جزئیات و بررسی نسخه ۳۰۰ دلاری بازی Middle-Earth Shadow of War PS4

جزئیات و بررسی نسخه 300 دلاری بازی Middle-Earth Shadow of War PS4

جزئیات و بررسی نسخه ۳۰۰ دلاری بازی Middle-Earth Shadow of War PS4

Middle Earth : Shadow of War یک بازی جالب است که البته متفاوت در این سبک بازی نمی باشد ولی طرفداران خاص خود را دارد به ویژه طرفداران کسانی که طرفدار ارباب حلقه ها هستند!سرزمین آن ها، سرزمین میانه جی آرآر تالکین نام دارد. یک سرزمین شگفت انگیز و عمیق و ارزشمند است که جز سرزمین های عالی و فانتزی است.
این بازی PS4 را می توان جر بهترین بازی های جهان تالکین دانست! زمانی که در سال ۲۰۱۴ این نسخه عرضه شد، یک بازی با کیفیت و تقریبا عالی با وجود مشکلاتی جزئی داستان بازی ادامه داستان قبل از آن است که در مورد شخصیت تالیون است. دشمن اصلی شما سائرون است که شما باید با جمع آوری ارتشی اورک ها را جمع آوری کرده و به مبارزه با آن بپردازید.داستان بازی مقداری سر راست و خوب است ولی داستانی معمولی حساب می شود!
یکی از این ویژگی های خوب بازی سفر کردن در تمام سرزمین شما یعنی سرزمین میانه است، این یک ویژگی مثبت است چرا که شما با این سفر کردن ها یک سری اتفاقات مهم و مورد توجه را از نزدیک مشاهده می کنید و حس و حال آن به شما منتقل می شود، این ویژگی باعث می شود تا شما داستان بازی را کاملا درک کنید و بعدها دچار سردرگمی نشوید که مثلا چطور این اتفاق افتاد!

جزئیات و بررسی نسخه 300 دلاری بازی Middle-Earth Shadow of War PS4
جزئیات و بررسی نسخه ۳۰۰ دلاری بازی Middle-Earth Shadow of War PS4

یکی از این اتفاقات سقوط شهر میناس ایثیل است که شما کاملا با سفر کردن به آن حس و حال عجیب آن را درک می کند. ولی موضوع این است که در بالاتر گفته ایم که داستان بازی معمولی محسوب می شود، شخصیت های بازی جذابیت تازه ای را به همراه ندارند به طوری که شما جذب داستان زندگی هر کدام شوید و به دنبال سرنوشت آن ها بروید!
در ادامه می توان گفت که سازندگان این بازی تمام نیروی خود را برای طراحی یک گیم پلی عالی و بی نظیر گذاشته اند در حالی که از طرفی دیگر باعث ضعف در نقاط دیگر بازی از جمله ضعف در داستان اصلی بازی شده است که جذابیت آن را کم کرده است. این موضوع باعث شده است قالبی ویژه از داستان یک بازی در ذهن شما شکل نگیرد، در واقع سازندگان آن به دنبال گیم پلی بازی رفته و فقط قصد آن را داشته اند که این گیم پلی یک داستان داشته باشد نه اینکه برای داستان خود یک گیم پلی بسازند!
در این صورت پس از کشتن کاپیتان ها و فرماندگان هر ارتش و اتمام بازی شما تصور ذهنی کامل و جذابی را نخواهید داشت و همانند بازی های دیگر شما پس از پایان بازی شگفت زده و خوشحال نخواهید بود! ولی از این نکته منفی عبور می کنیم و به سراغ گیم پلی بازی می رویم هرچند شما در بخش داستانی بازی لذت نخواهید برد ولی به جای آن شما در بخش گیم پلی بازی تجربه یک بازی شیرین و لذت بخش را خواهید داشت!
برای مثال در نسخه های قبلی این بازی شما پس از مدتی بازی کردن متوجه مراحل جدید و جذاب نمی شدید و همین مساله باعث آن می شد که بازی برای شما خسته کننده باشد، ولی این مشکل تا حدودی، یعنی نمیشه گفت به طور کامل ولی تا حدی قابل قبول حل شده است و شما پس از مقداری بازی کردن باعث خستگی و تکرار نمی شوید. به دلیل گیم پلی عالی بازی شما خسته نمی شوید و به دنبال نابودی موانع سر راه خود برای تکمیل ماموریت می شوید.

