جزئیات و بررسی محکومیت صحبت های ترامپ در خصوص مهاجرین توسط ESA

جزئیات و بررسی محکومیت صحبت های ترامپ در خصوص مهاجرین توسط ESA

جزئیات و بررسی محکومیت صحبت های ترامپ در خصوص مهاجرین توسط ESA

چندی پیش خبر محکومیت بخشی از سخنرانی های دونالد ترامپ که در مورد مهاجران بیان شده بود، توسط انجمن The Entertainment Software Association در دنیای مجازی منتشر شد. بر اساس این خبر، آقای Donald John Trump نخسب وزیر وقت ایالات متحده ی آمریکا در سخنرانی خب مبنی بر مهاجرانی که از کشورهای جمهوری هائیتی که در جزیره ی هیسپانیولای دریای کارائیب و همچنین از جمهوری السالوادور که در جزو پرتراکم ترین کشورهای آمریکای میانه می باشد، به سمت این کشور می آیند، از کلمات و جملات ناشایستی استفاده کرد که در طی این سخنرانی، انتقاد های زیادی نسبت به سخنان ترامپ خصوصا این سخنان را در پی داشت.

جزئیات و بررسی محکومیت صحبت های ترامپ در خصوص مهاجرین توسط ESA
جزئیات و بررسی محکومیت صحبت های ترامپ در خصوص مهاجرین توسط ESA

از جمله مجموعه هایی که به طور قطع این سخنان را محکوم نامیدند، انجمن نرم افزارهای سرگرمی نیز بود که ما این مجموعه را با نام اختصاری ESA می شناسیم. بر اساس اخباری که مجله ی واشنگتن پست از سخنرانی اخیر ترامپ منتشر کرده بود، این انجمن که امتیاز رخداد های “ای ۳” را در اختیار خود دارد، نسبت به این سخنان ناپسند که مردمان کشورهای جمهوری هائیتی و السالوادور و بعضی دیگر از کشورهای آفریقایی را مخاطب خود قرار داده بود، واکنش نشان داد و در توییتی، این سخنان را به شدت محکوم کرد.
طبق متن این توییت انجام شده از پیج اصلی و رسمی این مجموعه، بیان شده است که این سخنان ناشی از تفکرات بی اساس و عقب افتاده می باشد که هیچ ریشه ای ندارد. نباید از یاد برده شود که پیشرفت کشور آمریکا بخاطر وجود همین تنوع و تفاوت ها در نژادهایی بوده است که به این کشور مهاجرت کرده اند و با این طرز فکر تمامی ارزش های این کشور از بین می رود. در نتیجه این مجموعه با سخنان ترامپ کاملا مخالف هستند. کمپانی “ای اِس اِی” یکی از شرکت های فعال در صنعت بازی های ویدویی می باشد و در زمینه ی بازی های رایانه ای خدمات بسیار زیادی را ارائه می دهد.
این کمپانی فعالیت های توییتری زیادی را در رابطه با گزارش ها و اتفاقات دنیای گیم داشته است و چندین باری هم در نقد سخنان ترامپ توییتر هایی را انجام داده است. با این وجود باز هم بخاطر این توییتری که در مقابل سخنان اخیر ترامپ انجام داده و او را محکوم کرده، باز هم کمی شوکه می شویم. بخاطر اینکه سخنرانی هایی که پیرامون مهاجرت و قوانین آن انجام شود ربطی به دنیای بازی و صنعت گیم ندارد ولی با این حال در حال حاضر شاهد اظهار نظر و نقد این مجموعه نسبت به سخنان ترامپ هستیم.
شاید بتوان گفت که یکی از دلایل انتشار توییترهای در واکنش به سخنان ترامپ از این مجموعه، بر میگردد یه یک سال پیش زمانی که دونالد ترامپ سفر برخی کشورها به آمریکا را ممنوع اعلام کرد که بلافاصله ESA در واکنش به آن در توییتری یادآور شد که رشد و پیشرفت صنعت گیم و گیمینگ در دنیا، وابسته به جذب افراد خلاق و با استعداد در زمینه داستان سرایی از سراسر جهان و استفاده از آن ها می باشد. گرچه ترامپ در واکنش به این انتقاداتی که نسبت به او صورت گرفته، بیان کرده است که همه ی این انتقادات کاملا بی اساس بوده و این تهمت ها کاملا شایعه می باشد و به کلی این سخنرانی را تکذیب کرده است. اما در آن طرف ماجرا، برخی از کشورهای آفریقایی از دونالد ترامپ انتظار عذر خواهی دارند.

جزئیات و بررسی محکومیت صحبت های ترامپ در خصوص مهاجرین توسط ESA
جزئیات و بررسی محکومیت صحبت های ترامپ در خصوص مهاجرین توسط ESA

تاریخچه کمپانی ESA
این کمپانی در تاریخ آوریل ۱۹۹۴ میلادی، با نام Interactive Digital Software Association یا به اختصار IDSA فعالیت خود را آغاز کرد و حدود ۹ سال بعد تصمیم به تغییر عنوان خود به The Entertainment Software Association یا ESA، گرفت. این کمپانی که محل آن واشنگتن دی سی می باشد، دارای زیرمجموعه های بزرگی از ناشران و تلید کنندگان بزرگی مثل “باندای نامکو”، “Microsoft”، “الکترونیک آرتز”، “کپ کام”، “Nintendo”، “Sony” و “اینتراکتیو” می باشد.
این سازمان فضایی در کنار زیرمجموعه هایی که دارد، امتیاز نمایشگاه تجاری “آنوال اینترتیمنت” که ما آن را با نام اختصاری E3 می شناسیم، را در اختیار دارد.از دیگر فعالیت های این کمپانی می توان به خدمات بسیار زیادی که در حوزه ی گیم و رایانه ارائه می دهد، اشاره نمود. رده بندی و تقسیم بندی بازی ها توسط این شرکت انجام می شود که نام آن، Entertainment Software Rating Board یا به اختصار ESRB می باشد.
این کمپانی همچنین در برگزاری همایش ها، روابط دولتی و ارائه ی تحقیقاتی که مبنی بر کاربران بازی های رایانه ای می باشد و مسئولیت تهیه ی گزارشات تجاری را بر عهده دارد. به عبارت دیگر، در پایان هر سال گزارشی از وضعیت بازی های ویدیویی و دیگر بازی های رایانه ای درایالات متحده آمریکا تهیه می شود و برای افرادی که در این صنعت فعالیت دارند، ارسال می کنند.

مرکز خرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × پنج =