جزئیات و بررسی ویدیوی جدید بازی Spider-Man PS4 و نحوه خلق سکانس‌ های اکشن

جزئیات و بررسی ویدیوی جدید بازی Spider-Man PS4 و نحوه خلق سکانس‌ های اکشن

جزئیات و بررسی ویدیوی جدید بازی Spider-Man PS4 و نحوه خلق سکانس‌ های اکشن

بازی Marvel’s Spider-Man به وسیله شرکت سونی و با همکاری کمپانی مارول استودیو به طور خاص برای پلتفرم PlayStation 4 منتشر شد یک که بازی با مضمون هیجانی می باشد. شرکت سونی از قبل قول یک بازی پر شوق و شور را به طرفداران خود داده بود و روی این موضوع اصرار زیادی داشته و البته که بعد از ارائه بازی به درستی تبلیعاتشان پی بردیم که چه کسی می تواند از بهترین بازی ای که برای مرد عنکبوتی ساخته شده شور و شوق نداشته باشد؟
مجزا از هر چیز دیگری، حس خاص بودن و تار زدن و معلق شدن در هوا که احساس ما فوق طبیعی بودن را در انسان روشن می کند به طرز عجیبی دلچسب است و به خودی خود تمام انتظار یک بازیکن را برآورده می کند چه برسد به اینکه این تجربه در یکی از بزرگترین شهر های ایالت آمریکا یعنی نیویورک باشد. شهری بزرگ و پر از ساختمان های بلند که سر به آسمان کشیده اند و خیابان های شلوغ و پر هیاهو با سر و صدای قابل درک اتومبیل ها، در کنار کاراکتر های عنکبوتی دیگر که همه و همه بهترین تجربه عنکبوتی بودن را برای یک طرفدار پر ذوق به ارمغان می آورند.

جزئیات و بررسی ویدیوی جدید بازی Spider-Man PS4 و نحوه خلق سکانس‌ های اکشن
جزئیات و بررسی ویدیوی جدید بازی Spider-Man PS4 و نحوه خلق سکانس‌ های اکشن

از جذابیت های خاص این بازی پلی استیشن ۴ که در بالا هم به آن اشاره کردیم این است که بازی در شهر New York رقم می خورد، شهری با زیبایی های خاص و منحصر به فرد که گویی برای همین کار ساخته شده است و به قدری جذاب است که حواس مخاطب را از عیوب دیگر بازی پرت میکند و باعث می شود که به چشم نیایند. شرکت Insomniac Games مانور فراوانی روی طراحی شهر و به نمایش گذاشتن جز به جز آن دارد.
به طوری که حتی شرایط جوی و رفت و آمد را تاثیر داده است و شما به طور واضح با آن روبه رو می شوید و همین جزئیات جدای از هر چیز دیگر، بازی را زیبا می کند و می تواند مخاطب را برای زمان طولانی پای بازی نگه دارد.
البته لازم به ذکر است که این بازی دارای بخش های فرعی نیز می باشد جدا از اصل بازی که کارش چرخاندن بازیکن در گوشه و کنار نیویورک و روبه رو کردن او با دشمنانش است که یک چرخه پر تکرار می باشد و دارای ساختار پیش پا افتاده و قدیمی است.
در مقابل این ها برای بازیکن جایزه هایی هم در نظر می گیرد مانند یک سری لباس یا قابلیت که در مراحل اصلی به کار می آیند ولی به علت سریع بودن بازی میتوان گفت نسبت به رقیبانش دارای جذابیت بیشتری می باشد. گشت و گذار در داخل شهر و کم بودن زمان مرحله های اضافی از دلایلی است که روی سادگی بازی روپوش می گذارد و سبب می شود تا کسل کننده نشود.
این بازی در سبک داستانی می باشد و از آن جا که مدت زمان کل بازی کم است و چیزی در حدود شانزده ساعت می باشد، خود به خود کاربر را به سمت بخش های اضافی بازی می کشاند که این موضوع تکراری بودن و قدیمی بودن سبک بازی را نشان می دهد.
برای رفع این ایرادات شرکت اینسامنیاک دست به اقداماتی زده است که از جمله ی آن، همان ایجاد فضای رقابتی بین بازیکنان برای بدست آوردن هدایای اضافی بازی و همینطور ساخت لباس های اسپایدی با جزئیات زیاد که با انجام بخش های فرعی بازی، بازیکن می تواند آن ها را کامل کند و از آن لذت ببرد.
البته این بخش ها برای آن دسته از کاربران استفاده دارد که علاقه مندند به اینکه خود را امتحان کنند و برای دیگران جذابیت آنچنانی ندارد. هرچند که هیچ کدام از این گفته ها دال بر اینکه این بازی کسل کننده باشد نیست بلکه فقط تلاش میکنیم این موضوع را بیان کنیم که بعدی از اینکه یک سوم از وقت بازی می گذرد تقریبا روند بازی تکراری می شود و کلا با گروهی از دشمنان درگیریم که حتی بدون استفاده از استعداد خاصی با بهره گیری از تارهای عنکبوتی فقط با یک سری اسلحه مشخص شده تکراری و انجام حرکاتی غیر ساده می توانیم مثل همیشه آن ها را شکست دهیم.

جزئیات و بررسی ویدیوی جدید بازی Spider-Man PS4 و نحوه خلق سکانس‌ های اکشن
جزئیات و بررسی ویدیوی جدید بازی Spider-Man PS4 و نحوه خلق سکانس‌ های اکشن

از نظر طراحی می توان گفت ایرادی به این بازی PlayStation 4 وارد نیست و دارای گرافیک فوق العاده زیبایی می باشد که با الهام گرفتن از حالت داستانی بودن بازی طوری ساخته شده است که گویی بازیکن خود را در یک فضایی طبیعی تصور می کند که مانند یک فیلم می باشد. از جزییاتی که سازنده های بازی خیلی به آن توجه نشان داده اند ساخت لباس مرد عنکبوتی و دیگر کاراکتر های اسپایدی می باشد که حتی به مواد سازنده ی آن نیز دقت خاصی داشته اند و مطابق با نیاز استفاده کرده اند که می توان از صفحه ی بازی هرکدام را که بخواهیم انتخاب کنیم و از آن لذت ببریم. به جز این، تلاش زیادی نیز در ساخت جزییات کاراکتر های بازی شده است، چه شخصیت های خوب و چه بد که خود از نقاط قوت بازی می باشد.

مرکزخرید دات کام

کلیدواژه : بازی Spider Man PS4
  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + دو =