جزئیات و بررسی نسخه 300 دلاری بازی Middle-Earth Shadow of War PS4
جزئیات و بررسی نسخه ۳۰۰ دلاری بازی Middle-Earth Shadow of War PS4

اگر بیشتر درون گیم پلی بازی بشویم متوجه آن می شویم که سازندگان آن در این قسمت بیشتر تمرکز خود را بر روی سیستم مبارزاتی گذاشته اند و سعی خود را داشته اند که شما در این بازی بیشتر به مبارزه بپردازید تا اینکه درگیر مسائل دیگری مثل معما و ماجراجویی شوید! سیستم مبارزه ای شما در این بازی بسیار مهم است، یکی از نکات مثبتی که در این زمینه دارد آزادی عمل شما در این بازی می باشد!
شما در این بازی می توانید به هر نحوی که علاقه دارید بازی کنید، اگر به دنبال خشونت هستید می توانید به راحتی و با شمشیر به مبارزه با یک دسته از دشمنان بپردازید و آن ها را نیست و نابود کنید! از طرفی دیگر شما می توانید به راحتی به روش مخفی کاری بازی کنید، یعنی بدون به پا کردن گرد و خاک و شلوغی در کناری گذر کنید و دشمنتان را نابود کنید! در حالت های مخفی کاری بر روی بازی بسیار کار شده است و مشابه بازی اساسین کرید شما می توانید از بهترین عملکردهای مخفی کاری استفاده کنید.
برای مثال حمله از آسمان و بالای ساختمان ها به دشمن شما! یکی از نکات منفی در گیم پلی بازی پرش های بی دقت و بدون تمرکز است که می  تواند بازی را طبق میل شما پیش نبرد! برای مثال شما اگر می خواهید در قسمتی از بازی به روش مخفی کاری بازی کنید امکان دارد به دلیل بی دقتی در پرش و روان نبودن آن اشتباهی در میان دسته ای از دشمنان خود فرود بیایید و به دردسر بیوفتید!
از جذابیت های بازی این است که شما می توانید مراحل را بدون مبارزه تن به تن و یا با کمی هوش و خلاقیت پیش ببرید، برای مثال هدف شما کشتن یک فرمانده و یا کاپیتان است اگر شما علاقه ای به مبارزه تن به تن با آن ندارید می توانید بشکه از نوشیدنی آن که در همان نزدیکی است را به سادگی مسموم کنید تا با نوشیدن آن توسط هدف شما آن شخص به راحتی از بین برود و یا می توانید بشکه را منفجر کنید و خیال خودتان را راحت کنید!
شما با کشتن فرمانده ها و کاپیتان ها می توانید به راحتی به سلاح های جدید دست پیدا کنید! مراحل جدید و تکراری نبودن آن ها و گرافیک نسبتا خوب بازی در ادامه می تواند شما را علاقه مند به تجربه این بازی جذاب کند. در نهایت می توان گفت این جز بهترین بازی های ساخته شده در سبک تالکین ها است. ولی نکته ای که در این مطلب درباره آن ادامه می دهیم رو نمایی از نسخه ۳۰۰ دلاری این بازی است که سایت گیم استاپ از آن رو نمایی کرد.
در واقع نسخه ۳۰۰ دلاری آن Mithril Edition نام گرفته است. ولی این فقط یک عنوان جدید نیست بلکه نسخه ۳۰۰ دلاری آن به همراه نسخه طلایی بازی و به همراه مجسمه ۱۲ اینچی است که نشان دهنده نبرد دو تن از قهرمانان آن است. این نسخه فقط برای کنسول های به اصطلاح خانگی منتشر خواهد شد و طبق اخبار اعلام شده به صورت انحصاری توسط سایت گیم استاپ و در آمریکا در دسترس خواهد بود. نسخه Mithril Edition از بازی البته تنها همین نیست و در کنار آن یک سری اقلام هم قرار گرفته است که به شرح زیر است :

یک جعبه Collector

یک پک استیکر Tribe

یک مجموعه بی نظر و انحصاری از تصاویر چاپی بر روی سنگ

یک نقشه پارچه از Mordor

مجسمه ۱۲ اینچی

موسیقی متن بازی به صورت رسمی

یک صندوق جنگ Mithril که به صورت انحصاری بوده است

یک قاب ویژه به همراه حلقه مغناطیسی بر روی آن

نسخه طلایی بازی که درون یک قاب فلزی قرار دارد

نسخه طلایی (GOLD) این بازی نیز به صورت جداگانه برای فروش موجود می باشد و در دسترس کاربران آن قرار خواهد گرفت که دارای بسته های متنوع بازی و چند بسته الحاقی از داستان بازی است. این بازی روایت گر اتفاقات میان ارباب حلقه ها و هابیت است و برای رایانه شخصی و پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان منتشر شده است.

مرکز خرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 13 =