بررسی بازی The Inpatient کمپانی Supermassive Games

جزئیات و بررسی قصه ی بازی The Inpatient PS4 کمپانی Supermassive Games

گیم واقعیت مجازی The Inpatient که به تازگی معرفی شده است، داستانش حدودا شصت سال پیش از اتفاقات گیم Until Dawn (یکی دیگر از بازی های کمپانی سوپر مسیو (Supermassive Games) رخ می دهد. حتما (و یا حداقل به احتمال بسیار فراوان) بازی The Inpatient که در مراسم شرکت سونی در نمایشگاه E3 2017 معرفی شد، یکی از جذاب ترین و هیجان انگیز ترین بخش های این مراسم را پدید آورد. لازم به ذکر است که این بازی محبوب، همچنان در حال ساخت است و متاسفانه هنوز به بازار عرضه نشده است.

طبق سخنان سازندگان The Inpatient، این بازی پس از اتمام مراحل ساختش، برای هدست واقعیت مجازی پلی استیشن وی آر (VR) و کنسول گیمینگ (بازی) سونی پلی استیشن ۴ منتشر می شود. شرکت سونی همچنان چیز های زیادی را از این بازی فاش نکرده است، در ابتدا فقط یک فیلم کوتاه از آن را به اشتراک گذاشت. اکنون نیز اطلاعات بیشتری را به ما می دهد، هر چند که کافی نیستند اما بی شک از هیچ بهتر اند و برای طرفداران و منتظران این بازی بسیار قابل توجه خواهند بود.

جزئیات و بررسی قصه ی بازی The Inpatient PS4 کمپانی Supermassive Games
جزئیات و بررسی قصه ی بازی The Inpatient PS4 کمپانی Supermassive Games

تیم توسعه ی بازی The Inpatient به طور رسمی اعلام کرده است که داستان این بازی ۶۰ سال پیش از داستان بازی دیگر شرکتشان (کمپانی سوپر مسیو (Supermassive Games) یعنی Until Dawn در جریان است. گفتنی است که این دو بازی در بسیاری از جهات شباهت انکار ناپذیری با یکدیگر دارند که به نظر می تواند به تقویت داستان بازی Until Dawn و گسترش آن کمک شایانی کند. طبق جدیدترین اخبار جهان بازی، در گیم تازه ی The Inpatient البته همانطور که گفته شد هنوز منتشر نشده است، قرار است شما کنترل کاراکتری که به یک بیماری فراموشی مبتلا است را به دست بگیرید.

گفتنی است که شروع بازی از آسایشگاه بلک وود آغاز می شود، جایی که کاراکترتان در آن بستری است. به تازگی شرکت سوپر مسیو مطلبی کوتاه راجع به این بازی در وبلاگ پلی استیشن منتشر کرده است که محتوای آن این است: “با توجه به داستان مستقل بازی The Inpatient، جهت انجامش الزامی مبنی بر تجربه ی نسخه ی قبلی یعنی Until Dawn نیست. The Inpatient با کاراکتر های تازه اش، قصد دارد که روایتی تازه را به شما نشان دهد.” همانطور که خواندید، طبق گفته های سازندگان بازی، خوشبختانه از آنجا که بازی داستان کامل و مستقلی دارد برای فهمیدن داستان بازی نیازی نیست که حتما بازی قبلی یعنی Until Dawn را تجربه کرده باشید.

البته به هر حال به نظر ما تجربه ی Until Dawn نیز خالی از لطف نیست و ما آن را به شما توصیه می کنیم، مخصوصا پیش از تجربه ی بازی The Inpatient تا علاوه بر درک بهتر نسخه ی بعدی بازی، تا زمان انتشارش نیز سرگرم شوید. هنگامی که بازی شروع می شود، یک مرد نسبتا عجیب و غریب به اسم جفرسون براگ که صاحب آسایشگاه است، از کاراکترتان چندین سوال می پرسد. او تلاش می کند تا شما فکر کنید که او خیر شما را می خواهد و قصدش کمک به شماست اما چنین به نظر نمی رسد.

در انتها شما می توانید حافظه تان را به دست آورید و متوجه شوید که، که هستید و چه شده که از این آسایشگاه سر در آورده اید. این بخشی از توضیحات در دسترس درباره ی The Inpatient است: “در طول بازی شما با تعداد بسیاری از بیمار ها و همچنین کارمند های آسایشگاه مواجه می‌شوید که هر کدام هدف ها و انگیزه های خاص خودشان را دارند. شیوه ی تعامل شما با این کاراکتر ها و همچنین تصمیم هایی که در روند بازی می‌گیرید، تاثیرات عمیق و دراماتیکی بر روی روش پیشروی داستان خواهند داشت.”

جزئیات و بررسی قصه ی بازی The Inpatient PS4 کمپانی Supermassive Games
جزئیات و بررسی قصه ی بازی The Inpatient PS4 کمپانی Supermassive Games

در این بازی بر خلاف بسیاری از بازی های واقعیت مجازی دیگر که یک انسان را کنترل می کنید، دست ها و پا ها و حتی بدن کاراکترتان را می توانید ببینید زیرا که مدلشان ساخته شده است. برای دیدنشان تنها کافیست با چرخش سر بخش های مختلف بدنتان را مشاهده کنید. یک امکان عالی و شگفت انگیز نیز درباره ی بازی گفته شده است که همچنان معلوم نیست در چه حد توانا است، اما اگر آن چیزی باشد که فکر می کنیم، یک انقلاب عظیم در صنعت بازی است! و آن این است که طبق گفته های سازندگان، شما می توانید با صدای خود با کاراکتر ها صحبت کنید و پاسخشان را دریافت کنید!

در ادامه گفتنی است که شرکت سوپر مسیو برای نوشتن داستان این بازی، از نویسنده های بازی قبلی یعنی Until Dawn، لری فسندن و گراهام رزنیک نیز تا حدی استفاده کرده است و بی شک این امر در افزایش شباهت این دو بازی تاثیر گذار خواهد بود. جالب است بدانید که این بازی شرکت سوپر مسیو، تنها بازی معرفی شده شان در مراسم شرکت سونی در نمایشگاه E3 2017 نبود و بازی دیگری نیز برای هدست واقعیت مجازی پلی استیشن وی ار با عنوان Hidden Agenda معرفی شد.

کلیدواژه : بازی The Inpatient PS4
  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × یک =