پیوستن رئیس سابق سونی به کمپانی آمازون

جزئیات و بررسی پیوستن رئیس اسبق سونی به کمپانی آمازون

یکی از کمپانی های با ارزش دنیا در زمینه بازی سازی و درواقع اصلی ترین آن ها بخش سرگرمی های سونی است. قرار نبود سونی پا به این عرصه بگذارد ولی با پیشنهاد نینتندو، با همکاری هم درایونوری بر روی کنسول های خود را تا مرزعملیاتی شدن پیش بردند.
در نهایت شرکت سونی محصول مشترک خود با نینتندو را در نمایشگاهی رونمایی کرد ولی مدتی پس از آن مشخص شد که شرکت نینتندو همکاری مخفیانه ای را با شرکت فیلیپس آغاز کرده است و در نهایت همکاری خود را با سونی قطع کرد. نینتندو خیانت کار شناخته شد و در پی راه اندازی کنسولی مستقل از سونی پرداخت. در این زمان سونی با موفقیت های خود در بخش سرگرمی های سونی درسال ۱۹۹۴ میلادی اولین کنسول بازی پلی استیشن را وارد بازار کرد.

جزئیات و بررسی پیوستن رئیس اسبق سونی به کمپانی آمازون
جزئیات و بررسی پیوستن رئیس اسبق سونی به کمپانی آمازون

کم کم شعبه آمریکای این شرکت راه اندازی شد و باعث پیشرفته عظیمی در صنعت بازی سازی و از نظر کیفیت و ساختار شد و پس ازگذشت مدتی کوتاه و با موفقیت های چشمگیر، این بخش به سود آورترین قسمت های سونی تبدیل شد. بخش سرگرمی های کامپیوتری سونی پس از شرکت مایکروسافت جزجوان ترین و کم تجربه ترین ولی درعین حال موفق ترین و سر سخت ترین حریفان آتاری و سگا محسوب می شد.
سونی با حضور پر قدرت خود توانست باعث شود که کمپانی های مطرح آن دوره یعنی سگا و آتاری از دور خارج شوند و تنها نینتندو ومایکروسافت بتوانند حریفان آن محسوب شوند و بتوانند در مقابل شرکت سونی که در آن زمان با حضوری پر قدرت و توانا و با ایجاد به موقع بخش سرگرمی های کامپیوتری سونی توانسته بود وارد شد، قرار بگیرند. بخش مرکزی شرکت سونی در منطقه آکاساکا واقع در شهر توکیو ژاپن می باشد. بخش سرگرمی های کامپیوتری شرکت سونی جز بهترین و موفق ترین بخش های آن محسوب می شود و دارای ۸۰۰۰ کارمند است.
در کنار شرکت سونی استودیوهایی هستند که برای آن بازی های انحصاری تولید میکنند که معروف ترین آن می توان به ناتی داگی که محصولاتی همچون کراش و آنچارتد و The Last of Us اشاره کرد. شرکت سونی از زیرمجموعه هایی برخورداراست که به کمک آنها در رفع باگ های بازی و ایجاد فناوری های گرافیکی جدید استفاده و پیشرفت می کند. جان اسمدلی از سمت خود در دی برک گیمز استعفا داد.

دی برک گیمز که البته در قبل نامش سرگرمی های سونی بود که خود جان اسمدلی در تاسیس آن نقش مهمی داشته است.
اسمدلی پس از آن که دیگر با سونی همکاری نکرد و قطع همکاری کرد نام این استودیو را به دی برک گیمز تغییر داده بود. او از چهره های شناخته شده و مهم صنعت بازی سازی بود در ادامه اعلام شد که راشل شنکس که قبلا رئیس بخش اجرایی بوده است جای اسمدلی شروع به کار خواهد کرد ولی این به دلیل رفتن کامل اسمدلی ازاستودیو دی برک گیمز نیست و او در بخش دیگر به فعالیت خود ادامه می دهد. در ادامه اعلام شد که جان اسمدلی فقط برای مدتی کوتاه ازاستودیو دی برک گیمز دور خواهد ماند و پس ازآن باز می گردد و فعالیت های خود را در بخش های دیگر ادامه می دهد. استعفای اسمدلی کاملا غیرمنتظره بوده و باعث غافلگیری آن ها شده است. البته دلیلی هم برای این کار مشخص شده است.

صحبت های تند اسمدلی درباره جولیوبس کیوی ماکی بوده است. جولیوس کیوی ماکی از اعضای گروه هک لیزارد اسکواد است، این گروه فنلاندی است. که درادامه اعلام می شود که جولیویس کیوی ماکی محکوم به دو سال زندان است. در قبل که اسم استودیو سرگرمی های آنلاین سونی بود چند بارمورد حمله امنیتی گروه هکری DDoS (لیزارد اسکواد) قرارگرفته و همچنین آن ها علاوه بر آن ها خود اسمدلی هم در مقابل فعالیت های این گروه مورد تهدید قرار گرفته بود. برای مثال یکی از این تهدید های جدی به این صورت بود که هواپیمای شخصی اسمدلی مورد تهدید وجود بمب درآن توسط گروه لیزارد اسکواد قرار گرفته بود و مجبور به فرود اضطراری شده بود.

البته این تنها تهدید آن ها نبوده است و چند مورد جدی دیگر هم وجود دارد. البته جان اسمدلی کوتاه نیامده واعلام کرده بود به صورت شخصی در دادگاه برعلیه لیزارد اسکواد شکایت خواهد کرد که این موضوع باعث بدتر شدن این گروه شد و حملات بیشتری بر روی بازی های ساخته شده دی بریک گیمز انجام دادند. طبق بررسی های منتقدین این عرصه اگر دلیل استعفای اسمدلی همین موضوع باشه است نشان دهنده ضعف او است.

جزئیات و بررسی پیوستن رئیس اسبق سونی به کمپانی آمازون
جزئیات و بررسی پیوستن رئیس اسبق سونی به کمپانی آمازون

چرا که او از برنامه نویسان اصلی چند بازی Playstation مهم و اصلی این استودیو بوده است. جان اسمدلی یکی از خصوصیاتش صحبت کردن فراوان با کاربران و گیمرها در شبکه های اجتماعی بوده است ولی درباره آن هیچ حرفی ارائه نشده است. طبق اخبار جدید (جان اسمدلی) رئیس بخش سرگرمی های آنلاین سونی حالا برای تاسیس یک استودیو تازه به کمپانی آمازون می پیوندد. آمازون این خبر را تایید کرده است و اعلام کرده است که اسمدلی قرار است رهبری یک استودیو تازه در سن دیگو را به عهده بگیرد: (اسمدلی و تیم جدید آن کار بر روی پروژه جدید را آغاز کردند. با توجه استفاده از سیستم ابری پیشرفته کاربران و توییچ گیمرها را به همدیگر متصل می کنند).

آمازون در ادامه افزود که این یک پروژه جدید است و کاربران فعلا منتظر اطلاعات زیادی درباره آن نباشند و اطلاعات جدید به زودی منتشرشدی در رابطه با این موضوع ارائه نکرده است ولی در مصاحبه ای گفته است که آمازون فکرهای بزرگی در صنعت بازی سازی دارد و من از این بابت خوشحال هستم. اسمدلی حدود دو دهه در دی بریک فعالیت داشت و نقش اساسی در بازی های H1Z1 و EverQuest را ایفا کرده بود.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 7 =