بررسی موتور سیکلت حقیقی بازی Call of Duty WWII

جزئیات و بررسی موتور سیکلت حقیقی بازی Call of Duty WWII PS4

از زمانی که بازی های رایانه ای وارد فاز و دوره جدیدی شدند مدت زمان زیادی نمی گذرد. دوره ای که با اینکه وارد فاز جدیدی شده بود اما باز هم از لحاظ تنوع سبک، هم چنین تنوع داستانی و حتی گرافیک با الان تفاوت بسیاری داشت. چیزی که امروزه زیاد است بازی پلی استیشن ۴ می باشد، آن هم در سبک ها و داستان های متفاوت و گرافیک های بی نظیر. اما نکته ای که هست این است بازی های امروزی علیرغم برتری های تکنولوژی اش آن حسی که بازی های ۱۵ سال پیش به گیمر القا می کرد را دیگر ندارد.

یکی از آن دلایل شاید بخاطر این باشد که شرکت های بازی سازی بیش از پیش به فکر کسب سود بیشتر شدند و دیگر مثل ابتدای راه بیش تر از اینکه پای عشق و علاقه شان وسط باشد نیست و تمام تلاش خود را می کنند تا پول بیشتری را به جیب خود بزنند. به عنوان مثال یکی از ایراداتی که به بازی های امروزی به شخصه می گیرم این است که توجه خود را بیشتر از آنچه بر روی داستان پردازی و شکل داستانی بازی قرار دهند به جای آن تمام تمرکز شان بر روی بخش آنلاین و مسابقات گروهی است که آن هم به خاطر سود بالای آن است.

جزئیات و بررسی موتور سیکلت حقیقی بازی Call of Duty WWII PS4
جزئیات و بررسی موتور سیکلت حقیقی بازی Call of Duty WWII PS4

اما اگر به سال ها قبل برگردیم به خوبی به یاد می آورید که بازی ها چه حال و هوای دیگری داشتند که همه و همه به این دلیل بود که بخش آنلاینی در کار نبود و سازندگان تمام تمرکز و انرژی خودشان را بر روی شکل داستانی می گذاشتند که همین امر موجب می شد اثری ماندگار خلق گردد به شکلی که اگر ۱۰۰ ها بازی را انجام دهید اما وقتی از شما پرسیده شود که بهترین بازی عمرتان چه بوده مستقیم به سراغ همان بازی می روید.

به عنوان مثال یکی از آن بازی ها ، بازی ندای وظیفه یا با نام زبان اصلی Call Of Duty می باشد که در دوره ی جنگ جهانی دوم می گذرد. این بازی جزو سونامی های دوره ی خود بود چرا که تا آن زمان نه از لحاظ داستان، نه از لحاظ گرافیک و نه از لحاظ تنوع در پردازش مراحل، چه در سبک خود و چه در سبک های دیگر بی سابقه بود حتی بازی مدال افتخار با آن همه سابقه در مقایسه ی با این بازی، خود را یک سر و گردن پایین تر مشاهده می کرد.
پس از کسب آن موفقیت ها بود که باعث شد این بازی به مجموعه بازی تبدیل شود و سازندگان دست از توسعه و گسترش این بازی بر ندارند. ندای وظیفه در سه قسمت از این مجموعه بازی ها که جزو ابتدایی ترین های این مجموعه بودند در رابطه با جنگ جهانی دوم می گذشت اما رفته رفته همان طور که قبل تر هم به آن اشاره کردم سازندگان از رسالت اولیه خود فاصله گرفته و دست به تولیداتی زدند که چندان چنگی را به دل نمی زد و سال های زیادی بود که حتی درباره ی جنگ جهانی دوم اثری را تولید نمی کردند.

تا این که همین اواخر در جدید ترین نسخه ی این مجموعه باز هم به آن دوره ی خونین یعنی جنگ جهانی دوم بازگشته است که در حد خود بسیار جالب توجه می بود که برای گیمر ها عجیب بود که چه شکلی ممکن است که سازندگان حاضر به انجام چنین کاری شوند. که البته بخش زامبی ها که مربوط به حالت آنلاین بازی است در بازی قرار داده شده و همچنان تولید کنندگان حاضر به جلو گیری از طمع خود نبودند. اما با این حال با استقبال بسیار خوبی این بازی مواجه گشت و توانست در کنار خاطره بازی برای طرفدارانش، سود خوبی را هم به سازندگانش برساند.

جزئیات و بررسی موتور سیکلت حقیقی بازی Call of Duty WWII PS4
جزئیات و بررسی موتور سیکلت حقیقی بازی Call of Duty WWII PS4

واقعا هم با توجه به تریلرهایی که از بازی Playstation منتشر می شد و در آن جلوه هایی از گرافیک بی نظیر بازی و هم چنین بخش داستانی آن و متنوع بودن مرحله ها به چشم می خورد باعث شد آب از دهان دوست داران این سبک راه بیوفتد که این حد از علاقه به جاست چرا که لذت وصف ناپذیری را برای گیمر ایجاد می کند. کمپانی تولید کننده ی این بازی یعنی اکتیویژن همین اواخر با یکی از شرکت های تولیدی موتور سیکلت برای ساخت موتور سیکلت واقعی و تبلیغاتی بازی به توافق رسیده و قرار است دست به تولید آن بزنند.

این موتور در زمان جنگ جهانی دوم توسط ارتش ایالات متحده ی آمریکا مورد استفاده قرار می گرفت. این موتور نسخه ی کاستومایز شده ی موتور سیکلت اسکات ۲۰۱۸ می باشد که به دلیل همین شخصی سازی ها باعث شد که شبیه موتور سیکلت ۷۴۱ بی در دهه ی ۱۹۴۰ شود. در رابطه با تعداد تولید این موتور سیکلت اطلاعاتی در دست نیست اما به طور قطع تعداد بالایی نخواهد بود همچنین مشخص نیست که آیا این موتور به فروش خواهد رسید یا نه. اما یکی از خریداران خوش اقبال سیزن بعد از سایت گیم استاپ برنده ی این موتور با مزه خواهد شد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × یک =