لغو عرضه نسخه فیزیکی بازی Hollow Knight

جزئیات و بررسی لغو عرضه نسخه فیزیکی بازی Hollow Knight PS4

پس از آنکه همکاری بین Skybound Games و Team Cherry به پایان رسید به نظر می‌ رسد انتشار نسخه فیزیکی بازی Hollow Knight لغو شده است. این بازی که در زمستان ۹۵ برای اولین بار روی pc عرضه شد به عنوان یک بازی مستقل بسیار مورد توجه قرار گرفته است این توجه و محبوبیت باعث شد این بازی به پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان و نینتندو سوییچ هم اضافه شود. گفته می‌ شد استودیو تیم چری که این بازی را ساخته است، قصد دارد با همکاری شرکت اسکای باند گیمز برای آن، نسخه فیزیکی ساخته و به بازار عرضه کند ولی اخبار واصله نشان می‌ دهد این همکاری انجام نخواهد شد.

جزئیات و بررسی لغو عرضه نسخه فیزیکی بازی Hollow Knight PS4
جزئیات و بررسی لغو عرضه نسخه فیزیکی بازی Hollow Knight PS4

شرکت اسکای باند در توییتر خود پایان این همکاری را اعلام کرد و گفت با وجود این که علاقه بسیار زیادی به این بازی دارد و تیم چری هم در حال پیشرفت روز افزون است با این حال دیگر برای انتشار این بازی در کنسول های جدید و همچنین نسخه فیزیکی با آنها همکاری نخواهد داشت. شرکت تیم چری هم این موضوع را در توییتر خود تایید کرد و به توضیح برخی جزئیات در وبسایت رسمی خود پرداخت، به نظر می رسد از نظر این استودیو که از سه نفر تشکیل شده است عرضه نسخه فیزیکی بازی نیاز به تلاش بیش از حدی دارد که معقول به نظر نمی رسد.

با تمام این تفاسیر ولی گویا هنوز امیدی برای عرضه‌ ی نسخه فیزیکی وجود دارد چون استودیوی سازنده هنوز هم در حال بررسی راه هایی است ولی با این حال در صورتی که این بازی منتشر شود در سطح کوچک تر خواهد بود و به آن گستردگی که پیش از این انتظار می رفت نخواهد بود. این بازی هم اکنون برای pc، نینتندو سوییچ، پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان به صورت دیجیتالی انتشار پیدا کرده است. در ادامه برای آشنایی بیشتر با این بازی به توضیحات مختصر می پردازیم.

انتظارات از یک بازی مستقل مشخص است و همه انتظار دارند ساعت ها سرگرم شوند و درگیر داستانی جذاب باشند و با انیمیشن ها و گرافیک های خیره کننده سر و کار داشته باشند. می‌ توان گفت سال های گذشته از این لحاظ برای بازی‌ های مستقل سال‌ های بدی نبوده است و در کنار ایده پردازی های خارق العاده استودیو های بزرگ بازی های مستقل هم توانسته‌اند در خلاقیت، راه خود را بروند و چه بسا بعضی جاها از استودیو های بزرگ هم پیشی بگیرند.

قرار گرفتن دنیا های کوچک با روایت های احساسی توسط استودیو های مستقل در کنار دنیا های بزرگ و پر جزئیات توسط استودیو های بزرگ برای گیمر ها جذابیت جالبی را ایجاد کرده است. Hollow Knight یکی از این بازی های مستقل می باشد که توسط یک تیم سه نفره استرالیایی خلق شده است. برای برخی از بازیکنان باورکردنی نیست که این بازی فقط توسط ۳ نفر ساخته شده باشد.

تنوع در این بازی بسیار زیاد می باشد به طوری که اگر سال‌ ها در این سبک بازی کرده باشید باز هم مجذوب آن خواهید شد و از تجربه دنیای آن لذت خواهید برد. کلیت داستان و بازی بر عهده یک شوالیه می باشد که به یک پادشاهی قدیمی حشرات وارد شده و مورد نفرین قرار می‌ گیرد این نفرین که کل شهر را آلودگی کرده است منشا ناشناخته دارد و این شوالیه باید برای پیدا کردن آن منشا تلاش کند. بازی بر پایه افسانه ها و اسطوره ها می باشد و خط داستانی طوری طراحی شده که شما خود مجبور شوید به دنبال دیالوگ ها و اطلاعات بروید تا سر از کار آن در بیاورید.

هر چیزی در این داستان به دلیلی گنجانده شده است. یک سنگ به ظاهر بی اهمیت که در گوشه ای از بازی افتاده است یا دشمنی که در مکانی نامشخص قرار دارد یا آثار باستانی، هر کدام برای خود دلیلی دارند و به به هم پیوستن قطعه‌ های داستان کمک می کنند. اگر بخواهیم درباره ایرادات این بازی Playstation صحبت کنیم باید از یکسان بودن هوش هر یک از حشرات نام ببریم. این موضوع پس از مدتی می تواند کمی کسل کننده به نظر برسد.

جزئیات و بررسی لغو عرضه نسخه فیزیکی بازی Hollow Knight PS4
جزئیات و بررسی لغو عرضه نسخه فیزیکی بازی Hollow Knight PS4

موضوع دیگری که شاهدش هستیم فاصله نامناسب برخی از نیمکت های استراحت می باشد که به عنوان چک پوینت ها هم استفاده می‌ شود. در برخی مناطق آنها با باس‌ های بسیار قوی همراه هستند این موضوع کمی آزار دهنده است چرا که حتی نمی توان به مبارزه با این باس‌ ها فکر کرد. برخی اوقات تکرار مسیری که در انتهای آن شما توسط یک باس کشته شده اید می تواند کسل کننده باشد. به طور خلاصه می توان این بازی را فوق العاده خواند هرچند ایراداتی کوچک هم دارد که از تبدیل شدن آن به یک شاهکار جلوگیری می کند ولی اگر از گشت و گذار در دنیای بازی ها برای شناخت لایه های داستانی لذت می‌برید قطعا این بازی گزینه بسیار خوبی برای شما می باشد.

گیم پلی بازی هم فراز و نشیب های خود را به خوبی کنترل کرده است و در برخی اوقات بسیار سخت و در برخی اوقات کم چالش می‌شود و این کمک می‌ کند همگنی خوبی برقرار شود. نقشه بسیار بزرگ است و تنوع دشمنان به اندازه کافی خوب می‌ باشد و با مکان‌ های مختلف و متنوعی طرف هستیم. ولی اگر از طرفداران سرگرمی‌ های ساده هستید این بازی برای شما مناسب نیست.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 − هفت =