پیش بینی عرضه بازی Black Ops و کاهش ارزش سهام اکتیویژن

جزئیات و بررسی پیش بینی عرضه بازی Black Ops PS4 و کاهش ارزش سهام اکتیویژن

کارشناس کمپانی خدمات مالی کوهن افت ارزش سهام اکتیویژن و ارائه محصول بلک اپس ۴ را در سال ۲۰۱۸ پیش‌ بینی نموده است. شرکت اکتیویژن بلیزارد بدون هیچ تردیدی یکی از برترین گسترش دهندگان صنعت بازی‌ های ویدیوئی و پلی استیشن می باشد و سهام بسیار گران بهایی را نیز دارا است، اما یک کارشناس جدیدا به بررسی وضعیت شرکت پرداخته و مسائل مهمی را به سرمایه‌ داران آن گوشزد نموده که نگرانی‌ های گوناگونی را راجع به بهای سهام شرکت به وجود آورده است.
کمپانی خدمات مالی «کوهن اند»، اکتیویژن را از مراتب بالایش به رده ای پایین تر انتقال داد. حال علت چنین کاهش رتبه ای چه می باشد؟ در ابتدا باید اشاره کرد کوهن بر این باور است که توقعات سهام‌ داران نسبت به کارنامه مالی شرکت اکتیویژن در سال ۲۰۱۸ بسیار زیاد می باشد. بر اساس ماحصل صحبت های کوهن با مشتریانش، این کمپانی اعتقاد دارد که برآورده شدن توقعات صنعت از پیشرفت سالیانه ۱۲ تا ۱۳ درصدی صنعت گیم های ویدیویی خیلی دور از انتظار و رویایی می باشد.

جزئیات و بررسی پیش بینی عرضه بازی Black Ops PS4 و کاهش ارزش سهام اکتیویژن
جزئیات و بررسی پیش بینی عرضه بازی Black Ops PS4 و کاهش ارزش سهام اکتیویژن

در رابطه با نگرانی ها راجع به موارد ویژه، کوهن اشاره کرده است لیگ اورواچ، که در ماه دسامبر فعالیت خود را به طور رسمی شروع خواهد کرد، در آن حدی که سرمایه‌ داران خوش بین هستند درآمد زایی نخواهد داشت. بعضی از سهام داران اکتیویژن در این اندیشه می باشند که لیگ اورواچ درآمد قابل توجهی برای اکتیویژن بلیزارد به همراه خواهد داشت، اما کوهن بر این باور است که فعلا جهت اطمینان راجع به موفقیت آمیز بودن فعالیت های این لیگ بسیار زود می باشد.

کوهن در ادامه تاکید کرد: اعتقاد داریم که توقعات نسبت به ورزش‌ های الکترونیکی در سال ۲۰۱۸ پایین می باشد، اما بر این باور هستیم که لیگ اورواچ باید ثابت کند که پتانسیل جذب علاقه مندان بسیاری را دارا می باشد. کوهن باور دارد فصل اول از لیگ اورواچ، تجربه ایی برای یادگیری می باشد و در طی فصول آتی نتایج قابل قبول تری حاصل خواهد شد. در هر صورت خود اکتیویژن هم اعلام کرده است که فصل اول این لیگ شرایط را جهت آینده‌ایی بهتر و موفق تر مهیا خواهد ساخت.
علت دیگر افت رتبه سهام اکتیویژن از نظر کوهن این گونه بیان شده است که به نظر می‌ رسد درآمدزایی ناشی از فشار تبلیغاتی شرکت کینگ، که بخشی ازاکتیویژن می باشد، زمانبرتر از چیزی بوده است. در هر صورت، کوهن تاکید کرده است که راجع به هسته کسب و کار اکتیویژن اطمینان دارد. کوهن اعتقاد دارد محصول کال آف دیوتی: WW2، عملکرد موفق تری به نسبت اثر کال آف دیوتی: Infinite خواهد داشت.
با این وجود شرکت پیش‌ بینی نموده است، محصول Call of Duty: Black Ops 4 در سال ۲۰۱۸ ارائه می‌ شود. در حالی که کوهن مرتبه سهام اکتیویژن را با کاهش مواجه نموده است، بهتر است بدانید هیچ فردی توانایی پیش بینی دقیق بهای سهام اکتیویژن را ندارد. با این حال کوهن تاکید داشت که سهام اکتیویژن باز هم قدرتمند باقی می ماند؛ به خصوص در صورتی که بلیزارد یک محصول تازه مانند بازی “وارکرافت” برای موبایل یا یک بازی ” استارکرافت” تازه ارائه نماید.

جزئیات و بررسی پیش بینی عرضه بازی Black Ops PS4 و کاهش ارزش سهام اکتیویژن
جزئیات و بررسی پیش بینی عرضه بازی Black Ops PS4 و کاهش ارزش سهام اکتیویژن

در صورتی که بلیزارد هدف پرده گشایی از محصول جدیدی را داشته باشد، این واقعه شاید در بلیزکان ۲۰۱۷ اتفاق بیافتد. ضمنا اکتیویژن گزارشات مالی سه‌ ماهه خود را در ۲ نوامبر انتشار خواهد داد و درآمد اصلی و ملاک های عملکرد خویش را افشا خواهد نمود. Call of Duty: Black Ops 4، تازه ترین ورژن کال آف دیوتی، با دگرگونی های فراوانی نسبت به نسخه ‌های پیشین همراه بوده است. اما باید دید این تغییرات، چقدر روی کیفیت بازی PlayStation تاثیر گذار بوده اند.
بعضی از گیم ‌ها به قدری برایمان جذاب و خواستنی می باشند که حتی با وجود نسخه های پر و فراز و نشیبی هم که دارند، هم چنان بی صبرانه در انتظار برای انتشار سالانه آن‌ ها می نشینیم و مجموعه کال آف دیوتی نیز یکی از همین سری بازی ها می باشد؛ مجموعه‌ ایی پر سابقه که به دفعات، ما را به دل جنگ هایی خاطره انگیز برده و این دفعه در انتهایی ترین ایستگاه مسیرش تا کنون ، به بلک اپس ۴ رسیده؛ تجربه ‌ای که مسلما به نسبت نسخه ‌های پیشین خود، دستخوش تغییرات فراوانی گشته و حتی یکی از قسمت ‌هایی را که در برترین ورژن ‌های مجموعه از نقاط قوت به شمار می رفته را حذف نموده است.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × یک =