جزئیات و بررسی ویدیو گیم پلی جدید بازی Ark Park PSVR

جزئیات و بررسی ویدیو گیم پلی جدید بازی Ark Park PSVR

جزئیات و بررسی ویدیو گیم پلی جدید بازی Ark Park PSVR

در تازه ترین رویدادهای بازی و سرگرمی، مراسم توکیو گیم شو برگزار شد و همانطور که همه مان می دانیم در این گونه مراسم ها خبرهای دسته اول و داغی در مورد بازی های مورد انتظاری که قرار است در آینده منتشر شوند، به دست می آید. اتفاق جالب توجه این بود که تریلری از بازی Ark Park در این رویداد توسط کمپانی Snail منتشر شد. این بازی Playstation جدید نسخه ای فرعی از سری بازی Ark: Survival Evolved می باشد و ترسیم کننده فضایی مانند پارک ژوراسیک می باشد و شما می توانید در یک محیط زیبا و هیجان انگیز با حیوانات مختلفی از جمله دایناسورها تعامل داشته باشید.
البته تفاوت این نسخه با نسخه های قبلی در واقعیت مجازی بودن آن می باشد. این روزها بازار واقعیت مجازی داغ می باشد و از تکنولوژی جدیدی است که مورد استقبال زیادی قرار گرفته و به تبع آن فیلم ها و یا بازی های مختلفی با این قابلیت تولید می شوند. رویداد توکیو گیم شو هر ساله در ماه سپتامبر و در ماکوهاری میسه، در چیبا ژاپن برگزار می شود و فرصتی است برای استودیوهای بازی سازی در ژاپن برای به نمایش گذاشتن محصولاتشان، معرفی کردن پروژه هایشان در آینده و منتشر کردن تریلرهای بازی های مورد انتظاری که قرار است به بازار عرضه شود.

جزئیات و بررسی ویدیو گیم پلی جدید بازی Ark Park PSVR
جزئیات و بررسی ویدیو گیم پلی جدید بازی Ark Park PSVR

در اصل این رویداد یک نمایشگاه بازرگانی بازی های ویدیویی می باشد. این رویداد همچنین با عنوان مختصر تی جی اس (Tokyo game show) هم شناخته می شود. این نمایشگاه به مدت چهار روز برگزار می شود که دو روز اول آن برای اصحاب رسانه و صنعت بازی می باشد و دو روز آخر هم برای عموم افراد آزاد هست. شرکت های معروف بازی ساز ژاپنی اعم از کونامی، کپ کام، باندای نامکو و غیره در این نمایشگاه غرفه های مخصوص به خود را دارند.
علاوه بر استودیوهای بازی ساز ژاپنی، استودیوهای بین المللی دیگری هم در این نمایشگاه حضور دارند و به عرضه محصولاتشان می پردازند.
بازی Ark Park محصول کمپانی Snail می باشد و مسئولیت نشر این بازی برعهده همین شرکت است. این بازی قرار است در ۲۲ مارس ۲۰۱۷ برای هدست های پلی استیشن وی آر، آکیولس ریفت و اچ تی سی وایو عرضه شود.
یک سال پیش کمپانی Crytek، یک بازی واقعیت مجازی به نام Robinson: the Journey را تولید کرد که یک ناامیدی بزرگ بود اما حداقل بازی دارای یک ظاهر خوب و دایناسورهای با نمک بود. حال یک کمپانی چینی بازی ساز به نام Snail بازی واقعیت مجازی Ark Park را تولید کرده است. درنگاه اول بازی جذاب به نظر می رسد اما با گذشت زمان می بینید که هیچ امتیاز مثبتی در آن وجود ندارد حتی گرافیکی دلنشین، Ark Pak مانند برادر بزرگ خود، Ark: Survival Evolved، دارای طرح دقیقی نمی باشد. بازیکنان می توانند در پارک دایناسورها به گشت و گذار بپردازند و تجربه های زیادی کسب کنند.
فعالیت های این بازی به سه بخش تقسیم می شوند. بخش اول آن بخش علوم می باشد. شما در این بخش درباره موجودات باستانی و دایناسورها اطلاعاتی به دست می آورید. در بخش جمع آوری، بازیکنان در طبیعت همراه با حیوانات وحشی می شوند. در هر سطحی که قرار دارید شما نیاز دارید یک سری اطلاعات به دست بیاورید که بتوانید وارد سطح بعدی شوید.

جزئیات و بررسی ویدیو گیم پلی جدید بازی Ark Park PSVR
جزئیات و بررسی ویدیو گیم پلی جدید بازی Ark Park PSVR9

شما می توانید این اطلاعات را با اسکن کردن حیوانات، ضربه زدن به صخره ها به وسیله کلنگ و یا با تکان دادن دستکش در برابر گیاهان به دست بیاورید. اقدام سوم یک بازی تیر اندازی کاملا غیر منطقی است که در آن شما باید از یک پایگاه محافظت کنید. بازیکنان همچنین می توانند در منوی بازی ابزار و وسایلی را انتخاب کنند و با استفاده از این وسایل به کسب اطلاعات مورد نیاز خود دست یابید. در رابطه با کنترلر بازی باید بگوییم که اصلا مناسب نیست و حتی المان های ساده را هم رعایت نکرده است.
بازی Ark Park از پتانسیل خوبی برخوردار است ولی خب یه سری از قابلیت های بازی قربانی این قابلیت واقعیت مجازی بودن بازی شده است و اگر صادقانه درباره این بازی نظر بدهیم باید بگوییم که ارزش ندارد ۵۰ یورو برای این بازی هزینه کنید چون شما با ذهنیت دیدن فضایی مشابه با پارک ژوراسیک وارد این بازی می شوید و در اخر چیزی که نصیبتان می شود یک کابوس به تمام معناست.

مرکز خرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + چهار =