جزئیات و بررسی قاطعیت سازنده بازی Dark Souls PS4 در ساخت بازی های بهتر

جزئیات و بررسی قاطعیت سازنده بازی Dark Souls PS4 در ساخت بازی های بهتر

جزئیات و بررسی قاطعیت سازنده بازی Dark Souls PS4 در ساخت بازی های بهتر

نمی دانم شما تا کنون با بخش تنبل وجودتان برخورد کرده اید یا خیر؟ همان بخشی که با بی رحمی تمام درب پیشرفت را بر روی ابتکارات و ایده های نو می بندد و ما را به موجودی تقلیدگر و منفعل تبدیل می کند. تمامی ما در بخش هایی از زندگی و کارمان دارای ایده ها و نبوغی جذاب هستیم، اما گاهی از اوقات به دلیل ترس از آینده نامعلوم این ایده ها، به شدت آنها را نادیده می گیریم و سعی می کنیم از همان راهی که توسط دیگران هموار شده است، به مقصد برسیم.
در صورتی که اگر نسبت به خودمان و ایده هایی که در سر داریم بی توجه نباشیم، می توانیم مسیر رسیدن به هدف و موفقیت را بسیار کوتاه تر از قبل بکنیم. فقط کافیست تا خودمان و نبوغمان را باور داشته باشیم. متاسفانه این مشکل تنها گریبان گیر افراد عادی نشده است و در در ابعاد مختلفی به چشم می آید. حالا می توان تقلید و عدم وجود افکار تازه را در هر صنف و تجارتی دید. گاهی این روحیه تقلیدگری در یک اثر نقاشی جلوه می کند و گاهی اوقات هم در میان یک بازی ویدئویی! بله بازی ویدئویی. حالا دیگر بازی ها، صنعت بازی های ویدئویی را بسیار قدرتمند کرده اند.

جزئیات و بررسی قاطعیت سازنده بازی Dark Souls PS4 در ساخت بازی های بهتر

جزئیات و بررسی قاطعیت سازنده بازی Dark Souls PS4 در ساخت بازی های بهتر

به طوری که نمی توان به این راحتی ها آن را زمین زد. هم اینک عناوین مختلفی به دست کاربران رسیده است. تعداد بازی های نسل هشتمی به قدری زیاد شده است که نمی توان به راحتی آماری دقیق از آن را ارائه داد. اگر چه تعداد بازی های ویدئویی زیاد است، اما باید دید که همگی آنها از کیفیت قابل قبولی برخوردار هستند؟ آیا در هر بازی نسل هشتمی ایده های ناب و تازه موج می زند؟ نظر شما چیست؟ اگر نظر من را به عنوان یک کاربر و مخاطب بخواهید، بر این باورم که ما در میان بازی های نسل هشتمی تنها چند عنوان سرشناس و ارزشمند داریم.
مابقی عناوین به نوعی تقلید از عناوین اصلی هستند که اغلب هم از آن کیفیت اولیه برخوردار نشده اند. در صورتی که اگر تیم سازنده این دست از عناوین به جای کپی برداری به فکر خلق اثری متفاوت و ویژه می افتاد، گیمرها با دنیایی متنوع و متفاوت مواجه می شدند. اگر بخواهیم به یکی از بازی سازان مطرح که از توان خوبی برای ساخت عناوین تازه برخوردار است، اشاره کنیم باید از “میازاکی” نام ببریم.
میازاکی تا کنون عناوین مختلفی از جمله سری های “سولز” و ” Bloodborne” را به دست مخاطبان رسانده است. این بازی ساز همواره به استقبال ایده ای نو رفته است و سعی کرده تا با معرفی عناوینی تازه مخاطبان و علاقمندان به بازی های Playstation جدید را خوشحال کند. بر طبق اخبار تازه منتشر شده به نظر می رسد که میازاکی تصمیم دارد تا با ایده های تازه تری مخاطبانش را خوشحال کند. اگر تمایل دارید تا بیشتر در مورد ایده های تازه میازاکی بدانید، در ادامه این مقاله با ما همراه شوید.

