موتور گرافیکی جدید توسط Telltale Games

جزئیات و بررسی موتور گرافیکی جدید توسط Telltale Games

استودیو Telltale Gamesپس از خلق آثار مختلفی از جمله The Walking Dead، CSI: Fatal Conspiracyو Gromit’s Grand Adventures به سراغ استفاده از موتور بازی سازی دیگری می رود؛ این استودیو تا به حال از انجین Telltale Tool برای ساخت بازی های خود استفاده نموده است اما از این به بعد قصد دارد. از موتور گرافیکی یونیتی بهره ببرد. استودیو مذکور پس از ساخت آی پی های متعدد دریافت که موتوری که از همان زمان آغاز کار خود از آن برای خلق آثارش استفاده می کرده است.

یعنی Telltale Tool، قدیمی شده و برای انجام پروژه های جدید و متناسب با تکنولوژی حال حاضر، مناسب نمی باشد به همین جهت تصمیم گرفته است تا از انجین بازی سازی محبوب و پرکاربرد یونیتی برای ساخت و تکمیل کردن پروژه هایش استفاده نماید. فصل دوم بازی The Wolf Among Us و بازی پلی استیشن ساخته شده بر اساس سریال ماجراهای عجیب و غریب از شبکه نت فلیکس که در سال آتی انتشار می یابند.

جزئیات و بررسی موتور گرافیکی جدید توسط Telltale Games
جزئیات و بررسی موتور گرافیکی جدید توسط Telltale Games

اولین بازی هایی می باشند که توسط این استودیو با انجین یونیتی ساخته می شوند. در ماه ژانویه شاهد آگهی های استخدامی از استودیو تیل تیز گیمز بودیم که در آن استخدام نیروی کاری با تخصص کار با انجین یونیتی درج شده بود؛ جان ریکتلو به عنوان مدیر عامل یونیتی از اعضا هیت مدیره ی استودیو مذکور می باشد که همه ی این موارد می تواند مهر رسمی بر اخبار منتشر شده در رابطه با کنار گذاشتن انجین قبلی توسط این استودیو و بکارگیری موتور گرافیکی یونیتی باشد.

استودیو تیل تیز گیز درگیر حاشیه های مختلفی از جمله کاهش نیروی کار و شکایت مدیرعامل قبلی این استودیو بوده است و امیدواریم که استفاده از موتور گرافیکی یونیتی نیروی تازه ای به این استودیو ببخشد و البته این مورد هم ناگفته باقی نماند که مدتی قبل خبر همکاری استودیو مذکور با کمپانی نت فیلکس منتشر شد. در ادامه به معرفی آثار و تاریخچه استودیو تیل تیز گیمز خواهیم پرداخت.

تل تیز گیمز یک استودیو سازنده و توسعه دهنده بازی های کامپیوتری می باشد که در سال۲۰۰۴ توسط دان کونورز، کوین برونر وتروی مولاندر در سان رافائل ایالت کالیفرنیا تاسیس شد. آثار به وجود آمده این شرکت در سبک و عنوان ماجراجویی می باشند که از جمله آن ها می توان به بازگشت به آینده، پارک ژوراستیک و مردگان متحرک اشاره کرد. بازی های دیگر ساخته شده توسط این استودیو، پوکر تل تیل سام ومکس دنیا را نجات می دهند ،شب پوکر در انبار، گرگی در میان ما، داستان هایی از سرزمین های مرزی، بازی تاج و تخت، بتمن: سریال تل تیل و دشمن درون هستند.

که معروف ترین اثر آن بازی مردگان متحرک نام دارد و دارای فصل و اپیزود های متعددی است که در ادامه اطلاعاتی را هم در رابطه با این بازی بیان می کنیم. بازی Walking dead یک عنوان در سبک ماجراجویی و داستان محور می باشد که توسط استودیو تیل تیز گیمز خلق شده است، بازی مذکور در سال ۲۰۱۲ میلادی با انجین مخصوص این استودیو که تل تیل نام داشت ساخته شد.

آهنگ سازی این بازی توسط جارد امرسون جانسون انجام شده است. فصل های بازی مذکور برپایه کمیک بوک های walking dead، به نویسندگی رابرت کرکمن، ساخته شده‌اند. این اثر بشامل پنج فصل است که بین ماه های آوریل تا نوامبر ۲۰۱۲ انتشار پیدا کرده است. در حال حاضراین بازی برای پلتفرم های ایکس‌ باکس ۳۶۰، ویندوز، پلی‌استیشن ۳، اواس ده، آی‌اواس و پلی ‌استیشن ویتا قابل انجام است.

جزئیات و بررسی موتور گرافیکی جدید توسط Telltale Games
جزئیات و بررسی موتور گرافیکی جدید توسط Telltale Games

تعدادی از شخصیت های این بازی از کمیک بوک های مخصوص بازی Playstation گرفته شده اند اما اکثر شخصیت ها به این صورت نمی باشند. داستان بازی بر اساس صحبت های چند نفر و تصمیم گیری ها و اقدامات سریع بازیکن است، بعلاوه انتخاب هایی که گیمر ها طی رویداد های رخ داده در بازی انجام می دهند، مهم ترین مورد موثر در بازی می باشد و جریانات داستان بازی طی این انتخاب ها پایه ریزی و صورت می گیرد. مقدمه داستان بازی مذکور به این شکل می باشد:

یک شخص به نام لی اورت که به عنوان استاد درس تاریخ در دانشگاه تدریس می کند به علت قتل سناتوری که با همسرش رابطه داشته است، بازداشت شده و در حین منتقل شدن به زندان، ماشین حمل او با انسان عجیب و وحشی (زامبی) تصادف می کند؛ در ادامه داستان بازی، لی اورت با دختری به نام کلمنتان آشنا شده و طی جریانات اتفاق افتاده ، بالاجبار او را با خود همراه می کند. شخصیت اصلی بازی مردگان متحرک لی اورت می باشد البته کلمنتان هم شخصیت بسیار مهم و کلیدی در داستان این بازی می باشد. لی اورت طی رویداد های صورت گرفته در داستان بازی مجبور می شود که برای نجات کلمنتان در شرایط مختلف، کارهایی را انجام دهد که این کار ها باعث شکل گیری داستان بازی مذکور می شوند.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 1 =