نمرات بازی Call of Cthulhu در ویدیو گیم پلی

جزئیات و بررسی نمرات بازی Call of Cthulhu PS4 در ویدیو گیم پلی آن

۸ آبان ماه مصادف با ۳۰ اکتبر بود که بازی Call of Cthulhu در دسترس قرار گرفت این بازی برای کامپیوتر های شخصی، ایکس باکس وان، نینتندو سوییچ و پلی استیشن ۴ عرضه شده بود. حالا اخباری به دست آمده که نشان می‌دهد فوکوس هوم اینتراکتیو کمپانی سازنده ی این بازی تریلری را منتشر کرده است و گفته می شود در این تریلر نمره های این بازی مشاهده می شود همچنین می توان درباره ی گیم پلی این بازی اطلاعاتی کسب کرد. وقتی زمان عرضه بازی نزدیک می شد شاهد تریلرهای دیگری هم بودیم، برای مثال در هالووین تریلری منتشر شد که نشان می داد کاراکتر سارا هاوکینگ در حال فرار از چیزی ترسناک در یک جنگل بسیار تاریک می باشد.

جزئیات و بررسی نمرات بازی Call of Cthulhu PS4 در ویدیو گیم پلی آن
جزئیات و بررسی نمرات بازی Call of Cthulhu PS4 در ویدیو گیم پلی آن

این تریلر به خوبی توانست حال و هوای هالووین را که ترکیبی از ترس و اسرار آمیز بودن می باشد القا کند. در ادامه این تریلر شاهد تصاویری بودیم که گویا درباره‌ی کابوسی ترسناک می‌باشد و در نهایت با پیکر بی جان این شخصیت روبروی می شویم و گفتنی است کاراکتر اصلی این بازی یک کارآگاه خصوصی به نام ادوارد پیرس است که توسط بازیکنان هدایت می شود این کارآگاه خصوصی وظیفه دارد راز مرگ مشکوک دختر خانواده هاوکینگ را کشف کند.

خود این کاراکتر از اختلال پس از سانحه در رنج است همین موضوع به تنهایی برای او زندگی سختی‌ را به وجود آورده است. طرفداران بازی در این تحقیقات برای پی بردن به علت مرگ این عضو خانواده با دنیای ماورا طبیعی طرف خواهند شد و جاهایی در بازی داریم که کشف تفاوت واقعیت و توهم سخت می‌ شود و این کارآگاه خصوصی تا آستانه دیوانه شدن جلو می‌ رود. در ادامه به تحلیل و بررسی مختصر این بازی اختصاصی می‌ پردازیم:

این بازی که اقتباسی از یکی از معروف ترین نویسنده های فانتزی نویس دنیا یعنی فیلیپس لاوکرفت می باشد توسط یک استودیوی فرانسوی ساخته شده است نام این استودیو استودیو Cyanide می باشد. این نویسنده معمولاً به خاطر جنس ترس موجود در آثاراش شناخته می شود این ترس خاص در کنار جنون و دیوانگی موجود در نوشته ها ترکیبی منحصر به فرد را به وجود آورده‌اند. هیچ کس نمی تواند بگوید چند اثر با اقتباس از کارهای این نویسنده بزرگ ساخته شده است.

این بازی اول شخص می باشد و مشخصه اصلی آن ترسناک بودن آن در کنار ژانر تلاش برای بقا می باشد البته با وجود آیتم های نقش‌آفرینی شاید بتوان گفت بیشترین ادعای این بازی داستان محور بودن است. با توجه به اهمیت داستان در این بازی درباره آن توضیحاتی ارائه می‌کنیم. همانطور که گفته شد ادوارد کارآگاه خصوصی داستان ما آسیب دیده است. او در جنگ جهانی اول سرباز بوده و آسیب دیدگی او به آن زمان باز می گردد او مجبور است برای اینکه بتواند بخوابد از قرص های خواب آور استفاده کند.

دفتر این کارآگاه خصوصی در بوستون قرار دارد و داستان این بازی Playstation 4 از آن دفتر شروع شود جایی که مردی ناشناس با تابلو نقاشی عجیب و غریبی وارد دفتر شده و شروع به صحبت می‌کند. او مدعی است دخترش سارا هاوکینگز در حادثه آتش‌ سوزی مرده است و چند وقت پس از مرگ او فردی ناشناس این تابلو را برایش ارسال کرده است. این پدر آسیب دیده از دریافت این تابلو بسیار شوکه شده است و شک و تردیدهایی دارد و از کارآگاه می‌خواهد راز این موضوع عجیب را بشکافند و علت واقعی مرگ دخترش را پیدا کند.

حالا ادوارد باید به جزیره دارک واتر برود جایی که این مرگ رخ داده است. این جزیره تاریک و دلگیر مکانی می‌باشد که بازیکنان با ورود به آن باید کار خود را شروع کنند و به گوشه و کنار این جزیره رفت و آمد کنند و تحقیقات را انجام دهند. جایی که به نظر می رسد ساکنان چندان با غریبه ها رابطه خوبی ندارند و ترجیح می‌دهند اطلاعاتشان را برای خودشان نگه دارد و دقیقا همین جاست که یکی از قسمت های اصلی بازی یعنی گیم پلی را تشکیل می‌دهد. یعنی مکالمه ها و انتخاب دیالوگ هایی که باید با اعضای این جزیره داشته باشیم در اختیار شماست.

جزئیات و بررسی نمرات بازی Call of Cthulhu PS4 در ویدیو گیم پلی آن
جزئیات و بررسی نمرات بازی Call of Cthulhu PS4 در ویدیو گیم پلی آن

با گذشت مدتی از بازی دیگر نمی دانید کدام تصمیم شما در انتخاب دیالوگ ها چه نتیجه‌ ای را به دنبال خواهد داشت مهمترین مسئله در بازی همین می باشد. در کل بازی دارای چهار نوع پایان‌بندی مختلف است. مشکل اینجاست که به نظر می رسد کمی وابسته به شانس و اقبال هستیم چرا که پس از پایان یکباره بازی وقتی برای بار دوم بخواهیم نتیجه دیگری به دست بیاوریم نمی‌دانیم کدام تصمیم‌ها را باید تغییر دهیم.

اما بازی فقط به همین یک نکته ختم نمی‌شود و ادوارد به عنوان یک کارآگاه باید نشانه های زیادی را پیدا کند. البته موضوع چندان چالش برانگیز نیست چرا که پس از وارد شدن به هر محیطی کاملاً مشخص است چه چیزی به عنوان سرنخ در نظر گرفته شده است و البته این نکته کسل کننده به نظر می‌رسد چرا که بازیکن دوست ندارد نقش یک ربات را ایفا کند.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 4 =