جزئیات و بررسی نبود محتوای تک نفره در بازی Mass Effect Andromeda PS4

جزئیات و بررسی نبود محتوای تک نفره در بازی Mass Effect Andromeda PS4

خبر‌های جدید حاکی از آن است که بازی Mass Effect: Andromeda آپدیتی به منظور محتوای تک نفره نخواهد داشت و این موضوع توسط بایوور اعلام شده است. شاید اگر این خبر توسط این کمپانی اعلام نمی‌ شد بسیار بهتر می ‌بود زیرا که هوادارن منتظر خبرهای خوشحال کننده دیگری بودند شاید هم این کمپانی تصمیمات دیگری دارد. بازی Mass Effect: Andromeda از همان زمانی که به طور رسمی منتشر شد نتوانست آن طور که باید مخاطبان و هواداران را به خود جذب کند و از همان ابتدا چالش‌های فراوانی با خود به همراه داشت.
تمام مسائل موجود در این بازی موجب گشت که هواداران به این فکر بیفتند که بخاطر تمام این انتقاد‌هایی که به بازی شده است شاید این استودیو بخواهد با عرضه بسته‌ الحاقی آن‌ها سورپرایز کند و باعث شود تمام ذهنت منفی نسبت به این بازی فراموش شود اما در جدیدترین خبر اعلام شد که این استودیو ایده و تصمیمی به منظور بهتر کردن این بازی Playstation ندارد. پس از آنکه بایوور در سال ۲۰۱۵ اعلام کرد که خبرهای خوشی در راه است و تصمیم دارند Mass Effect: Andromeda را منتشر کنند که نسخه جدیدی از سری مس افکت بود.
این در حالی بود که کارگردان این بازی یعنی کیسی هادسون از این استودیو جدا شد و همزمانی این دو موضوع از نظر گیم ‌پلیرها به اندازه‌ای که گفته شده بود مسرت بخش نبود بلکه باعث تردید و نگرانی مخاطبان شده بود که آیا با جدا شدن کارگردان بازی آیا کیفیت آن به همان خوبی حفظ خواهد شد؟ داستان بازی در فضا طراحی شده است و هدف آن یافتن جایی مناسب برای ادامه زندگی است و شاید این جای مناسب کهکشان اندرومدا باشد.
سفینه‌ هایی با سرپرستی افرادی که در بازی به آن‌ ها PathFinder گفته می‌شود به امید یافتن مکان مناسب زندگی در این اندرومدا فرود می‌ آیند. در این سری از بازی از همان بدو ورود مشکلات بازی کاملا مشهود است حتی شخصیت‌ های بازی نیز حس لازم را به خوبی نشان نمی‌ دهند و عده‌ ای این مشکل را از موتور آن یعنی (Frostbite) دانسته ‌اند و گفته ‌اند این مشکلات بخاطر عدم آشنایی این کمپانی با موتور یاد شده می‌ باشد. حرکات اجزای صورت آنان بسیارغیر طبیعی و بی‌ ربط به موضوع می‌ باشد.
همچنین شخصیت‌ ها هنگامی که شروع به صحبت با یکدیگر می‌ کنند حرکات بدنشان بیشتر باعث خنده و شادی مخاطبان می‌ شود واین نشان‌ دهنده طراحی ضعیف آن می‌ باشد. اما نباید از حق بگذریم که طراحی محیط بازی در سطح بالایی می‌ باشد. محیط بازی آنقدر بزرگ و خوب تصور شده است که برعکس شخصیت‌ های بازی که چنگی به دل نمی‌ زد به راحتی می‌ توانید در بازی غرق شود.
از حیث محیط آن، اما این بزرگی بازی بی حکمت نیز نبوده است و سازنده قصد داشته تا شما به تمام محیط آن سر بزنید و برای آنکه شما را مجبور به این کار کند ناچارا ماموریت‌ هایی را برای شما در نظر گرفته است. یعنی شما بسیار ناگهانی از طرف فردی که اصلا نمی‌ شناسید ماموریت به انجام کاری می‌ یابید و برای دست یافتن به اطلاعات کافی باید تمام کهکشان را زیر پا بگذارید و نتیجه آن قسمت ماجرا جالبتر است.
زمانی که پاداش این ماموریت‌ ها محبوبیت کاراکتر بازی PS4 در کهکشان می‌ باشد. در این قسمت است که بازیکن احساس می‌ کند خب پاداش این همه تلاش فقط محبوبیت بوده است؟ در این سری از بازی به جهت رفت و آمد راحت ‌تر وسیله نقلیه‌ ای به نام Nomad یا (نومد) تعبیه کرده ‌اند که امکان شخصی‌ سازی آن نیز وجود دارد. مبارزات بازی به طرز چشمگیری پیشرفت داشته است و حتی مخاطبان نیزاعلام کردند که این قسمت از بازی از هر نظر بسیار جذاب می‌ باشد.
حرکاتی که در مبارزات وارد شده است کاملا نشان می‌ دهد که تیم سازنده بر روی این قسمت از بازی فکر کرده‌ اند و تلاششان را به کار گرفته‌ اند. باید گفت در این سری از بازی (اندرومدا) نکات مثبت نیز وجود دارد اما نکات منفی و باگ‌ ها، ایرادات و نواقص به قدری زیاد است که بر نکات مثبت چیره شده است و چون ما از این کمپانی شاهد سری‌ های بهتری از بازی Mass Effect بوده‌ایم تحمل این شرایط غیر قابل پذیرش می‌ باشد. درحقیقت باید گفت احساس مخاطبان ازهمان اول کاملا درست بوده است و این تعریف و تمجید هایی که ابتدای تولید این بازی از آن شد با چیزی که ارائه شد یکی نبود و باعث تاسف هواداران آن شد.

مرکز خرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − یازده =