ویژگی های صوتی بازی Hellblade Senua’s Sacrifice

جزئیات و بررسی ویژگی های صوتی بازی Hellblade Senua’s Sacrifice PS4 در آپدیت جدید

بازی Hellblade: Senua’s Sacrifice توسط استودیوی نینجا تئوری طراحی شده است. چندی پیش تریلر جدیدی از نسخه ی جدید این بازی منتشر شد که از اضافه شدن ویژگی های صوتی جدیدی به این بازی Playstation خبر می داد. این نسخه قرار است برای کنسول های نسل هشتمی و پی سی ها طراحی شود. در این نسخه از بازی صدای محیط بازی می تواند نقش مهمی بر روی داستان کاراکتر بازی یعنی سنوا داشته باشد. بعلاوه شما در این نسخه قادر خواهید بود، تا دستی به تنظیمات صدای Hellblade: Senua’s Sacrifice ببرید.

در تریلر پخش شده می توان سیستم جدید صوتی که McGurk نام دارد بشناسید. شما در این سیستم از بازی به کمک ذهن خود از رخدادهای محیطی مطلع می شوید. این صداها در هر محیط متفاوت از سایر محیط ها است. سیستم دیگری که در بخش صوتی تعبیه شده است استفاده از صدای سه بعدی است. به منظور اثبات این حرف در بازی مرحله ای موجود است که ناگهان همه چیز در سیاهی فرو می رود و تنها صداهایی با کیفیت سه بعدی شروع به پخش شدن می کنند. اکنون نسخه ی ازمایشی بازی در دسترس است و ساخت نهایی ان رو به اتمام است ولی همچنان تاریخ مشخصی برای ارائه ی این اثر مشخص نشده است.

جزئیات و بررسی ویژگی های صوتی بازی Hellblade Senua’s Sacrifice PS4 در آپدیت جدید
جزئیات و بررسی ویژگی های صوتی بازی Hellblade Senua’s Sacrifice PS4 در آپدیت جدید

بررسی بازی Hellblade: Senua’s Sacrifice

اساس تمام بازی های ویدئویی سرگرم کردن بازیکننده است. با اینکه بازیکننده لحظه ای از دنیای حقیقی فاصله بگیرد و در دنیای مجازی و فانتزی بازی ها محو شود. Hellblade: Senua’s Sacrifice در این زمینه به خوبی عمل کرده است. این نکته نیز باید گفته شود که این بازی بنا بر رساندن پیام ها و یک سری افکار خاص طراحی شده است و چیزی فراتر از یک سرگرمی را مهیا کرده است. بازی Hellblade: Senua’s Sacrifice هم برای دوستداران سبک اکشن و هم برای دوستداران سبک معمایی و فکری مناسب است چون Hellblade یک بازی مبارزه محور همراه با مراحل حل پازل است.

متاسفانه بازی در بخش مبارزه عملکرد خوبی از خود نشان نداده است. یکی از دلایل این امر تکراری بودن روند مبارزه است. درست است که حرکات کاراکتر اصلی بی نقص و زیبا طراحی شده است و تجربه ی خوبی در کشتن دشمن برای ما به ارمغان می آورد اما با پیش روی در بازی به این تکرار شدن روند مبارزه بر می خورید. به جز این امر زاویه ی دید هم نقص هایی دارد تا جایی که گاهی زاویه ی دید مانع از شناسایی موقعیت دشمن می شود.

مثلا گاهی وقت ها تصویر بازی از پشت یک شیء دنبال می شود و این امر تصویر دشمن را مبهم می کند و یا شخصیت اصلی کل تصویر را می گیرد. دشمنان از نظر ظاهر منتوع هستند ولی همگی به یک نوع در مقابل شما مبارزه می کنند. علاوه بر این امر عدم تنوع در سلاح باعث آزار بازی کننده می شود. لازم به ذکر است که Hellblade مختص به سبک اکشن طراحی نشده است به همین خاطر می توان این نقص ها را تا حدودی طبیعی دانست. در مقابل روند تکراری مبارزات مراحل فکری بازی به صورت فوق العاده ای طراحی شده است.