ایده های تازه میازاکی
همان طور که می دانید میازاکی مدیریت استودیوی “فرام سافت ور” را بر عهده دارد. او در خصوص استفاده از ایده های تازه در خلق بازی های ویدئویی با سایت کوتاکو گفت وگویی داشته است. میازاکی در ابتدای صحبت هایش در مورد سری سولز صحبت کرده است و گفته است که به کلی در دنیای این بازی غرق شده است. در ادامه خبرنگار سایت کوتاکو از میازاکی پرسیده است: دوست دارید تا ۱۰ سال دیگر چگونه از شما نام برده شود؟ آیا دوست دارید کماکان به خلق بازی هایی شبیه به Demon Souls و Dark Souls دست بزنید و یا ترجیح می دهید دست به خلق آثاری تازه بزنید که به هیچ یک از ساخته های قبلیتان شباهت نداشته باشد؟
در ادامه مقاله پاسخ میازاکی به سوال سایت کوتاکو را می خوانید: “بسیاری از بازی سازان بیش از هرچیزی به این موضوع فکر می کنند که پس از ساخت عنوان تازه، دیگران چه فکری در موردشان خواهند کرد. راستش را بخواهید من اصلا به این موضوع فکر نمی کنم و اصلا برایم اهمیتی ندارد که در ذهن مخاطبان به عنوان چه نوع سازنده ای شناخته می شوم. من تلاشم را می کنم تا خودم را به آنجایی که در ذهن دارم برسانم. من همواره به دنبال خلق آثاری متفاوت و جالب هستم. به همین دلیل نمی توانم بگویم که بازی های بعدی من شبیه به عناوین گذشته هستند و یا رنگ و رویی تازه پیدا می کنند.
فقط این را می دانم که بازی های من باید همیشه خاص باشند.” البته ناگفته نماند که میازاکی در این مصاحبه در مورد ساخت سری سولز ابراز خوشحالی کرده است و گفته است که این بازی همان اثر خاصی است که دنبالش بوده است و حالا طرفداران، او را به عنوان سازنده سری سولز می شناسند. میازاکی در ادامه صحبت هایش گفت: ” سری سولز من را تا حدودی به جای که می خواستم، رسانده است. اما هنوز هم به بازی های خاص فکر می کنم. باید اعتراف کنم که در حال حاضر برای ساخت عنوانی بسیار بهتر از سولز به شدت مصمم هستم. بگذارید اعترافی بکنم.

جزئیات و بررسی قاطعیت سازنده بازی Dark Souls PS4 در ساخت بازی های بهتر

جزئیات و بررسی قاطعیت سازنده بازی Dark Souls PS4 در ساخت بازی های بهتر

شاید این ادعای من برای ساخت یک بازی بسیار بهتر از سولز تا پایان حضور من در صنعت بازی های ویدئویی همراهم بماند. اما دوست دارم تا تمام تلاشم را بکنم تا در نهایت به آنچه که در ذهن دارم، برسم. اگر بتوانم بازی بهتری از سولز تولید کنم بدون شک طرفداران را سورپرایزخواهم کرد. در نهایت باید بگویم که من اصلا دوست ندارم تا در همین نقطه ای که ایستاده ام، ماندگار شوم. ترجیح می دهم تا همواره حرکتی رو به جلو داشته باشم و پیشرفت کنم.”

آیا بازی تازه ای در راه است؟
گفته های تازه میازاکی قوت قلب بزرگی برای علاقمندان به بازی های ناب و درجه اول بوده است. حالا گیمرها منتظر هستند تا اخبار تازه ای در مورد کار استودیوی فرام سافت ور به گوششان برسد. در اردیبهشت ماه امسال بود که اعلام شد این استودیو در حال ساخت عنوان تازه ای است که گویا هیچ ارتباطی هم به سری سولز ندارد. حالا که میازاکی اعلام کرده است که به دنبال ایده های نو است، کنجکاوی مخاطبان بیشتر از قبل شده است. بسیاری از کاربران امیدوارند که این عنوان تازه که به تازگی در دست تولید قرار گرفته است، همان عنوانی باشد که میازاکی به مخاطبان و طرفداران وعده داده است. به هر حال باید منتظر ماند و دید که تازه ترین اثر این استودیوی ژاپنی تا چه اندازه به ایده آل های میازاکی نزدیک است.

مرکزخرید دات کام

دیدگاه‌ها ۰

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of