه می شوید و این روند بدین صورت است که شما در صفحه اول بازی شخصیت جنگجوی مورد علاقه خود را انتخاب می کنید.

سپس در طی چند دور به مبارزه با شخصیت رایانه یا در حالت دو نفره با شخصیت انتخابی حریفتان می پردازید. بنابراین مشخص است که این بازی شخصیت های زیادی را در خود دارد و شرکت فانکو در این زمینه موضوع کار زیادی در اختیار دارد. ساب زیرو یکی از شخصیت های این بازی است که فانکو سه فیگور مختلف از او را ارائه داده است. یکی از این فیگورها مدل Chase است که در واقع مدل تغییر شکل یافته مدل های عادی است.

قرار است تنها در شمارگانی محدود تولید و عرضه شود. انتخاب ساب زیرو از بین شخصیت های پر شمار بازی مورتال کمبت شاید به دلیل این است که این شخصیت یکی از معروف ترین شخصیت های این بازی بوده و در همه نسخه های بازی نیز حضور داشته است. در واقع ساب زیرو در اولین سری بازی Playstation مورتال کمبت توسط اسکورپین کشته می شود و با رنگ رویی متفاوت در نسخه های مورتال کمبت ۲، سه گانه ۴، مورتال کمبت آرماگدون و ۲۰۱۱ با نام نوب سایبات ظاهر می شود.

البته برادر کوچکتر او با نام ساب زیرو از نسخه مورتال کمبت ۲ به بعد جایگزین می شود. از دیگر شخصیت هایی که فانکو به تولید فیگورهای آن پرداخته می توان به اسکورپیون اشاره کرد. اسکورپیون نیز مانند ساب زیرو در سه فیگور تولید شده است. منبع انرژی اسکورپین در مبارزات، نیروی آتش است و بر همین اساس فانکو از این مشخصۀ اصلی در طراحی عروسک استفاده کرده است و یکی از فیگورهای اسکورپیون که در آن با جمجمه ای آتشین است.

صار فروشگاه هات تاپیک خواهد بود. ریدن به عنوان خدای تندر و نگاه دارنده ی زمین، یکی از شخصیت هایی است که در ساخت فیگور مورد توجه فانکو قرار گرفته است. از جمله قدرت های ماوراء طبیعی ریدن می توان به تله پورت و توانایی کنترل کردن صاعقه اشاره نمود. فیگور ریدن توسط فانکو همراه با کلاه سامورایی عرضه شده است. کیتانا یکی از پر طرفدارترین شخصیت های مورتال کامبت است و به دلیل حضور مستمرش در بیشتر نسخه های مورتال کامبت، شناخته شده است.

جزئیات و بررسی فیگورهای فانکو پاپ بازی Mortal Kombat PS4
جزئیات و بررسی فیگور های فانکو پاپ بازی Mortal Kombat PS4

از جمله مشخصه های کیتانا می توان به نقاب آبی بر چهره اشاره نمود. فانکو نیز از همین مشخصه برای ساخت فیگور کیتانا استفاده کرده است. لیوکانگ که در بازی مورتال کامبت، به علت همراهی اش با ریدن شناخته شده است، در ساخت فیگور توسط فانکو مورد توجه قرار گرفته است. لیوکانگ اولین بار در مورتال کامبت به عنوان راهب شائولین نقش آفرینی کرد. گورو در اولین سری بازی مورتال کمب نقش آفرینی کرد و در بقیۀ بازی ها به عنوان باس ثانویه اضافه شد.

فانکو، گورو شخصیت شکست ناپذیر و چهار دست مورتال کمب که به مدت ۵۰۰ سال بی وقفه و بدون شکست مبارزه را فیگورسازی کرده است. و در خلق فیگور این شخصیت، از ویژگی چهار دست بودن او استفاده کرده است. فیگور این شخصیت به نحوی ساخته شده است که یادآور حالت غول پیکری این مبارز باشد، به طوریکه سایز این فیگور شش اینچ بزرگتر از حالت معمول و استاندارد است. زمان عرضه ی این فیگورها ماه نوامبر خواهد بود که البته تاریخ انتشار نسخه های جدید بازی مورتال کمب تاثیری در زمان انتشار این فیگورها نخواهد داشت.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + نه =