میلیون ها کاربر بازی The Elder Scrolls V: Skyrim

جزئیات و بررسی میلیون ها کاربر بازی The Elder Scrolls V: Skyrim PS4

اگر شما هم جزو کاربرانی باشید که اخبار بازی اسکایریم را دنبال می کنید، شاید این سوال برایتان پیش آمده باشد که، شرکت سازنده آن یعنی بتسدا چرا هنوز هم بعد از گذشت مدت طولانی از زمان عرضه آن، هنوز آن را برای پلتفرم های جدید منتشر می کند. هم طور که می دانید، سال ۲۰۱۱ شاهد عرضه بازی اسکایریم برای اولین بار بودیم و در آن زمان این بازی برای کنسول های پلی استیشن ۳، ایکس باکس ۳۶۰ و هم چنین کامپیوترهای شخصی، عرضه شده بود.

جزئیات و بررسی میلیون ها کاربر بازی The Elder Scrolls V: Skyrim PS4
جزئیات و بررسی میلیون ها کاربر بازی The Elder Scrolls V: Skyrim PS4

اکنون که چندین سال از آن زمان می گذرد، بتسدا نسخه های پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان و هم چنین نینتندو سوئیچ را هم منتشر کرده است. این امر، موجب کنجکاوی کاربران شده و در پی یافتن پاسخ پرسش خود بودند و رویداد گیم لب بهترین فرصت بود تا بتوانند پاسخ خود را دریافت کنند. تاد هاوارد در این رویداد در پاسخ به سوال یکی از کاربران، این چنین پاسخ داد که کاربران موجب می شوند تا ما هم چنان به انتشار این بازی بپردازیم و به شوخی ادامه داد که اگر خواهان اتمام انتشار این بازی هستید، به خرید آن ادامه ندهید و از آن صرف نظر کنید.

صحبت های او در این خصوص به شرح زیر است:

با وجود این که ۷ سال از انتشار بازی اسکایریم می گذرد، هنوز هم کاربران زیادی خواهان تجربه آن هستند و ماهانه میلیون ها نفر، به بازی اسکایریم می پردازند و همین مورد باعث می شود تا ما هم چنان به انتشار نسخه های جدید این بازی اقدام کنیم.

کمپانی بتسدا در جریان نمایشگاه E3 2018 بیان کرد که علاوه بر پلتفرم هایی که قبلا ذکر شد و می توان با آن ها، این بازی را تجربه کرد، دارندگان دستگاه الکسای آمازون نیز به تازگی می توانند این بازی را تجربه کرده و از آن لذت ببرند. تقریبا می توان گفت هیچ پلتفرمی وجود ندارد که قادر به پشتیبانی از بازی The Elder Scrolls V: Skyrim نباشند چرا که کمپانی بتسدا بازی خود را برای تمامی آن ها عرضه کرده است. بازی اسکایریم در سال ۲۰۱۴، بیش از ۲۰ میلیون نسخه به فروش رسید اما این مبلغ تنها با احتساب پلتفرم های قبلی بود و فروش نسخه‌های ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن ۴ و نینتندو سوییچ مورد توجه قرار نگرفته است.

اکنون با توجه به این پلتفرم های جدید و البته بیشتر شدن فروش نسخه های ایکس‌باکس ۳۶۰ و پلی‌استیشن ۳، این مبلغ تا حد زیادی افزایش یافته است. این بازی و به خصوص نسخه Special Edition آن با داشتن بیش از ۱۶ هزار بازیکن، تبدیل به یکی از محبوب ترین بازی های استیم شده است.انتشار این بازی ها در حالی است که هم کمپانی بتسدا بازی های جدیدی به بازار عرضه می کند و هم دیگر استودیو های بازی سازی، اقدام به عرضه بازی های جدید خود می کنند اما اسکایریم با وجود این همه رقیب، هنوز هم محبوبیت خود را از دست نداده است.

از جمله عواملی که موجب محبوبیت این بازی شده است، می توان به بخش داستانی آن اشاره کرد که بدون هیچ نقصی، مخاطب را درگیر خود می کند. پیچیدگی های داستانی آن نیز به خوبی بیان شده و کاربر را بیش تر از قبل پای خود می نشاند. علاوه بر داستان اصلی، وجود داستان های فرعی نیز به جذابیت آن افزوده است. علاوه بر این مورد، می توان به تنوع نژادی فراوان در بازی اشاره کرد و این جمله یکی از کاراکترهای بازی در این خصوص را یادآور شد که می گوید: اسکایریم سرزمینی برای تمامی نژاد ها می باشد.

تفاوت زندگی هر شخصیت در این بازی به گونه ای است که حتی یک شخصیت هم با دیگری، مورد مشابهی ندارد و از داستان جداگانه ای برخوردار است. وجود کتاب های جذاب در بازی خصوصا کتاب Dance On Fire موجب خواهد شد تا حوصله کاربر به هیچ وجه سر نرود. جذابیت این کتاب ها به حدی است که کاربران برای خرید آن ها سکه های زیادی را پرداخت می کنند و از این بابت اصلا ناراضی نیستند. علاوه بر داستان زیبا و جذاب بازی، گیم پلی آن نیز به شدت جذاب است. در شروع بازی، کاربر باید نژاد خود را انتخاب کند تا با آن بتواند بازی را ادامه دهد.

جزئیات و بررسی میلیون ها کاربر بازی The Elder Scrolls V: Skyrim PS4
جزئیات و بررسی میلیون ها کاربر بازی The Elder Scrolls V: Skyrim PS4

تنوع سلاح ها و تجهیزات به حدی است که حتی نمی توانید تصورش را بکنید اما قوی ترین نوع آن ها، Deadric ها هستند که با کمک آن ها، کشتن شما به سختی امکان پذیر خواهد بود.اما Hide ،Iron از دیگر سلاح ها و زره های بازی ضعیف تر بوده و از قدرت کمتری برخوردار هستند. شما نمی توانید هر وزنی را تحمل کنید و برای حمل تجهیزات مختلف، محدودیت دارید چرا که موجب کاهش سرعت شما خواهند شد اما برای افزایش قدرت حمل خود باید Stamina خود را افزایش دهید.

درست است که شما دارای تجهیزات مختلف هستید، اما در مقابل، دشمنان تان نیز از تنوع زیادی برخوردار بوده و شما باید مواظب باشید تا طعمه یکی از آن ها نشوید. اگر در جایی از بازی گیر افتادید، جادو ها و کتیبه ها خواهند توانست به شما کمک کنند تا دشمنان خود را از بین ببرید. هم چنین وجود بخشی در بازی به نام افزایش مهارت که به شما مهارت های مختلفی آموزش می دهد، به پیروزی شما کمک فراوانی خواهد کرد.همان طور که گفتیم همین ویژگی های مثبت و جذاب، موجب میلیونی شدن طرفداران آن شده است.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نه − 7 =