این مراحل به حل کردن یکسری پازل و معما بستگی دارد که همه ی آن ها از دو راه قابل حل شدن هستند. تنوع در طراحی این مراحل بسیار با وسواس صورت گرفته است و این امر جذابیت زیادی به بازی بخشیده است. توصیه می شود اگر به مراحل فکری علاقمند هستید Hellblade را تجربه کنید چون این بازی مراحل فکری بیشتر و مراحل اکشن کمتری دارد. Hellblade فراتر از یک بازی است که صرفا جنبه ی سرگرمی داشته باشد. این بازی علاوه بر داشتن یک داستان فوق العاده یک روایت بی نقص دارد.

اگر داستان و روایت عالی با یک کاراکتر منحصر به فرد ترکیب شود یک اثر بی نظیر پدیدار می شود. سنوئا، کاراکتر اصلی بازی Hellblade است که درگیری های ذهنی بسیاری دارد. در بازی می توان شاهد روان پریشی های او باشیم. شخصیت پردازی عمیق و عالی سنوئا بر جذابیت بازی افزوده است. ممکن است سنوئا یک مبارز افسانه ای باشد ولی داستان بازی و مشکلاتی که سر راه سنوئا قرار می گیرد ممکن است در دنیای واقعی برای ما اتفاق بیفتد.

جزئیات و بررسی ویژگی های صوتی بازی Hellblade Senua’s Sacrifice PS4 در آپدیت جدید
جزئیات و بررسی ویژگی های صوتی بازی Hellblade Senua’s Sacrifice PS4 در آپدیت جدید

ممکن است خیلی از ما انسان ها همانند سنوئا مشکلاتی داشته باشیم که در ذهن خود با ان ها مبارزه می کنیم. برای مثال شاید خیلی از ما اعتماد به نفس نداشته باشیم و به حرف های افراد دیگر توجه خاصی نشان دهیم. طراحی این امور در کاراکتر سنوئا باعث شده است، تا بتوانیم خیلی راحت تر و بهتر با این کاراکتر ارتباط برقرار کنیم و خود را در غالب او تصور کنیم. ممکن است سنوئا در بازی با موجودات ماورائی مبارزه کند ولی این موجودات در واقع مشکلاتی هستند که مدت هاست در ذهن او ریشه دوانده اند و اکنون وقت آن رسیده است تا از شر این موجودات و یا همان مشکلات خلاص شود.

اتفاقاتی در طی بازی رخ می دهد که باعث شجاعت سنوئا در بازی می شود. این رخدادها علاوه بر جسم سنوئا روح و روان او را نیز متحول می کند. این امر می تواند یک بیم بزرگ برای بازی کنندگان به همراه داشته باشد. بدین ترتیب که اگر در برابر مشکلات بایستیم و مبارزه کنیم پیروز خواهیم شد هرگز نباید ناامید شد و به شکست تن داد. جالب است بدانید که سازندگان بازی برای تحت تأثیر قرار دادن ما از روانشناسان در طراحی بازی کمک گرفته اند. از بحث داستان و شخصیت پردازی که بگذریم به طراحی صحنه های بازی پلی استیشن می رسیم.

Hellblade علاوه بر داشتن طراحی زیبا موفقیت خود را به جلوه های صوتی و تصویری بی نقص خود نیز مدیون است. محیط های بازی تنوع زیادی دارد که پر از جزئیات زیبا هستند. این زیبایی تا حدی است که بعضی وقت ها بی خیال بازی می شوید و به تماشای مناظر آن می نشینید. در مقابل این حسن های عالی گرافیک فنی بازی کمی نقص دارد. گاهی در بازی می توان افت فریمی را در تصاویر مشاهده کرد که بسیار ازار دهنده است. همچنین برخی از انیمیشن های کاراکترهای بازی اشتیاق بازی کننده را کم می کند.

از بحث گرافیک فنی می گذریم و به بحث صداگذاری می پردازیم که یکی از بزرگ ترین نقاط قوت بازی است. جلوه های صوتی بازی در سطح بسیار خوبی قرار دارد. این امر در صداهایی که از ذهن سنوئا می گذرد شنیده می شود. چنانچه خواهان تجربه ی لذت بخش تری از صدای بازی هستید می توانید با هدفون این صداها را گوش کنید و تیم سازنده را بار دیگر تحسین نمایید. به عنوان سخن آخر Hellblade فراتر از یک بازی است. این بازی درس زندگی است که در کنار سرگرم شدن پیام هایی را برای ما می فرستد. همه ی حسن های این بازی آن قدر فوق العاده است که می توان چشم روی نقص هایش ببندیم و فقط از بازی لذت ببریم.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × یک =