نظر هاروی اسمیت در رابطه با درک کلی بازی Dishonored 2

جزئیات و بررسی نظر هاروی اسمیت در رابطه با درک کلی بازی Dishonored 2 PS4

بازی Dishonored 2 توسط استودیوی آرکین ساخته شده است. این داستان کاملا به انتخابات بازی کنندگان وابسته است. به طوری کوچک ترین تصمیم گیری توسط بازی کننده می تواند روی روند بازی تأثیر بگذارد. به همین دلیل ممکن است قسمت های زیادی از داستان در دفعات اول نامفهوم باقی بماند. برای رفع این مشکل کارگردان بازی یعنی هاروی اسمیت به بازی کنندگان پیشنهاد کرده است تا برای فهم کلی داستان Dishonored 2 چندین بار آن را بازی کنند چون با یک بار بازی کردن نمی توان به داستان بازی پی برد.

طی تحقیقات بازی کنندگان در اولین تجربه ی بازی فقط ۲۵ درصد از داستان بازی را متوجه خواهند شد. این بازی در سال ۲۰۱۶ منتشر شده است و هم اکنون برای پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان و پی سی ها در دسترس قرار دارد. Dishonored 2 در سبک پنهان کاری و اکشن طراحی شده است. هنگامی که نسخه ی اول بازی منتشر شد چون یک ایده ی نو در زمینه ی بازی های اکشن به حساب می آمد در آن زمان طرفداران زیادی پیدا کرد.

چرا که برعکس بازی های دیگر فقط در مراحل اکشن خلاصه نمی شد و با ترکیب پنهان کاری هیجان وصف ناپذیری به بازی بخشیده بود. در این بازی با یک جهان بزرگ رو به رو هستیم که می توان ویژگی ها و کاراکترهای جادویی را در آن مشاهده نمود. نسخه ی دوم بازی اصالت نسخه ی اول را حفظ کرده است و در این بین سعی کرده تا با برطرف نمودن ایرادات آن نسخه به یک اثر دوست داشتنی تبدیل شود.

جزئیات و بررسی نظر هاروی اسمیت در رابطه با درک کلی بازی Dishonored 2 PS4
جزئیات و بررسی نظر هاروی اسمیت در رابطه با درک کلی بازی Dishonored 2 PS4

پشت سر گذاشتن مراحل بازی به دقت و ظرافت و هوشیاری زیادی وابسته است. شما در این بازی برای یک مأموریت و هدف بزرگ و پر مخاطره انتخاب شده اید به همین خاطر باید بهترین عملکرد را در طول بازی داشته باشید. باید در هر لحظه مواظب تصمیم های خود باشید و در مراحل پنهان کاری بسیار صبور باشید. شما در Dishonored 2 یک آدمکش بی رحم هستید که باید در نهایت آرامی و بی صدا کار خود را انجام دهید.

همان طور که گفته شد شما در بازی کاملا حق انتخاب دارید و می توانید با راهکار های خود مراحل را یکی پس از دیگری پشت سر بگذارید. گفتیم که بازی در سبک اکشن و پنهان کاری طراحی شده است پس انتخاب با شماست که بی سر و صدا مراحل را بگذرانید و یا دیوانه وار به کشتن مشغول بشوید و جوی خون در بازی راه بیندازید. شما بین دو کاراکتر کوروو آتانو و امیلی کالدوین حق انتخاب دارید. کوروو در قسمت اول صحبت نمی کرد ولی در این بخش شاهد حرف زدن او خواهیم بود. حال ۱۵ سال از اتفاقات نسخه ی اول می گذرد و یک جادوگر سیاه سعی دارد تا صاحب تاج و تخت امیلی شود.

او برای این هدف شوم خود یک کودتا به راه انداخته است. شما باید در این شرایط نقاط قوت این کودتا را بیابید و از بین ببرید. بازی در نسخه ی اول خود در گرافیک و روند بازی بسیار عالی طراحی شده بود تنها نقص آن داستان بازی بود. بازی از هر نظر بی نقص بود. این گرافیک و طراحی در نسخه ی دوم نیز بسیار عالی انجام شده است. در این بازی تکنیک های زیادی قرار داده شده است تا شما در بازی عملکرد آزادی داشه باشید.

