قدردانی هیدکی کامیا از کارگردان بازی Nier Automata

جزئیات و بررسی قدر دانی هیدکی کامیا از کارگردان بازی Nier Automata PS4

کارگردان بازی NieR: Automata با ظاهر عجیب خود مورد توجه مخاطبان قرار دارد، این کارگردان باعث شد تا کمپانی سازنده این بازی یعنی استودیو پلاتینیوم گیمز به موفقیت خوبی دست پیدا کرده و رشد خوبی را به دست بیاورد. حالا یکی از موسس های این استودیو به نام هیدکی کامیا در یک توئیت از این کارگردان خوش ذوق تشکر کرده و گفته که موفقیت این کارگردان باعث شده طرفدارهای جدیدی به سمت استودیو پلاتینیوم رو آورند و کاری که این کارگردان کرده باعث شده ما رشد کنیم.

هرچند این استودیو در گذشته آثار ارزشمند زیادی را روانه بازار کرده است ولی این بازی چیزی متفاوت بود و توانست بعد از اینکه یکی از بازی‌های آنها لغو شد دوباره این استدیو را میان مخاطبان مطرح کند. سود رسانی این بازی فقط برای استودیو نبوده و ناشر این بازی یعنی اسکوئر انیکس هم با کمک این بازی توانست به سود بسیار خوبی برسد این بازی موفق شد تا پایان ماه مه بیش از یک و نیم میلیون فروش را به ثبت برساند.

جزئیات و بررسی قدر دانی هیدکی کامیا از کارگردان بازی Nier Automata PS4
جزئیات و بررسی قدر دانی هیدکی کامیا از کارگردان بازی Nier Automata PS4

اما بیایید درباره این بازی بیشتر بدانیم بعضی وقت ها بعد از تمام کردن یک فیلم یا یک بازی برای مدت زیادی به یاد آن می افتیم و درگیر این سوال می شویم که چطور یک اثر می تواند انقدر بی نقص و خارق العاده باشد بعد از تمام کردن این بازی این سوال برای بسیاری از بازیکن ها پیش خواهد آمد این ساخته پلاتینیوم گیمز به قدری لذت بخش بود که بعد از اینکه بازیکنان آن را تمام می‌کنند قطعا دچار دلتنگی و درگیری برای آن بازی می شوند.

برخی از بازیکن ها بعد از بازی کردن این بازی به یاد پلی استیشن ۱ و ۲ افتادند که چقدر ساعت‌های زیادی برای بازیکنانش درگیری ایجاد می‌کرد و بدون خسته شدن از بازی های آن لذت می بردند، حتی کسانی که طرفدار بازی های ژاپنی نیستند نیز جذب این بازی شده بودند و از آن لذت می بردند در این بازی می توان گفت که داستان از گیم‌پلی اهمیت کمتری دارد هرچند که داستان به هیچ وجه ضعیف نیست ولی اصلی ترین و مهم ترین نکته ای که درباره بازی وجود دارد قطعا گیم پلی آن خواهد بود، چرا که چیزی که بیش از هر چیزی شما را جذب بازی خواهد کرد.

همین گیم پلی خواهد بود که بسیار عمیق و لذت بخش می باشد و با داستان به خوبی حرکت کرده و نقش خود را به بهترین شکل ممکن ایفا می‌کند هرچند در روایت داستان کمی ضعف های جزئی دیده می شود ولی کماکان مشکل خاصی در آن نیز دیده نمی‌شود چرا که شخصیت پردازی در این بازی بسیار در سطح بالایی انجام شده و یکی دیگر از نکات مثبت این بازی حساب می شود. روند بازی خیلی سریع پیش می رود و هرگز آن حس خسته کنندگی و حوصله سربری را در این بازی تجربه نخواهید کرد چرا که همیشه در نقطه هیجان انگیز قرار خواهد داشت.

این بازی جوری طراحی شده که راه رفتن ساده و کشتن چند دشمنان معمولی نیز جذاب و پرهیجان به نظر می رسد دلایل مختلفی باعث شدند تا این بازی در همه حالت ها هیجان انگیز باقی بماند ولی یکی از مهمترین این علت ها کارگردانی بسیار با دقت این بازی می باشد که مشخص است وسواس و وقت بسیار زیادی برای طراحی لحظه لحظه بازی انجام داده اند. مبارزات در بهترین لحظه ممکن انجام می شود و گشت و گذار نیز وقتی انجام می‌شود که باید انجام شود باس فایت ها بسیار فوق العاده ظاهر شده و همواره چالشی سخت و نفس گیر می باشد.

جزئیات و بررسی قدر دانی هیدکی کامیا از کارگردان بازی Nier Automata PS4
جزئیات و بررسی قدر دانی هیدکی کامیا از کارگردان بازی Nier Automata PS4

در هیچ کجای بازی این احساس را نخواهید داشت که دلتان بخواهد هر چه سریع تر از این قسمت از بازی رد شوید و فقط آن را بگذرانید تفاوت بسیار زیادی در زمینه های بازی نیز دیده می شود که یکی دیگر از دلایل جذابیت این بازی محسوب می‌شود همچنین تنوع سلاح ها در این بازی بسیار زیاد خواهد بود خلاقیت بسیار زیادی در طراحی سلاح ها و دشمنان در بازی دیده می شود و بسیار جالب است که بدانید هر یک از دشمنان که در بازی می بینید شیوه مبارزه های خاص خود را دارند برای برخی دشمن ها شما باید از دور بجنگید و برای برخی دیگر باید از سلاح سرد و از فاصله نزدیک بجنگید، این مسئله درباره باس های بازی نیز وجود دارد.

به طور کلی می توان گفت این بازی Playstation برای هر گیمری می تواند سرگرم کننده ظاهر شود، اصلا اهمیتی ندارد که طرفدار بازی های ژاپنی باشید یا نباشید شما با تجربه اولین بخش از این بازی به آن علاقمند خواهید شد و بسیار بعید بنظر می رسد که بتوانید از آن دل بکنید و ادامه آن را بازی نکنید این بازی به مقداری مزایا و نقاط قوت دارد که شاید اگر افت فریم و زاویه بد دوربینی را هم دیدید چندان برایتان اهمیت پیدا نکند.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 − یازده =