می کشید و جلو می روید یا پنهان می شوید و بی سر و صدا مراحل را می گذارنید، انتخاب با شماست. این نامحدود بودن مکانیزم بازی باعث می شود تا هیچگاه یک مرحله را به یک شکل به پایان نرسانید. مثلا در یکی از مراحل باید یک نفر را که به ملکه امیلی خیانت کرده را بکشید، اگر او را همانطور رها کنید در گفتگوی کاراکترها خواهید شنید که فلان شخص به قتل رسیده است. ولی اگر جسد او را گم و گور کنید خواهید شنید که از او خبری نیست.

به طور کل حتی کوچک ترین تصمیمات شما می تواند روند بازی و حتی داستان را تغییر دهد. بازی چه در زمینه پنهان کاری و چه در زمینه ی اکشن عملکرد یکسان و فوق العاده ای دارد. همان طور که پیش تر گفته شد هوش مصنوعی قرار داده شده در بازی بسیار عالی است. این امر باعث شده است تا در مراحل پنهان کاری کوچک ترین صدایی از جانب شما توجه دشمنان را جلب کرده و شما را با مرگ طرف کند.

رویداد های بازی همچون واقعیت شبیه سازی شده است مثلا کشتن بی سر و صدای دشمنان، نگاه کردن از سوراخ کلید و جاسوسی کردن و … افکت های تصویری در بازی بی نقص هستند و زیبایی تصویر را دو چندان می کنند. این امر در زخمی کردن دشمنان با چاقو و ترکاندن بمب و حتی قطع کردن اعضای بدن دشمنان و … قابل مشاهده است. چون این صحنه ها بسیار طبیعی طراحی شده است برای افراد حساس خیلی مناسب نیست.

در عوض کسانی که عاشق صحنه های خشن در بازی هستند می توانند یک تجربه ی عالی از این صحنه ها را داشته باشند. این صحنه های خشن شاید در وهله ی اول جذاب باشد ولی بی شک نمی تواند پایان خوبی برای بازی رقم بزند. شما در بازی قادر هستید تا هم با جادو و هم بدون جادو مبارزه نمایید. در واقع می توانید جادو را از منوی قدرت خود حذف کنید نه اینکه از آن ها استفاده نکنید.

جزئیات و بررسی نظر هاروی اسمیت در رابطه با درک کلی بازی Dishonored 2 PS4
جزئیات و بررسی نظر هاروی اسمیت در رابطه با درک کلی بازی Dishonored 2 PS4

در این نسخه از بازی می توانید بدون کشتن دشمنان در بازی جلو بروید. این امر جلوی انتخابات اشتباه شما را می گیرد. بعلاوه ی بزرگ شدن جهان بازی محیط های مراحل نیز گسترده تر شدند. به معنی دیگر می توانید از راه های زیادی به هدف خود برسید. به جز این امر می توان روند بازی متفاوتی را در هر مرحله تجربه کرد مثلا در یک مرحله می توانید برای اینکه شخصی را نکشید طبق یک نقشه ی حساب شده جرمی را به گردن او بیندازید تا به سیاه چال انداخته شود. یا مثلا در بخش دیگری به خانه ی یک دانشمند عجیب می روید که دیوار و سقف خانه اش در حال حرکت هستند.

بازی در این خانه در عین وحشتناک بود بسیار هیجان انگیز است. به جز این مرحله در بخش های بعدی با بخش سر در زمان مواجه می شوید که فوق العاده جذاب است. توانایی شما با توجه به انتخاب هر کاراکتر متفاوت است. بدین معنی که هر کاراکتر توانایی مخصوص به خود را دارد. گرافیک هنری بازی خارق العاده است به طوری که می توان ساختمان ها و جزئیات پرتقال و اسپانیا را به خوبی در آن مشاهده کرد. جو بازی در نسخه ی اول یک جو تاریک و افسرده بود ولی در این نسخه با یک محیط پرنشاط طرف هستیم.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

7 − 3 =